Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Vállalnátok gyereket a jelenle...

Vállalnátok gyereket a jelenlegi barátotoktól, ha már van nektek van egy és nem érzitek elég érettnek őt az apasághoz?

Figyelt kérdés

Üdv, tanácsot szeretnék kérni.

4 éve elváltam a férjemtől, még mielőtt azt hinné valaki, hogy túl könnyen eldobtam vagy félrementem, azt kell, hogy mondjam, nem, mert nagyon eldurvult a helyzet, pénzéhessé és uralkodóvá vált, féltem tőle. Született egy kislányunk, aki most 10 éves. Megismertem egy nálam 5 évvel fiatalabb férfit, én nagyon nehezen adtam be a derekam a kapcsolatra, mert féltem, hogy nem elég érett, de olyan sokáig ostromolt, hogy beleszerettem.

Működik a kapcsolatunk és boldog vagyok vele, bár néha nem értem, hogy mit miért tesz, de Ő egy nagyon különleges srác és a vele töltött idő kárpótol.

Ami elbizonytalanított, az a gyerekvállalás, amit felhozott pár hónapja, hogy milyen jó lenne, ha születne egy olyan fia, aki a mi génjeinket örökli és zseni lesz nagykorában. Így kezdődött a bevezető..:) Én beijedtem, mert szeretem a gyerekeket, de én azt látom rajta, hogy még nincs felkészülve ilyesmire, legutóbb elmentek a lányommal ajándékokat venni és elvesztette a plázában hazafelé a gyereket. Oké, ez egyszeri alkalom volt, csak olyan szétszórt szegény, kicsit úgy kell ráncba szedni, mint egy kamaszfiút. Ezeket nem mondtam neki, mert nem akarom megbántani, de tényleg nem érzem őt még késznek az apasághoz.


2013. jan. 10. 00:05
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
65%
Nem vállalnék gyereket olyan férfival akit nem tartok jó apának vagy elég felelősségteljesnek. Ha kétségeid vannak ne vállalj vele gyereket.
2013. jan. 10. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem neki egyszerűen ilyen a természete, hogy szétszórt. Bocsi ha durván hangzik de ha más gyerekét tudja nevelni akkor a sajátját is.
2013. jan. 10. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
52%

A kettessel értek egyet.


Egyébként meg látszik a soraidból hogy szereted. És ha szeretünk valakit, akkor nem morfondírozunk, hanem megteszünk mindent hogy boldog legyen.


Te is voltál kezdő szülő, tuti hogy neked is voltak bakijaid, mert mindenkinek vannak.

De úgy tűnik, jó a kapcsolatotok, a gyerekhez meg majd felnő, ez mindenkinél így megy. Mindenki közben tanul bele a dolgokba.

2013. jan. 10. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
57%
Á, ez vicc. Dehogyis vállalnék.
2013. jan. 10. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy igazatok van, csak az első házasságom miatt rettegek, hogy még egyszer egyedül maradok, ráadásul 2 gyerekkel. Bár össze sem lehet hasonlítani Őt a volt férjemmel, de ez a félelem egy nőben mindig benne marad és próbálok józanul gondolkodni a kislányom és magam miatt is.
2013. jan. 10. 00:29
 6/15 anonim ***** válasza:
65%

Úgy látom, hogy elég gyerekes a párod.

Tehát úgy néz ki a helyzet, hogy kaptál a meglévő mellé, még egy "gyereket".


Minek még egy harmadik is??

2013. jan. 10. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
5%
És ha lányotok születik, aki nem örökölheti az ő eszét és szépségét, mert ugye, azt csak fiú kaphatja, akkor addig szülsz, amíg fiú nem lesz? Ugyan már. Tudja nevelni a gyereket, gyereket bárki tud nevelni. Csak nem mindegy, hogyan, hogy közben ő maga is gyerek még, vagy megingathatatlan támasza a családnak.
2013. jan. 10. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
21%
Ja, és előbb várd meg, amíg eltűnnek a rózsaszín felhők. Te magad mentegeted, hogy elvesztette a gyereked. Rendben, egyszeri, nem kell belőle nagy ügyet csinálni, ez igaz, de akkor is mentegeted, azt meg nem írod, hogy majd' megfulladtál volna, olyan mérges voltál emiatt. Én a férjemnek is nekimentem volna, ha csak egyszeri, akkor is. a férjem, imádom, de biztos nem mentegetném, miért hagyta el a gyereket.
2013. jan. 10. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
8%

Nem vállalnék egy "baráttól" gyermeket...ahhoz egy férj és egy szilárd kapcsolat kell, nem barátkozások...

Meg hát nem is értem, hogy egy felelősségteljes anya, mit keres egy nála fiatalabb fiú mellett?? Nem ám szülni a semmire még.

Szerintem elég vad ötlet...


24N

2013. jan. 10. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Attól függ.

Ha 30 éves vagy, a párod pedig 25, akkor lehet hogy még tényleg éretlen, és előbb utóbb túl nagy lesz neki a felelősség, de ha mondjuk 40 vagy, ő meg 35, akkor nem valószínű. Ott már nem akkora az öt év korkülönbség.


Mióta vagytok együtt? Ha évek óta működik a dolog, a lányoddal is szeret foglalkozni, és simán bevállalta hogy neked gyereked van, akkor valószínűleg elég felkészült. Ha túl fiatal lenne a dologhoz, lehet össze se állt volna egy nővel, akinek gyereke van.


Az hogy szétszórt, lehet az alaptermészete, valószínű 50 évesen is szétszórt lesz.

Ha szerelmes vagy, és szeretnél még egy gyereket, és ő is szeretné, szerintem nincs akadálya.

2013. jan. 10. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!