Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Kinek mennyi időbe telt mire...

Kinek mennyi időbe telt mire feldolgozta a hozzá közel álló ember halálát?

Figyelt kérdés

Tudom mindenki máshogy áll ehhez a dologhoz, mindenki máshogy, másformában gyászol.

Ettől függetlenül minden hozzászólásra kiváncsi vagyok ami a kérdéssel kapcsolatos.

Én tizenéves korom elején veszítettem el a mamámat és így 7 év elteltével akárhányszor rágondolok még mindig nem tud a szemem szárazon maradni.



2021. nov. 10. 00:53
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
3 éve halt meg az apám. Az első hetekben teljesen random jöttek rám sírógörcsök, volt, hogy munkában is ki kellett mennem a mosdóba zokogni. Aztán olyan másfél évig még nagyon rosszul voltam érzelmileg, egyre jobban hiányzott. Valahogy utána, kb 2 év után kezdett enyhülni az érzés. De még most is sokat gondolok rá.
2021. nov. 10. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
2 ev
2021. nov. 10. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
81%
Bárkim meghalt eddig (még akikkel együtt éltem is) másnap már olyan volt, mintha csak egy elképzelt személy lett volna aki sosem volt ott ténylegesen
2021. nov. 10. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekem mamán halála után 6 hónapig nagyon rossz volt, random síógörcsök, utána enyhült. Két év volt igazán az, miután már valóban jobban lettem. A szemed sosem fog szárazon maradni, arra ne is számíts, de már nem fogsz belerokkanni a hiányba.
2021. nov. 10. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az apai nagypapámhoz nagyon közel álltam, nem is igazán bírtam elfogadni a tényt, hogy meghalt. Sajnos én olyan jellem vagyok, hogy ha valami trauma ér, azt elfojtom magamban, nem akarom tudomásul venni. Ez nem jó, mert valójában így nem tudom feldolgozni az esetet, nincs meg a "normális" gyász folyamata.
2021. nov. 10. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%

1-2 nap.

Hiányzik, de attól, hogy szomorkodom nem lesz jobb.

2021. nov. 10. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

3 éve halt meg a mamám a szemem láttára, nem tudtam neki segíteni és a mentősök sem tudták újraéleszteni.


Akkor sírtam aznap. Aztán az első 1 hónapban fel sem fogtam napközben. Esténként voltak rémálmaim.


1 év után éreztem úgy, hogy nagyon hiányzik, mert rég beszéltünk, pedig napi kapcsolatban voltunk. Szóval nekem 1 év után volt sokkal rosszabb...most 3 év elteltével sem könnyebb. Annyi, hogy nem sírok ha eszembe jut (minden nap), de nagyon hiányzik.

2021. nov. 10. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
28%

Nincsenek véletlenek, hogy most futottam bele a kérdésbe.

Előre leszögezem, hogy 40+os vagyok, F.

Édesanyám 24 éve halt meg, én akkor huszonéves voltam.

Édesapám 82 évesen tavaly nyáron ment el.

Egyikük halálakor sem omlottam össze és semmi zokogás vagy hasonló. Afféle döbbenettel ugyan, de tudomásul vettem. Mindezt nem kimódolt megjátszással, hanem így reagálta le a személyiségem. Mindkét szülőm halála napján már, szinte órákkal később visszatértem a normál kerégvágásba. Ehhez hozzá tartozik, hogy bár mindegyikük hamarabb ment el, mint gondoltam, de nem váratlanul. Apámmal ráadásul nem is volt felhőtlen a kapcsolatom. Ami fura, hogy tényleg munka, baráti találkozók, sporttevékenységek, hobbik, stb, minden tekintetben a halálesetek ellenére minden folytatódott. Valahogy a pszichém eltemette mélyre a sokkot és csak csppenként szivárog át. Azaz sosincs heves gyász és kiborulás, ám standard megvolt egyfajta kismérvű szomorúság mindegyiküknél. És ami fura, hogy mostanában sokszor eszembe jut apám, még az ő halála aránylag friss és néha már-már könny szökik a szemembe. De ilyenkor anyám is eszembe jut és azok az idők, amikor még az egész család együtt volt, anyám, apám, húgom és én. Közös utazások, nagy karácsonyok, aztán felnőttként is afféle többgenerációs együttélés és közös családi vállalkozás volt, tehát a családtagok nem távolodtak el térben és időben. AMi fura, hogy tényleg együtt tudok élni a haláluk tényével, ám ahogy az idő múlik, egyre többször szomorodom el. Apámmal még álmodom is, mégpedig olyanokat, hogy tudom, hogy nem él, de hív telefonon és mondom neki, hogy "te nem lehetsz az" stb. Szóval harsány gyász nincs, de szerintem még nem vagyok túl rajta. Mármint apámén.

2021. nov. 19. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!