Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért kezdtél pszichológushoz...

Miért kezdtél pszichológushoz járni? Mennyi idő volt,mire azt érezted segít ez az egész?

Figyelt kérdés

Több mint 2 éve nincs senkim,ez lelkileg nagyon megviselt.

Akivel utoljára voltam,nem egészen vagyok rajta túl.

Néha gondolok rá,de sirasba torkollik..

Eleinte fizikai fájdalmaim is voltak,a rengeteg zokogastol ömlött a vér az orrombol,és napokig képtelen voltam enni.

Más problémák is vannak ezen kívül,De ez az,ami miatt igazán szenvedek.

Aki ismer,azt ajánlotta,hogy próbáljam meg a pszichológust,hátha segít.

Mi erről a véleményetek és tapasztalatotok?



2021. dec. 6. 22:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
73%

2 hétig kórházba kerültem drog túl adagolás miatt, akkor voltam először orvosnál...lelkileg annyira szarul voltam hogy öngyilkos akartam lenni 2 hétig...aztán felírtak gyógyszereket, sok kísérletezés után a rivotrill-tól lettem jobban.

Azóta (5 éve) csak a gyógyszereket változtatták, még mindig sajnos szednem kell mert amúgy nem tudok aludni ha nem. De sokkal jobban vagyok...

Néha járok már csak beszélgetni vele, de mivel ennek a drogozásoknak szövödménye is lett ezért néha más okból is menni szoktam.


Na de őszinte leszek...teljesen a drogokról nem mondtam le füvet még mindig szívok pl, de amúgy szinte azonnal segítettek rajtam akkor.

Viszont ha nem ilyen súlyos problémád van akkor még 2 hét sem kell szerintem hogy valamit kitaláljanak.

2021. dec. 6. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
90%
Én azután kezdtem el pszichológushoz járni, hogy egy csúnya szakítást, majd családon belüli erőszakot követően bekerültem 2 hónapra a pszichiátriára. Pszichológushoz terápiára másfél évig jártam, aztán jött a vírus, később pedig nagyon megemelte a doki az árakat, úgyhogy nem mentem vissza.
2021. dec. 6. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Egyébként mennyibe kerül?

Átlagosan

2021. dec. 6. 22:54
 4/11 anonim ***** válasza:
93%

3 eve mentem eloszor pszichologushoz. Egy mergezo kapcsolatbol szalltam ki, amivel egyutt 10 ev baratsag (?) is a kukaba kerult. Ezt nehezen dolgoztam fel, allandoan magamat hibaztattam, es az onertekelesem a nullan volt.

Nekem akkor 5 alkalom eleg volt, hogy elinditson a helyes uton. Kesobb visszamentem hozza onismeret miatt. Ez volt hosszu, es meg sok mindent elohozott, 2,5 ev volt.

Nagyjabol 1,5 eve jartam hozza, amikor a mergezo “kapcsolatom” megkeresett. Erre holt nyugodtan tudtam valaszolni. Ez annak koszonheto, hogy rengeteget beszelgettunk a pszichologussal a tortentekrol, arrol, hogy hogyan reagaltam es hogyan hagytam kihasznalni magam.

Visszatekintve, szerintem folyamatosan valtoztam. Nyugodtabb lettem, es olyan technikakat kaptam a kezembe, amikkel a nehezebb szituaciokat probalom kezelni.

9.000 forint volt egy alkalom nala, bar lattam a honlapjan, hogy mar 12.000. Itt szoktam latni, hogy atlagosan 10-12e ft egy alkalom.

Nekem minden fillert megert.

2021. dec. 6. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Járok hozzá 2 hónapja, nekem más miatt szintén fizikai tünetekig jutott a dolog (nem tudom magam kialudni, mellkasi fájdalom, gyakori orrvérzés, stb) és beutalt pszichiáterhez is. Valamivel jobb hogy segit és legalább látom az alagút végét, bár tudom hogy rengeteg fájdalmas dologgal kell foglalkozni hogy meggyógyuljak...
2021. dec. 7. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Pár hónapja kezdtem el járni, mert meguntam, hogy nem vagyok százas. Dühkitörések, saját fejem falba verése, ütése, hangulatingadozások, halálvágy, öngyilkossággal való fenyegetőzés, önutálat, önértékelési gondok, beteges féltékenykedés, félelem az elhagyástól, nem tudom kezelni a dühömet, a szomorúságomat. Emellett szorongással, depresszióval is küzdök. Egyelőre csak minimálisan segített a pszichológus, lehet hogy ez kevés nekem. Mondta, hogy gyógyszer kéne de azt elutasítottam.
2021. dec. 7. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
89%

4 hónapja kerestem fel pszichológust. Nem voltam lelkileg valami jól, de elsősorban szorongás miatt kezdtem el járni.

Egy picit már jobb, de nem vagyok benne biztos, hogy ez a pszichológus miatt van.

2021. dec. 7. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
76%

6-os!

Mintha én írtam volna..

2021. dec. 15. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

#8

Hát, nem mondom, hogy örülök, hogy nem vagyok egyedül... de azért kicsit mégis jó érzés. Te jársz pszichológushoz?

2021. dec. 15. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
84%
Nem de az utobbi idoben sokat gondolok erre
2021. dec. 15. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!