Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi minősul egy adott szituacio...

Mi minősul egy adott szituacioban onvedelemnek es mely onvedelmi eszkoz/ fegyver legalis?

Figyelt kérdés
pl ha tobben fenyegeto jelleggel lepnek fel ellened es veszelyben erzed a testi epseged es nem akarod megvarni mig kiutnek boxer-gyuru vagy stb vel ki lehet e offolni oket ami onvedelemnek minosul e jogilag vagy ilyen szituaciot hogy kezeltek

2021. nov. 6. 12:47
1 2 3 4 5
 11/46 A kérdező kommentje:
#8 as nyilvan, de az volt a kerdes hogy uszhatom meg a legkevesebb szankcioval/ buntetessel hogy ‘elore’ megvedtem magam egy adott fegyverrel
2021. nov. 6. 13:15
 12/46 anonim ***** válasza:

7

Na hogy ha földön vagy,akkor ütsél-vágjál minden..

Ha van késsed akkor avval vágd bele az lábában

2021. nov. 6. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/46 anonim ***** válasza:

11

Hát,ha fegyverekre gondolsz akkor:

Multi bicska-svájci bicska.

Jó kis sörös üveg(de nem nagyon ajánlott,mert egy dzsekit nem szúrja át)

8 cm alatti bicska

Bármilyen spray

lánc(motor lánc,bicikli lánc,egyszerű lánc+lakat)

Dezodor

2021. nov. 6. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/46 A kérdező kommentje:
#12 es, de en nem leszek a foldon mert en tamadok elsonek, es ha boxerral vkit fejbevagok szerintem off neki. eleg jo fizikumom van viszont harcmuveszeti ismeretem nincs azert is kerdeztem a kerdest meg jogilag sem vagyok otthol a temaban de ugy latom h szar a torvenyrendszer.
2021. nov. 6. 13:19
 15/46 A kérdező kommentje:
# 13 ezek a legalisan hasznalhato vagy hordhato magadnal?
2021. nov. 6. 13:20
 16/46 anonim ***** válasza:

Akkor jó,akkor bizonoys alap meg van.

15

Igen.

De amúgy ha nagyon meg akarod védeni magadat,akkor szard le az törvényt,mert bizonyos harc technika nem jogon alapul.

Mivel ha már 3-6-an körbe állnak,akkor nyugodtan elő kaphatol boxert,nagy rambo kést,és nyugodtan le gyilkolhatod az egész bandát ha úgy vesszük mert mivel az törvény úgy értelmezi hogy ha már 3-man vagy többen akarnak agyon verni,vagy jobb fizikai állapotban akar agyon verni(te esetedet nem tudom),akkor nyugodtan elő ránhatod az boxert és még ütheted vághatod.

De boxerrel vigyázz,mert el törhet az kezed benne.

2021. nov. 6. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 anonim ***** válasza:

Megfogalmazva:Vagyis ha 6-an agyon akarnak verni,akkor elő veheted az boxert,konyha kést bármit,és végezhetel velük.

De jogilag ha már menekülnek akkor nem üldözheted,és vághatod el az torkát se semmi,de neked kell elsőnek hívni az rendőrt,és kátleletet készíteni.

2021. nov. 6. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 anonim ***** válasza:

Mert ez úgy van meg fogalmazva,hogy ha éjszaka-vagy csoportosan és te egyedül vagy,akkor jogilag megmondhatja hogy vagy boxerrel szét csapod őket,vagy menekülsz mint az villám.

Boxerért kaphatsz kis enyje benyét,meg azért furcsán néznek,meg kicsig megkérdőjelezik hogy ki is volt az valódi támadó..

De első indok az kell hogy ki ütöt.

Ha szólogatnak hagyjad rá,ha már üldöznek és van kamera,nyugodtan boxold le velük

2021. nov. 6. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/46 A kérdező kommentje:

#17 hm akkor elsonek hivjam a remdort ot megvarjak mig telefonalok utana szurjam

oket torkon? xd

2021. nov. 6. 13:38
 20/46 A kérdező kommentje:
vagy gondoltam h 4 pecsetgyuru az ujjra es az ekvivalens kb egy boxerral nem tudom
2021. nov. 6. 13:41
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!