Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az életed jelenlegi pontján...

Az életed jelenlegi pontján mit vállalnál be inkább, egy gyereket vagy egy kutyát?

Figyelt kérdés

Ha már esetleg van gyereked vagy kutyád, akkor a kérdést vedd úgy, hogy mit vállalnál be inkább, mégegy gyereket vagy mégegy kutyát.

Kérlek írd le azt is, hogy hány éves vagy, nő vagy férfi, illetve, ha van kedved, indoklást is írj légyszi :)


2021. nov. 18. 18:07
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
72%

Egy macskát.


21F

2021. nov. 18. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
78%
Egy kutyát. Vagy akár többet. Gyereket soha a büdös életben nem akarok.
2021. nov. 18. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
70%
Ez lemaradt: 25N
2021. nov. 18. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
100%

Gyereket (van már egy és "dolgozunk" az újabb baba kérdésen egy ideje).

De kutyát is szeretnénk majd, csak most még lakásban lakunk, miután elköltöztünk kertes házba, utána jöhetne a kutya-projekt is :D

Cica van. Nem bánnám, ha lenne még. Talán majd macskából is lesz újabb, ha elköltöztünk.

2021. nov. 18. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 Metionin ***** válasza:
48%
Gyereket soha. Sajnos a jelenlegi helyzetbe állat sem jöhet (albérlet) de ha lenne rá lehetőségem, akkor cicát vagy kutyát.
2021. nov. 18. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
100%

Van gyerekem, kutyám és cicám is. Mivel válást tervezünk a közeljövőben, se gyerek, se kutya nem lenne ésszerű. Pedig mindkettőre vágynék. Viszont 1,5 éve ment el életem legkedvesebb kutyája és sokszor érzem azt, hogy nekem többé egy kutya se lesz az igazi, mindegyikben őt keresem és nem tudok kötődni. Anélkül viszont csak teher az a szegény állat. Pedig nemrég álmodtam egy kutyával és ő volt a leendő kutyám álmomban és nagyon szerettem. De lebeszeltem magamat rola, mert elvaltkent autóm se lesz, pénzem se lesz. Babazni is jó lenne még egyszer, de ha rendben lenne is a házasságom, épp ma reggel gondoltam rá, miután a reggeli őrületben leszállítottam a gyereket az iskolába, hogy ha lenne még egy gyerekem, én egy ilyen reggelen holtan esnék össze. Kb. 20 kg a gyerek kabátban plusz olyan 6 kg a sulitaska, az én cuccaimmal együtt olyan 30 kg-ot fuvarozok a bringan úgy, hogy 53 kg vagyok. Én ezt már nem bírom, bár sokszor a férjem viszi autóval.

Amúgy soha, de soha nem volt alkalmas az élethelyzetem se gyerekre, se kutyára, csak régebben több volt bennem a hit, hogy majd lesz valahogy. Azt hiszem, megöregedtem.

2021. nov. 19. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
56%

Egyiket se! Van minden napra kellő elfoglaltságom, - szórakozzon ilyenekkel az, aki nem tud mit kezdeni magával!

Gyereket azért nem vállaltam, mert fel tudtam mérni, hogy nem lettem volna jó apa, nem tudtam volna mindent megadni az utódomnak, ami által HASZNOS tagjává válhatott volna a társadalomnak és idegem sincs a kicsi gyerekekhez. Amikor ez aktuális lehetett volna, akkor tartottam attól is, hogy a nőnek, - aki esetleg szóba állna velem családalapítás ügyben, - csak eszközként kellenék, nem bíztam abban, hogy kellően mély, tartalmas kapcsolatot tudnék kialakítani bárkivel is.

Kutyám volt. Emberségből elajándékoztam, mert nem tudtam megadni neki azt, ami által tartalmas, mozgalmas, kutya mércével mérve boldog kutya életet tudtam volna biztosítani neki.

Vannak, akik belátják a saját hibáikat és vannak, akik nem.

Én beláttam az ilyen típusú hibáimat és felelősen tudtam meghozni olyan döntéseket, melynek köszönhetően nem kényszerítek egyetlen élőlényt sem arra, hogy a személyre szabott hülyeségeim miatt éljenek szenvedésben, nélkülözésben, tartalmatlanul.

53/ffi

2021. nov. 20. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:

Van kutyám, jöhetne még egy kutya is mert elférne, nagy a kert, terveztem is, hogy befogadok egyet sajnos a menhelyek teli vannak. De jöhetne egy nő is és ha vállalja a szülést akkor jöhet a gyerek is.


34/F

2022. aug. 9. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
Egyiket sem szeretnék soha. Ha muszáj lenne választanom, akkor egy kutyát esetleg be tudnék fogadni pár hétre. Tudnám etetni és itatni, levinném sétálni és biztos, hogy nem bántanám, így nem esne különösebb baja. Viszont boldog élete nem lenne mellettem és nem is lennék jó gazdája, ezért inkább elajándékoznám.
2022. aug. 16. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!