Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A türkizkék miért nem férfias?

A türkizkék miért nem férfias?

Figyelt kérdés
Nem értem, láttam egyik oldalon hogy az női szín, de amúgy ha ruháról van szó, vagy valami kiegészítőről, vagy akármiről akkor is a türkizkék az nőiként vagy unisexként jelölik meg. Nem értem hogy azért mert világosabb kék azért miért lesz női szín. Ha színes valamink akkor legalább legyen sötét, különben buz_ii vagy, vagy mi van?

2021. nov. 27. 02:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
19%
Hát tényleg nem az.
2021. nov. 27. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
94%
Az, hogy mi férfias vagy nőies, eleve csak egy primitív társadalmi konstrukció, ami mesterséges és változékony, szóval ha tetszik a türkiz, szrj a konstrukcióra, és viseld.
2021. nov. 27. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
18%
Férfias haj, a természetes szín.
2021. nov. 27. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Akkor magyarázd meg hogy miért nem az, szerintem azért mert nőkön látod többet. Zöld, kék keverék igazából, se a zöldet se a kéket nem érzem buz_iisnak, nem liláról vagy rózsaszínről van szó, de tényleg szinte semmit nem kapni férfiaknak ilyen színben.

Ha például látok egy órát mondjuk aztán felveszi valami csaj nekem is elmegy a kedvem tőle.

Az van igazából szerintem hogy régen a fiúkat simán öltözteték ilyen színbe, csak a nők ellopták, és kiszoritottak egy szeletet a kék tortából. Ugyanez történt a nadrággal, kalappal, matrózblúzzal stb.

Amire a nők ratenyerelnek az onnantól kezdve egy férfinak ciki lesz mint pl. a fehér telefon, mivel a legtöbb fehér vagy fekete, a csajok általában fehéret választanak ezért ferfiatlan lett.

2021. nov. 27. 02:44
 5/12 anonim ***** válasza:
Bocs rossz kerdeshez irtam
2021. nov. 27. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
2-es nincs mint viselni, mert nem gyartanak férfi dolgokat ebben a színben.
2021. nov. 27. 02:45
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Olyan színt veszel fel amilyet akarsz. Én nőként ha meglátok egy férfit pl rózsaszín pólóban, akkor sem támadnak olyan gondolataim, hogy na ez biztos bnzi. Nem attól lesz homoszexuális egy férfi, hogy türkizkék vagy rózsaszín vagy bármilyen színű ruha van rajta. Tényleg olyan színű ruhát veszel fel, amilyet csak akarsz. A színek nincsenek nemhez kötve. Maximum babaruhánál, de még ott sem.... csak sztereotípia
2021. nov. 27. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
34%

Mert az olyan lágy szín.Vegyél fel inkább sima kéket.

Amúgy mindenki a Jégvarázsos Elzához táŕsítja.

2021. nov. 27. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
2021. nov. 27. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan már, nagyjából minden színnél (pláne különlegeseknél) igaz a társadalmi beidegződés, miszerint férfiak szürkébben öltöznek, mert színekkel játszadozni női dolog. Legfeljebb a "kékgalléros" munkásosztályt megjelenítő sötétkék zubbonyok színe kapott ez alól társadalmi felmentést, ami aztán át merészelt menni a farmerokra.


De ezt most nem azért mondom, hogy elvegyem a kedved, hajrá, vegyed, hordjad, különben sose változik meg a világ...

2021. nov. 27. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!