Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Milyen tévképzetitek voltak...

Milyen tévképzetitek voltak gyerek korotokban, amik valódi igazság tartalmára csak később, esetleg jóval később derült fény?

Figyelt kérdés

Én pl azt hittem még gimnazistaként is, hogy a villamosmérnök minden bizonnyal villamosokat tervez, esetleg azok karbantartásában vesz részt, és talán még hozzájuk tartozhatnak a trolik is, ellenkező esetben nagyon szűk szakterületnek tűnt volna, kb mint a trabantmérnök.


A másik ilyen fatális tévedés a kávéba való "tejpor", legalábbis mi így hívtuk a családban, a kávékrémport, vagy kávé fehérítő port. Pár évvel később rádöbbentünk, hogy a termék eredete nem a tehén, hanem általában kókusz vagy pálmazsír, esetleg színtiszta koleszterinpor.



2021. dec. 11. 12:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Mentségemre szóljon ovis voltam, de nem értettem hogy fizetésnél (boltban) miért ad anyukám több pénzt nint amennyibe kerül a cucc (és ez a kasszásnak is miért jó), ha úgyis visszaad a pénztáros.

Pl. 17.700Ft a fizetendő, és miért ad anyu 20.000-est, meg még 200 ft-ot.

😂

A másik meg a kaja lejárata. Amikor megkérdezte családtag 1. családtag 2-t hogy jó-e még a -mittomén mondok hülyeséget- párizsi, családtag 2. meg megkérdezi hogy hűtőbe volt-e vagy sem. Én meg arra gondoltam hogy bakkerr, a hűtőben is telik az idő, ha lejár hát ott is lejár nem?

😂

Kövezz meg de nekem ezek voltak a nagy rejtélyek. Ezeket nem mertem megkérdezni😅

2021. dec. 11. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
A Hanna & Barbera párosról meg voltam győződve, hogy 2 nő, miközben férfiak, ők csinálták az amerikai rajzfilmeket.
2021. dec. 11. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
hát igen, tényleg 2 női név :\
2021. dec. 11. 14:22
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát én például azt hittem, hogy a villamos a lány, a busz a fiú...meg hogy a temető egy domb, aminek a tetején ott az ország címere (????)

Illetve azt hittem, hogy egyszer el fog folyni a Duna és a helyén lehet majd homokozni, megjegyzem, ezt meg is kérdeztem és rám hagyták, hogy igen így lesz.

Meg vannak a nagy kábeleken azok a nagy piros golyók, azt mondta nekem az egyik rokonom, hogy azok segítenek a repülő tájékozódásában, teljesen elhittem, sokáig ebben a tudatban voltam, de aztán belegondoltam, hogy ugyan onnan fentről mi látszik ebből a golyóból. Ciki-nem ciki azóta sem tudom pontosan mik azok.

Azt hittem, hogy az országok különböző bolygokon vannak, amiért valószínűleg egy könyv a felelős, mert a repülő címszó alatt leírja ugye, hogy el tudunk vele jutni különböző országokba, illusztrációként pedig a Föld volt ott ahogy repül mellette a repülő.

2021. dec. 11. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
A régi boylerek leesnek a falról, a vörös szemük rossz, félelemkeltő.
2021. dec. 11. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Kína és Japán ugyanaz.

A tévében mindig élő adás megy (a rajzfilmeknél is). Ha kikapcsoljuk a tévét, a szereplők hazamennek.

A vigyázat, feszültség alatt, meg hasonló táblák 3 méteres körzetébe már nem mertem menni, mert megráz az áram.

Ha elég nagy leszek, végre idősebb lehetek a nővéremnél.

A játékok mozognak, ha úgy látják, nem figyelünk rájuk. A plüssök féltékenyek lesznek, ha egyszer nem velük alszunk.

A fahéj csak egy név, semmi köze nem lehet a fához, hiszen az fura lenne.

Az iskola egy csodálatos hely.

A szüleim csak lógatják a lábukat a dolgozóban, amíg én az oviban vagyok.

Az öregek sose voltak fiatalok.

Azt hittem, így kell írni a négyest: 4, mert nyomtatott könyvekből tanultam a számokat.

2021. dec. 11. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
A dobozos tejet fáról szüretelik.
2021. dec. 12. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Viszonylag idős koromig elhittem, hogy a kagylóban a tenger zúgását hallom. Tök csalódott lettem, mikor valaki mondta, hogy hülye vagyok, hát ez egy sima pohárral is működik ha a fülemhez rakom, és ez csak fizika. Nagyon bénának éreztem magam utána.

Kisgyerek koromban meg azt hittem, hogy a felnőttek mindent tudnak. Szó szerint. Vártam, hogy én is felnőtt legyek, és mindent tudjak. Azt is hittem, hogy a felnőttek soha nem félnek pl a sötétben.

Elhittem, hogy aki meghal, az az égbe kerül, és csillag lesz. (A szüleim mondták mikor kérdeztem mi lesz a halál után.) De azt is elhittem, hogy aki egészségesen él, és vigyáz magára, az soha nem hal meg. Itt gondolom félreérthettem az egészséges életmód pozitív hatásait.

Azt hittem a faiskolában valamit tanítanak a fáknak, és a Rókus kórházban mókusokat kezelnek.

2021. dec. 12. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Én kb. általános iskola végén vagy középsuli elején jöttem rá, hogy Indiana Jones férfi szereplő. Nekem mindig is nőiesen hangzott a neve, és a filmet magát sose láttam, nem is volt kéztetésem megnézni. Csak hallásból ismertem amikor mások mesélték mik vannak benne. Mikor láttam pár képet belőle valahol, furcsáltam, hogy a főhősnőt sose mutatták rajta csak valami hapekot.


Mentségemre szóljon tényleg nem láttam a film egy pillanatát sem 😂

2021. dec. 14. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
26%

Isten örök.


Csak akkor értettem ezt meg, amikor meghaltam és a nirvanában egyesültem istennel a végtelen létben.

2021. dec. 15. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!