Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Milyen tömegközlekedős sztorid...

Milyen tömegközlekedős sztorid van, ahol fiatalként mertél leülni, és valamelyik idős embernek ez nem tetszett?

Figyelt kérdés
Vagy bármi hasonló történetet is megoszthatsz itt, ha van kedved.
2021. dec. 13. 09:13
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Leszögezném, hogy nem vagyok bunkó, ha valakinek szüksége van a helyre (kismama, idős ember) átadom, de vannak olyan szituk, amikor pl. az idős néni pakolja a szatyrát az ülésre, vagy lökdös a cuccaival, csak hogy állj fel, hogy ő letudjon ülni, na ezek elég bunkók. Rendesen, illedelmesen is megkérhet, hogy adjam át a helyem.
2021. dec. 13. 09:15
 2/12 anonim ***** válasza:
91%
Le mertem ülni a metrón, ami nem tetszett a nyuggernek. Beszóltam neki, hogy most megyek hazafelé melóból, az én béremből akaratom ellenére vonják a maga ingyen pénzét és emellé még teljesárú bérletet kell vennem, míg maga ingyen utazik, úgyhogy ezek után ne legyen nagy a szája. El is hallgatott.
2021. dec. 13. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Mondanám neki, hogy rendben, akkor ő fog meg, ha összeesnék, mert az elhasznált levegőjű, bazimelegre fűtött járművön egyhelyben állva tuti rosszul leszek.

Amúgy lekopogom, nem volt még konfliktus.

Nem tudok és nem is szeretek állni, a lovak szoktak állni.

Általában a jármű azon részére megyek, ahol a lehető legkevesebben vannak (ezt leüléstől függetlenül is) és a peron szélén várom a járatot. Viszont odafent azért tülekedő nem szoktam lenni. Az 1-es villamoson (Bp) vagy metrókon is, ha megürül egy hely, van, hogy körbenézek vagy várok pár másodpercet, mielőtt megindulok.


De alapvetően 3-4 megálló felett mindig célom az ülőhely és nem volt még konfliktus ebből.

2021. dec. 13. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Középsuliba rendszereresen buszoztam helyijárat+ távolsági is. Természetesen nagy hátizsákkal ahogy kell. Télen folyamatos konfliktusforrás volt, hogy miért nem vesszük le a táskát. mire odaért a busz, ahol mi felszállunk már full tele volt. Télen mikor áll a mocskos víz a padlón a franc se fogja lerakni a táskát. Vagy amikor szintén heringparty télen nagykabátban vagy mert 20 percet kell várni a -5 - -10 fokban nagy nehezen feljutsz a buszra és ott meg olyan meleg van, mint a pokolban. Kabátot levenni se lehet, mert olyan a tömeg, plusz sehova nem tudod lerakni, plusz ott a táska is. Már elég stzarul voltam, hogy ne ájuljak el nyitottam ablakot, erre a néni vernyog, hogy zárjam be, mondtam vagy ráesek vagy összehányom választhat, mert szarul vagyok.

Vagy ott voltak a reggeli bejutások. A város szélén van egy zártkertes rész, oda az összes nyugger tulajnak 7 -7:30 között kellett mennie, amikor minden diák meg dolgozó utazik és ott sírtak a helyért, hogy 2 megállót utazzanak, aztán meg az volt a baj, hogy nem férnek az ajtóhoz leszállni. Ha mondjuk a 8-s busszal mentek volna, akkor helyük is lett volna és tömeg sincsen... de ki érti ezt...

