Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ezzel kilógok a sorból, vagy...

Ezzel kilógok a sorból, vagy csak bizonyos körökből?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok, soha nem volt se PS-em, se playstationom, se semmi hasonló játékom, ami pénzbe került (csak ingyenes játékokkal játszottam), se egy dvd. A szüleim azt mondták minden alkalommal, hogy felesleges, meg hülyeség. Egyszer egy ismerősömnél játszottam GTA-val, az tetszett, mondtam a szüleimnek, hogy szeretnék én is egyet (kb 12 éves lehettem), azt mondták, hogy kizárt, hogy valaha ilyesmit vesznek. Nem azért nem vettek, mert nem volt pénz, mindíg megvolt minden, ami kellett (étel, ruhák, eljárunk nyaralni évente 1-szer). Most úgy érzem, hogy sokmindenből kimaradtam.

Mostmár igazából nem is vágyok ilyen dolgokra, egyetemre járok, tanulok, az most kitölti az időmet.


Másnak, aki nem játszott számítógépes játékokat, az nem érzi, hogy kimaradt valami?


Azok a dolgok szerintem már csak az idősebb korosztály emlékébe létezik, hogy összegyűlnek esténként, beszélgetnek, stb. Errefelé legalabbis nem jellemző a bandázás se a fiatalabb, se az idősebb korosztály körében...



2021. dec. 5. 19:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem tudom, én nem maradtam ki belőle, de jó volt a haverokkal Minecraftozni, Codozni, Medal of Honorozni este a játszótér után, amikor kint voltunk déltől estig. És visszasirom ezeket az időket
2021. dec. 5. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem, végig játszottam a gyerekkoromat, meg talán többet is 99% ingyenes játékokkal, egyedül egy 3 ezer forintos játékot vettem meg.


Nem lógsz ki a sorból.

2021. dec. 5. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Ha csak a számítógépes játékokat vesszük, akkor sem érzem hogy kimaradtam volna valamiből. Mert mindig s egy felesleges időtöltésnek gondoltam.
2021. dec. 5. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Ennek is meg van a maga hangulata, mi még játszottunk anno kvarcjátékokkal (a mai fiatalok egy része nem tudja, mi is az).


De ennél is jobban szerettünk "bandázni", szóval mezőn focizni, csatázni a mezőn, meg bicajozni.


Azt írod, nem voltatok szegények. Rossz dolgod nem lehetett, szerintem nem vesztettél sokat. Hacsak nem az együtt csatangolást, bandázást, ami a módszerváltás után születetteknél már alig volt jellemző, a körülmények megváltozása miatt.

2021. dec. 5. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy 20 évesen nagyon fiatal vagy még, a korosztályod nagy része még most is játszik, szóval simán bepótolhatod ha multizni akarsz.
2021. dec. 5. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként néha azon mosolygok, hogy van aki szerint, egy mai gyerek azért nem bandázik már a pajtásaival, mert haladni kell a korral.
2021. dec. 5. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem, valakit simán csak nem érdekel az egész téma.


Viszont ez a szülői hozzáállás agyrém.



"Azok a dolgok szerintem már csak az idősebb korosztály emlékébe létezik, hogy összegyűlnek esténként, beszélgetnek, stb. Errefelé legalabbis nem jellemző a bandázás se a fiatalabb, se az idősebb korosztály körében..."


Ezt viszont nem tudom hova tenni. Szerintem ez csak felétek van. Nálunk hétvégente este tele a város bandázó fiatalokkal.

2021. dec. 5. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
7. Azt gondolom hogy ez attól is függ, hogy a gyerek vagy fiatal milyen környezetben szocializálódott. Tehát hogy fogékony-e a bandázásra. Vagy csak otthon szeret kockulni a szobában.
2021. dec. 5. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
De itt a kérdező általánosságban beszél. "errefelé"
2021. dec. 5. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
9.Igen, arrafelé arra nevelik a gyerekeket, máshol meg az a "divat" hogy még a vacsoraasztalnál is telefonoznak.
2021. dec. 5. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!