Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy lehetnék magabiztos az...

Hogy lehetnék magabiztos az életben és mit tegyek hogy ha kitűzök egy célt akkor attól sem kritika sem a nehézségek ne tudjanak eltántorítani?

Figyelt kérdés

2021. febr. 24. 08:27
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az vált be, hogy költöttem a kinézetemre.

Rengeteget számít egy jó stílus, egy jó külső amiből sugárzik az elegancia, a magabiztosság, az előkelőség. Látszik, hogy te vagy valaki.

Nem kell a legdrágább ruhákat megvenni, csak ízlésesen öltözz fel és passzoljanak egymáshoz a ruhák. Ne turiból válogasd össze ilyen olyan darabokat. Kérdéses, hogy mi a célod. Az enyém például az, hogy egy jól menő céget vezessek és ehhez kell megteremteni a feltételeket. Elég jól haladok és tudom, hogyha elkészülök mindennel akkor milliomos lehetek hamar. Ez már magában ad egy plusz magabiztosságot és törekvési vágyat.

De ha olyan célod van, hogy megtaláld a párod vagy hogy elutaz külföldre akkor már nem biztos, hogy megdob akkora magabiztossággal. De az álmaidért tényleg küzdeni kell. Ha nem tudsz érte akkor az nem az igazi amire vágysz. Keresd meg azt a dolgot amiért tényleg tennél is.

2021. febr. 24. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
33%

Egyszerű az egész: fontos neked a kitűzött célod? Ha igen, akkor mindent megteszel annak érdekében, hogy megvalósítsd! Ha nem teszel meg érte mindent, akkor nem is volt fontos neked az a "valami".


"Mondottam ember: küzdj és bízva bízzál." Madách Imre: Az ember tragédiája


"Nem az számít, hogy mekkorát ütsz, hanem az, hogy mennyi ütést állsz ki, amikor talpon kell maradni, hogy mennyit bírsz, amikor folytatni kell."

Rocky


"A világ nem csak napfény és szivárvány. Ez egy kegyetlen, undok hely. És bármilyen tökös srác vagy, térdre kényszerítenek, ha hagyod, és soha nem engednek felállni. Senki nem tud olyan nagyot ütni, mint az élet. De nem az számít, mekkorát ütsz, hanem hogy mennyi ütést állsz ki, mikor talpon kell maradni. Bírni kell a pofont, és muszáj menni tovább. Csak így lehet győzni! Ha tudod, hogy mit érsz, menj, és küzdj meg azért, ami jár, és közben viseld el a pofonokat!"

Rocky Balboa

2021. febr. 24. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nagyon adlak utolsó kb. én is ezzel a 3 idézettel szoktam talpon maradni nehéz időkben :D De most konkrétan vállalkozás témakörről van szó ugyanis nincs affinitásom a dologhoz és rettegek hogy mi lesz ha minuszos lesz az év mellette folyton jönnek a negatív kritikák, de nagyon érdekel a dolog és érzem hogy ezt akarom csinálni. Csak félem ha nem sikerül, akkor majd jönnek a mi ugye megmondtuk és a csőd miatt mehetek egy szar helyre gályázni, csak hogy mindent vissza tudjak fizetni.
2021. febr. 24. 08:59
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha vállalkozás témakör akkor ajánlom az alábbi szerző műveit: Brian Tracy.

Plusz keress rá olyan könyvekre, hogy vállalatépítés, motiváció.

2021. febr. 24. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A sport segít!

Amikor nem szántam időt a testedzésre, az önbizalmam is a béka feneke alatt volt. Igaz, néhányan meg is jegyezték anno, hogy 17 éves létemre apatestem van, szóval eléggé önbizalomhiányban szenvedtem.

Aztán amióta elkezdtem naponta sportolni, egy év alatt leadtam közel 25 kilót, jobb lett a kinézetem, odafigyeltem emellett a hajamra is (gyakrabban járok fodrászhoz), alaposabban átgondoltam, hogy aznap milyen ruhát veszek fel a suliba, és így sokkal jobb lett a közérzetem.


Szerintem sportolj valamit, hidd el, nagyot dob az ember önbizalmán. Egyben feszültséglevezető is a sport. Pláne most, hogy egyre jobb idő van odakint, mert lassan itt a tavasz.

2021. febr. 24. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!