Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Van olyan ismerősöd, aki...

Van olyan ismerősöd, aki azért hagyta ott a munkahelyét, mert kötelezővé tették a koronavírus elleni vakcinát?

Figyelt kérdés
Mi volt a foglalkozása? Hány éves? Mennyi idő után hagyta ott a munkahelyét?

2021. nov. 16. 17:51
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
90%

Nálunk van egy kollégam, aki biztos, hogy nem fogja. Rajta kívül többen vannak, köztük en is, akik még gondolkoznak.

Mikor olyan szintre jutunk, hogy a rádióban 3 éves gyerekek ijesztegetésére való sztorikat mondanak be a hírekben, akkor meginkább bűzlik a dolog. Tegnap bementem vásárolni és ezt hallottam:

"Meghalt egy oltástagadó(?). A két/háromgyermekes családapa oltásigazolvanyokat hamisított, hogy tudjanak utazni. Ő nem élte túl, a csaladból mndenki lélegeztető gépen van, az anyuka és a gyerekek. A kórház értesítette a rendőrséget."

Most erre mit szóljak? Mit fed az oltástagadó kifejezés egyáltalán? Tagadja, hogy van oltás? Kire fogják ezt ráhúzni? Honnan tudom, hogy ez nem egy propaganda álhír? Pillanatnyilag 2 oltott családtagom és egy ismerősöm kovidos, mind oltottak. Az tény, hogy nincsenek kórházban, de pocsékul vannak.

Nem végleges megoldás az, hogy havonta oltogatom magam mint egy spanyol szappanopera, 24.hullám-22.oltás.

Azoknak akik mindent jobban tudnak, üzenem, hogy a hivatalos rendeletben amit aláírtunk az szerepel, hogy fizetés nélküli szabadságot RENDEL el a munkáltató. És igen, a biztosításomat én fogom fizetni, 8000 ft.

2021. nov. 17. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
22%

"Nálunk most 5 tanár van egyszerre táppénzen, mindannyian kétszer oltottak és most covidos betegek. Az oltatlanok most helyettük is "vidáman" dolgoznak, természetesen nem több pénzért."

És ez most hogy jön ide?...

2021. nov. 17. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim válasza:
92%
Igen, nálunk 3 tanár kolléga is felmondott már, mert nem akarnak a kényszeroltásban részt venni. Igazuk van! Én még kivárok, mert magas ellenanyagszinttel rendelkezem, tehát védett vagyok, nem csak védettségi kártyám van. A jelenlegi állapot szerint azonban senkit sem érdekel az olyan védettség, amit az ember szervezete önállóan ért el, nem mesterségesen. Minden szívbaj nélkül ráoltanának, ha engedném. Vagy beledöglök, vagy nem! Egy kicsit sem gyanús, igaz?
2021. nov. 17. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
71%
Én egészségügyi dolgozó vagyok, szerettem a munkám! Mivel kötelezik a harmadik oltás felvételét, ezért felmondok! Ha majd véget ér egyszer valahára ez az egész agyrém, talán majd megpróbálok visszatérni. Nagyon sokat küzdöttem azért, hogy elérjem a céljaim. Végre összejött számomra az "álom munkahely", ahol elismerik a tudásom, megbecsülnek, segíthettem másokon. Erre most el kell hagynom ezt a területet, és gyárba vagy valahová kell mennem. A harmadik oltás nem lesz elég, mert ez minden félévben így fog menni. Lesz itt még 9-dik oltás is kötelező, ha nem lépünk. Nem értem nekem egészségügyi dolgozóként miért van kevesebb döntési jogom, mint bárkinek, aki nem eü-n belül van! Mi ez ha nem diszkrimináció!
2021. nov. 18. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
0%

"nálunk 3 tanár kolléga is felmondott már, mert nem akarnak a kényszeroltásban részt venni. Igazuk van!"

Miért lenne igazuk? Ha nem szerettek tanítani, hát máris felmondtak. Ha szeretnének tanítani, ezt az évet még végigtanították volna és majd csak januárban mondanának fel, vagy amikor muszáj, mert annyira azért nem sürgős még a kötelező oltás. De ha nekik ilyen sürgős volt, akkor jobb is így mindenkinek...


"A jelenlegi állapot szerint azonban senkit sem érdekel az olyan védettség, amit az ember szervezete önállóan ért el, nem mesterségesen. Minden szívbaj nélkül ráoltanának, ha engedném. Vagy beledöglök, vagy nem! Egy kicsit sem gyanús, igaz?"

Egyáltalán nem arról van szó, hogy máris oltasd be magad. Ha igazán tanár vagy, tudhatnád!

2021. nov. 18. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
0%

"Nem értem nekem egészségügyi dolgozóként miért van kevesebb döntési jogom, mint bárkinek, aki nem eü-n belül van!"

Hát, elég szomorú, hogy nem érted... Egyébként meddig kötelező felvennetek a harmadik oltást?

2021. nov. 18. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
80%

"a hivatalos rendeletben amit aláírtunk az szerepel, hogy fizetés nélküli szabadságot RENDEL el a munkáltató"

Igen, de a munkaviszonyt nem megszünteti, hanem csak megszüntetHETi. És nem most, egyik napról a másikra. A fizetés nélküli sem már holnap kezdődik az oltatlan pedagógusoknak.

2021. nov. 18. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!