Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan lehetnék magabiztosabb,...

Bratilla kérdése:

Hogyan lehetnék magabiztosabb, amikor mindenki lenéz?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

17 éves lány vagyok, és néha eléggé csendes. Ez nem azért van, mert nem tudnék miről beszélni, hanem mert zavarban vagyok a többi ember (főleg a fiúk) előtt. Az osztályomban a lányok közül szinte mindenki nagyon készínű. Ha beszélgetünk, akkor kedvesek,van hogy megdicsérnek rajtam valamit, de észrevettem, hogy sokszor néznek és összesúgnak, vagy csak egy sokatmondó pillantást váltanak. Van viszont egy barátnőm is, de ő meg eléggé letöri néha az önbizalmam, mikor arról beszél, hogy neki milyen nagy a melle, nekem meg kicsi, stb. (Tudom, piti dolog, de most ez jutott először eszembe).

A másik hibám, hogy mindenkinek segíteni szeretnék, de ilyenkor csak kihasználnak, és végül nekem lesz rossz.

Tudom, hogy nem szeretnek, de nem tudom, mi lehet az oka, mert tényleg mindenkinek segítek, akinek tudok, kedves vagyok, meg sokat mosolygok, bár ez utóbbiról az említettek miatt kezdek leszokni.


Szeretnék magabiztos lány lenni, aki független másoktól, és erős kisugárzása van. Mit tehetnék?


2013. dec. 21. 22:52
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan tudják hogy te ilyen vagy,és minden közösségben van 1 célpont,azért ilyenek hogy ne ők legyenek azok.

Én azt ajánlom ne légy azzal kedves,aki nem érdemli meg.Mert csak kihasználnak,ha ott nem találsz igazi barátokat keress máshol.

Fejben dől el minden,ha változtatsz ők is máshogy állnak majd hozzád,mert látják rajtad hogy erősebb vagy,és nem lehetsz az akit senki se tisztel/kedvel..

2013. dec. 21. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Te simán depressziós vagy, a "sokatmondó pillantásokat" nagy valószínűséggel csak beképzeled.
2013. dec. 21. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha még nem volt részed abban a bizonyos sokatmondó pillantásokban,nem tudod hogy mennyire is létező dolog...

Az ember meg azonnal érti hogy mi a helyzet.

2013. dec. 21. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem először mérlegeld azt,hogy ki érdemeli meg a társaságod!Nem hinném,hogy neked kellene alkalmazkodnod hozzájuk.Illetve az emberek nagy része gané ha valakit kiszemelnek ezért nem kell minden áron segíteni nekik.Én biztos nem segítenék olyannak aki lenéz vagy beszól vagy akár egy rossz szót is mondana indokolatlanul.A gyengéket eltapossák ez mindig is így volt és így is lesz.

Gondold át,hogy miben kellene változnod és úgy tegyél másnap.Persze,lehet nem sikerül elsőre mert ez előfordulhat de akkor sincs semmi más nap ugyan úgy fel kell kelni.

19F

2013. dec. 21. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Igazából, szerintem az osztály nagy részével jóban lennék, mert sokszor rámírnak facebookon, vagy a villamoson elbeszélgetünk nagyon jól, de mikor ott vannak az osztály "menő" emberei, akikre a kétszínűséget is értettem, valahogy egyikük sem jön oda.

Nem jópofizni szeretnék velük, csal valahogy megemberelni magam, hogy ne tudjanak kihasználni. Mert mindig figyelmeztetem előtte magam, hogy legyek szigorúbb, de ha valaki odajön segítséget kérni, nem tudok nemet mondani, de aztán meg sem köszöni, és utána levegőnek is néz.

2013. dec. 21. 23:27
 6/7 anonim ***** válasza:

én nem értek egyet az előzőekkel, szerintem ha te egy pozitív ember vagy és az is szeretnél maradni, akkor segíts ahogy eddig is, hidd el az élet meghálálja! nem véletlenül született annyi mondás ezzel kapcsolatban (pl. "Ki mint vet, úgy arat." "Amilyen az adjonisten olyan a fogadjisten" stb.).

Gondolj a Karmára! hidd el, tényleg az van, hogy ha te pozitívat adsz, azt is fogsz visszakapni. lehet, hogy nem ugyanazoktól. segíts ugyanúgy mindenkinek és szard le a menőket, ha még zavarba is jössz tőlük, nem kell velük foglalkozni, nem kell a középpontban lenni.

én már 30 éves vagyok és hidd el, akik a gimiben menők voltak ma már egyáltalán nem mind menők, és egy csomó periférián levő emberből, aki olyan kis semmilyen volt gimiben lett irigylésre méltó életet élő sikeres felnőtt!

közeledj azokhoz, akikkel a szimpátia kölcsönös, de nagyon nemes dolog annak is segíteni és azzal is kedves lenni, aki utál, vagy akit utálsz.

a sors majd megjutalmaz érte, hidd el!

2013. dec. 21. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Szerintem ezt nem lehet csak úgy rá vágni hogy depressziós vagy és kész! Az már egy lépés előre hogy megfogalmaztad és leírtad a gondod, az pedig egy másik, hogy tudod hogy itt valami nincs rendben és segítségre szorulsz! Azt írtad hogy: "zavarban vagyok a többi ember (főleg a fiúk) előtt". Fogj egy tükröt és jól nézegesd magad meg benne! Csúnya vagy? Nem hiszem, vagy ha te úgy gondolod, akkor valószínűleg nem annyira, hogy "elriassz" magad ,mellől mindenkit. És ki tudja? lehet hogy az egyik srácnak éppen bejössz! Írtad hogy szoktál néha beszélgetni a lányokkal és akkor megdicsérnek. Azt javaslom, hogy írd le a dicséreteket amiket kapsz, és amikor nagyon magad alatt vagy olvasd el őket! Ha látod hogy összesúgnak a hátad mögött, akkor semmi gáz. Menj oda hozzájuk és nyíltan kérdezd meg, hogy van e valami bajuk veled? Lehet hogy éppen arról beszélnek hogy csinos vagy! Kit te barátnődnek nevezel azt szerintem hagyd a francba! Ha barátnőd lenne, akkor már észrevette volna, hogy nem áll túl jól a szénád, és próbált volna segíteni neked, mintsem még hogy kritizálja a melled méretét!

Illetve nyakunkon a karácsony! Vegyél a szeretteidnek kis ajándékot! Értékelni fogják! Fent vagy valami közösségi oldalon? Merj posztolni! Akkor felfigyelnek rád, de ne légy on-lány! Menj vásárolj egy kicsit, persze ne egyedül! :) Jön a szilveszter, bulizz egy hatalmasat és indítsd jó kedvel az évet :*

2013. dec. 21. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!