Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan lehetnék magabiztos,...

Hogyan lehetnék magabiztos, ha nincs is mire annak lennem?

Figyelt kérdés

29 éves vagyok, lassan 30, de nincs mire büszkére lennem, ami magammal kapcsolatos. Van érettségim, és egy szakmám, de ennyi. Jelenleg egy jó munkám sincs, a korábbi munkáim is csak közmunkák voltak, ahol lenéztek az emberek. Olyan szerencsétlen voltam, hogy még a gimiben, ált. iskolában is kiközösítettek.

Bár sok témához hozzá tudok szólni, mégis butának is érzem magam másokhoz képest, főleg akiknek diplomájuk van. Hozzájuk képest az egy okj szakmámmal, én egy buta ember vagyok.

Mások életét is szoktam irigyelni, főleg akik előrébb vannak az életben, mint pl. én még mindig csak együtt járok a barátommal 1 éve és 2 hónapja, mások már ennyi idősen házasságban élnek.


2021. nov. 10. 11:06
 1/3 anonim ***** válasza:
50%

A magabiztosság nem az elért célokból vagy teljesítményből fakad.

Neked konkrétan önbizalmi problémáid vannak. Én pszichológus segítségét ajánlom, hogy fel tudd térképezni, mi okozza ezt nálad, ugyanis ez csak hátráltatni fog téged az életben.

2021. nov. 10. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A hozzáállással vagyis konkrétan azzal van baj ahogy magadhoz állsz. Próbáld meg más szemmel látni magad simán lehetnél büszke az éretségire meg a szakmásképesítésedre. Az adja a legnagyobb magabiztosságot, ha az életedet a saját kezedbe veszed és elhiszed hogy ha most belekezdesz valamibe azt jol fogod csinálni. Ha nem érzed jól magad a közmunkával akkor helyezkedj el máshol akár a szakmáddal vagy ha nem megoldás tanulj. Kicsit alakíts az életeden úgyhogy számodra megfelelő legyen
2021. nov. 10. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A magabiztosság nem azért van mert te valamivel több lennél másnál, az magadból fakad.

Az, hogy másokhoz hasonlítgatod magad a legrosszabb amit tehetsz. Én is ennyi idős vagyok, 5 éve kapcsolatban, a barátnőim már gyerekeznek, nekem eszembe sem jut az esküvő, gyerek meg ilyesmik. De ez is csak tőled függ, ha meg nem tartotok ott akkor minek siettetni? Csinálj olyan dolgokat amit szeretsz, még tanulhatsz is ha fontos ez számodra, keress olyan munkahelyet ami érdekel, tűzz ki kisebb célokat és ha eléred már másképp tekintesz magadra.

2021. nov. 10. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!