Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szobalanynak akkor is kell...

Szobalanynak akkor is kell takarítani, ha a vendég egész nap bent van a szobában? Vagy olyankor bemegy és úgy takarít hogy ott a vendég?

Figyelt kérdés
2021. nov. 11. 09:50
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Csak akkor nem kell,ha a vendég kirakta a ne zavarj táblát.
2021. nov. 11. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Bekopog és megkérdi kell-e takarítás, nem kötelező. Vagy kirakod a ne zavarjanak papírt a kilincsre.
2021. nov. 11. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ahol Én dolgoztam, ott napközben is 1x be kellett menni a maradó vendégek szobájába, persze ha csak nem volt kint a tábla, hogy nem kér takarítást.

Ilyenkor egy gyors szellőztetés, ágynemű megigazítása, wc papír töltés, szemét összeszedése volt a feladat. A törölközőt is csak akkor vittük ki és cseréltük, ha az le volt dobva a földre, egyébként ahhoz sem szabadott nyúlni, ahogy máshoz sem.

2021. nov. 11. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
És a vendég közben ott volt a szobában?
2021. nov. 11. 10:19
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Általában akkor mentünk amikor evett / wellnessbe volt vagy csak elhagyta a szállodát.
2021. nov. 11. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván először kopogni kell, olyankor ha nem jönnek ki vagy szolnak egy idő után egyből bementünk.

Ha véletlen mégis bent voltak pl csak beszaladtunk a szemétért, megkérdeztük kér-e valamit és kész.

2021. nov. 11. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
7%
Remélem nem megerőszakolni akarsz egy ilyen szobalányt?!
2021. nov. 11. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
86%

Én egyszer egy párizsi hotelban jártam úgy hogy aznap bent maradtam a szobámban, és egyszer csak nyílt az ajtó. Én nem tudtam hogy bejárkálnak, a szobalány meg gondolom nem tudta hogy ott maradtam aznapra. (Nem is értem, amúgy honnan tudnák hogy melyik szobában van ott épp a lakó és melyikből mentek el programra? Mikor elmentem, akkor sem mentem oda soha a recepcióhoz bejelenteni mint a gyerek a szülőjének hogy elmentem, ekkor és ekkor jövök.) Nem tudom melyikünk lepődött meg jobban a találkozástól, mindenesetre kínos volt. Én az ágyon ültem félkómásan, ő meg tett-vett a szobában. Néha vigyorogtunk egymásra kínunkban, de beszélni nem tudtunk, ő nem tudott angolul, én meg nem tudok franciául. Még ha lett volna egy közös nyelvünk akkor el lehetett volna ütni a helyzetet egy poénnal, vagy megkérdezhettem volna hogy segítsek-e, vagy mondhattam volna hogy hagyja az egészet.

Megkönnyebbültem mikor végre kiment, és tuti hogy ő is.

2021. nov. 11. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!