Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ez depresszió lenne? Keressek...

Ez depresszió lenne? Keressek fel esetleg egy pszichológust? Részletesebben lent írok

Figyelt kérdés

Már lassan egy hónapja nagyon durván hangulatingadozásaim vannak. Pl.: az egyik pillanatban nevetek es nagyon jol erzem magam aztan hirtelen nagyon merges/ideges/szomoru leszek. Nagyon hamar elsírom magam mindenen. Nagyon egyedul erzem magam, ugy erzem nincs ertelme az eletemnek meg ehhez hasonlok. Eddig soha de soha nem jutottak eszembe ilyenek, mint pl hogy bantsam magam vagy valami de mostanaban egyre tobbet gondolok arra hogy jobb lenne. Pedig tudom, hogy az semmit sem old meg. Nem is tennek ilyet, mert en nem vagyok ra kepes.

,,Tuneteim": mindennapos fejfajas, alhasi fajdalom(tavaly korhazban is voltam vele), folytonos faradtsag erzet, hangulatingadozas, kb mindenen elsirom magam, onutalat.

Szerintetek/Önök szerint keressek fel egy pszichológust? A szüleimnek nem szeretnék szólni egyenlőre, mert szégyenlem magam..

16 éves lány vagyok.

A válaszokat előre is köszönöm. Kérek mindenkit, hogy csak kulturalt valaszt irjon. 😊 Koszonom szepen! 😊



2019. okt. 31. 21:58
 1/3 A kérdező kommentje:
Ami kimaradt:Egy ideje nem érzem jól magam már a tarsasagi koromben sem. A csaladtagjaimmal szemben is nagyon megvaltoztam. Nem beszelek veluk annyit mint eddig, zarkozottabb lettem. Valahogy ugy erzem, hogy nem kedvelem oket. Nagyon rossz erzes..
2019. okt. 31. 22:03
 2/3 anonim ***** válasza:

Igen, keress fel pszichológust. Ha azt állapítja meg, hogy nem vagy depressziós, az is nyereség.

Soha ne szégyelld magad amiatt, hogy segítségre van szükséged!

Viszont a családoddal a bizalmi viszonyt fontos lenne helyreállítani. A szüleid felelősek érted, számíthatsz rájuk, és biztosan próbálnak majd segíteni, ha elmondod nekik a problémát.

2019. okt. 31. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
A pszichológiai betegségek kicsit összetettebbek, minthogy itt valaki rávágja, hogy depresszió e, vagy valami más. De a saját példám alapján próbálok segíteni neked. Szóval igen, ez depressziónak tűnik. Mikor én voltam az, akkor éreztem folyamatos levertség érzetet, hogy minden értelmetlen, hogy gyűlölöm magam, voltak pánikrohamok, mikor úgy éreztem megfulladok és most azonnal meg akarok halni, vagy üvölteni. Mikor meg úgy véltem, találtam kiutat, vagy kicsit megfeledkeztem a bajomról hirtelen eufória fogott el, nagyon boldog voltam, melengető érzet volt. Tehát ez alapján, amit írtál, neked egy enyhébb depressziód lehet. Hogy mit tehetsz? A pszichiáter jó lehet, de ahhoz le kell győzni a büszkeséget/bátorság kell, ami nehéz. Egyrészt nincs valaki, akinek elsírhatod a bajod, mikor épp mélyre kerülsz? Esetleg ismerkedhetnél neten, addig sem érzed magad magányosnak. Engem speciel az hozott vissza, hogy volt, akinek elrinyálhattam minden bajom és akkor kicsit levezettem biztonságosabb módon a dolgot. Vagy sport, ha lefárasztod magad kevésbé agyalsz :) De végső soron az segít, ha megállapítod, mi is a bajod magaddal/a környezeteddel és ebből megpróbálod megtalálni a legjobb kiutat....jaj, és nem szégyen! Sokan vagyunk/voltunk így, nem vagy egyedül! :) Kitartás.
2019. nov. 1. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!