Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha a maszkviselés kötelező,...

Ha a maszkviselés kötelező, akkor az oltás miért nem az?

Figyelt kérdés
Én senkit nem akartam rábeszélni oltásra, nem érdekel mit csinál, de akkor milyen alapon köteleznek maszkviselésre meg szól be miatta mondjuk egy oltatlan személy? Egy év alatt bőven volt ideje mindenkinek eldönteni hogy akar-e oltást, ha úgy döntött nem akar, engem nem izgat, de akkor ne szívassanak már mindenkit a maszkozással.
2021. nov. 23. 16:21
 1/9 anonim ***** válasza:
85%
Azért mert még mindig demokráciában élünk. Mindenkinek a saját döntése, hogy mit csinál a testével.
2021. nov. 23. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
69%

Mi köze az oltásnak a maszkhoz?

Az oltást beléd injekciózzák míg a maszkot csak felveszem és ennyi bár értelme nem tudom mennyi de mindegy.Inkább maszk mint oltás

2021. nov. 23. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
54%
Amúgy én engedném az oltottaknak hogy ne viseljenek maszkot csak hagyjanak már bennünket végre békén az oltassal
2021. nov. 23. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
26%
Mert Mo-n túl sok birka oltásellenes van, úgy sem fognák fel a lényegét, mert 1 bites az agyuk. Ausztriába is lázadoznak, pedig ott kevesebb ilyen buta nyomi van
2021. nov. 23. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
60%
Én a maszkot kellemetlenebb dolognak tartom, mint amilyenek az oltások voltak.( Asztmás szemüvegesként) Alig kapok levegőt a maszkban, a másik hogy a szemüvegem állandóan bepárásodik, és nem látok semmit. Utálok így bárhová is menni/bemenni, és ez engem eléggé korlátoz. ( Mindenféle maszkot próbáltam, szövet, orvosi, ffp2, ffp3, egyik se volt jó)
2021. nov. 23. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
78%

Azért nem kötelező az oltás, mert nincs semmi haszna, ugyanúgy elkapod vele a vírust, ugyanúgy megbetegszel és ugyanúgy fertőzöl tovább.

Egy haszna azért mégis van, oltókártyával mehetsz fogorvoshoz, vagy bulizni a jövő heti Nightwish koncertre. Az nem számít, hogy attól függetlenül hogy beteg vagy, még levírusozod a fogorvosod, vagy a koncerten dalolászás közben terjed a levegőben a korona. De legalább van oltókártyád arról hogy oltakoztál, még ha védelmet nem is ad.

A maszknak sincs sok haszna, az se véd meg a fertőzött levegőtől, de látszatintézkedésnek megteszi, egyesek lelki békéje végett.

2021. nov. 23. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%

A maszknak van haszna, csökkenti a fertőződés esélyét, fertőződéskor a bejutó vírusrészecskék számát. Pont ezért tapasztaltuk, hogy a maszkozás alatt ritkábban kaptunk el fertőzéseket. Egyébként csontvelő átültetés után pár hónappal állók nagyon gyenge immunrendszerrel maszkban mennek utcára. Csak hogy egyetlen betegséget említsek. Tehát ezek szerint csak véd az, nem?


Az oltás után nem "ugyanúgy" kapja el az ember. Sokkal kisebb az esélye a halálnak, a kórháznak, a tartós egészségkárosodásnak, sőt, a tünetes fertőződésnek is.

Nekünk, gyenge szervezettel rendelkezőknek az életbenmaradást jelenti az oltás, de amúgy jelentősen csökkentené a terjedés üemét, ha minél többen élnének vele.


Nem én érvelek a legjobban, ezért tessék, ezt hoztam:

https://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__termeszettudomany..


Azért nem teszik kötelezővé, mert túlzottan liberálissá vált a világ.

Pedig az én véleményem az, hogy ha valami társadalmi érdek, akkor igenis nyugodtan mondják meg, mit tegyek.

2021. nov. 23. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

"Azért mert még mindig demokráciában élünk. Mindenkinek a saját döntése, hogy mit csinál a testével."


Persze,eldöntheted,hogy nem adatod be a....pontosan mit is? Viszont,ha mégis beadatod,akkor egyedül neked,mint lakossági személynek kell teljes felelősséget vállalnod azért,amiről kb.lófingnyi információd van.

A politikusok nem fognak felelősséget vállalni a kötelezővé tételével,kockáztatnák a népszerűségüket.Ezért is hárították át a munkáltatókra a döntés jogát.Szóval nincs itt olyan krv* nagy demokrácia,inkább csak egymásra tologatás.

2021. nov. 23. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
79%

Apám hetek óta köhög, prüszköl. El szokott járni keresztanyámhoz venni neki ezt-azt a boltból, őt is megfertőzte, ő is el kezdett köhögni. Anyám is ki szokott járni keresztanyámhoz néhány naponta segíteni neki, őt meg a keresztanyám fertőzte meg. Anyám múlt hét elején szintén sokat köhögött, el ment csináltatni egy pcr tesztet, kiderült hogy covid+, utána keresztanyám is megcsináltatta és ő is pozitív. Mindhárman be vannak oltva, mind elkapta a vírust, le betegedtek tőle és tovább fertőzték egymást. Én sem úsztam meg, anyám meg engem fertőzött le, igaz én nem vagyok oltott, vasárnap óta nem érzek szagokat, más tünetem nincs, így még én jártam a legjobban.

Szóval nem sokat értek az oltásukkal, anyám viszont álmatlansággal és magas vérnyomással küzd mióta megkapta az oltást, mondja is hogy megbánta, csak az oltókártya miatt vette fel.

Apropó, még az oltás hatékonyságáról annyit, munkahelyemen 200+ fő dolgozik, 2 hete csináltattak vércsepp tesztet, h megnézzék mennyien rendelkeznek antitestekkel, mindössze egy tucat embernél mutattak ki antitestet, noha a dolgozók több mint fele be van oltva. Annyit ér a vakcina mint egy marék lepke. A mellékhatásai sokkal veszélyesebbek, mint a vírus, amiből amúgy is kigyógyulsz pár nap alatt, mindenféle oltás nélkül, és annyira sem vészes mint egy megfázás, csak fel van fújva az egész.

2021. nov. 23. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!