2021. dec. 13. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Egyszer hajnalban utaztam munkába, sokan mások is, de volt 3 szabad hely. Azok viszont úgy, hogy belső helyek voltak, szatyor etc. volt rápakolva. Egy öreg nő is felszállt, oda állt az én ülésem mellé és elkezdte fennhangon mondani, hogy a mai fiatalok, meg hogy neki fáj a lába, de bennünk miért nincs tisztelet. Fogtam és bedugtam a fülembe a fülest, annyira felbosszantott (ha normálisan kér, átadom, de engem ne kezdjen már el alázni!). Akkor hátulról odaszólt az egyik szatyorfoglalós, hogy jöjjön, belülre ideülhet. Az öregasszony fürgén átmászott a pasim, lerongyolt a székre, mire valaki beszólt neki, hogy lehet a piacra a későbbi el menni, mert ez a melós járat. Akkor befogta a száját. Egyébként régen én mindig megvártam, hogy a nyugdíjasok leüljenek, de pár ilyen után nem (sokszor másokba beleálltak és hallgattam). Azóta ha látok egy szatyros-foglalóst és csak ottvan hely, mosolyogva de jó hangosan megkérdezem, hogy: elnézést, szabad ez a hely? Persze mindenki tekintetének kereszttüzében eddig mindig szabad lett. Szóval ez egy egész jó és emellett udvarias módszer, nem értem, az idősek miért nem élnek vele.
2021. dec. 13. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Szalagszakadásom volt (amire nem azonnal jöttek rá az orvosok). Mivel nem tudtam nyomni a gázpedált, ezért BKK-val jártam dolgozni amíg rá bírtam állni a lábamra.


Munka után hazafelé merészeltem leülni, mert duplájára dagadt a lábam és a cipőm is szorított.


Megállt mellettem egy öreglány, először csak krákogott, aztán rá kellett szólnom, hogy ugyan legyen már szíves kivenni az oldalamból a szatyrait, mert kezd fájni.


Akkor nekiállt óbégatni, hogy mekkora bunkó vagyok, át kellene adni a helyem stb. Én nem magyarázkodtam neki, hogy fáj a lábam, csak elmondtam, hogy 10.000 forintért jogom van igénybevenni a szolgáltatást és ha úgy tartom jónak, akkor jogom van leülni és nem átadni a helyemet munka után.


Mondtam neki, hogy nyugodtan elmehet a piacra abban az időpontban is, amikor mások nem hazafelé mennek a munkából vagy az iskolából és akkor lesz ülőhelye.


Másnap reggel az SZTK-ban kezdtem hajnalban, amikor felszálltam a buszra tele volt idősekkel és akkor is volt olyan, aki nem értette, hogy miért nem adom át a helyemet, de duplájára dagadt, kék lábbal nem volt kedvem jópofizni és elmagyarázni neki sem, hogy kibírja ha hajnalban 10 percet áll a buszon.

2021. dec. 13. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

"Azóta ha látok egy szatyros-foglalóst és csak ottvan hely, mosolyogva de jó hangosan megkérdezem, hogy: elnézést, szabad ez a hely?"


Ezt én is szoktam :)

2021. dec. 13. 10:00
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

80-as évek, középsulis voltam. Heti két nap délután fél 5 körül jártam haza kézilabda edzésről. És bevallom, olyankor leültem (városból a falunkba, kb. 25 perces busz út volt).

Még csak nem is idős,falubeli nők beszóltak a buszon, hogy "nem adod át a helyedet?" Mondom, hogy "nem". (Nem is értem, mert 55 alatti volt mind, akkor ennyi volt a nyugdíj korhatár, és ismertem őket, irodisták. Nehogy már feláll az íróasztaltól, és képtelen 25 percet állva utazni. Nekem tényleg a belem lógott edzés után).

Persze mondták, hogy "majd szólok anyádnak." Mondtam, hogy szóljon.

Ennyi volt.

2021. dec. 13. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Metionin ***** válasza:
100%

Ugyanúgy jártam gimibe, mint a 4-es válaszoló, napi 2x1 óra távolságival és persze az összes nyugger azzal ment bevásárolni meg kórházba. Maximálisan átérzem.

Viszont a legjobb az volt, amikor balesetem után meggyanúsított a néni, hogy azért hordok magamnál mankót, hogy ne kelljen felállnom az időseknek. Meg nekem különben sem fájhat, ő ebben a korban már 3 gyerek mellett kapált naphosszat és természetesen felépítette az országot míg én a kis kamu mankómmal flexelek az egyes villamoson.

2021. dec. 13. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Semmi komolyabb nem történt velem.

Egy eset volt, mikor egyik nyugger mondja a másiknak, hogy ezek a fiatalok milyen tuszteletlenek, hogy a táskájuknak is külön hely van. Első sorban ültem, de hátrébb még voltak dupla ülések szabadon.


Szokásos, hogy üres az egész busz, de a nyuggernek pont a te melletti helyed kell.

2021. dec. 13. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!