Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Egy ilyen fiatal jogosan van...

Egy ilyen fiatal jogosan van rendszeresen cseszegetve az elrontott élete miatt?

Figyelt kérdés
Ha 26 évesen a szülei tartják el de otthon nem segít semmit. Egyetemre jár amivel viszont nincsenek különösebb céljai. Sose dolgozott még munkahelyen egy percet se, mindig mondja hogy ideje lenne már meg akarja, de nem fog bele a munkakeresésbe önállóan. És amúgy tisztában van azzal mi a baj vele, őt még jobban zavarja mint a környezetét az elkényelmesedett, üres, céltalan és kifejezetten magányos élete meg a bizonytalan jövője, de mégis sokat cseszegetik. A szülei hetiszinten elmondják egy utolsó senkinek, meg mások is kritizálják sokat. Szülei szívesen ki is raknák már a házból. Jogos az állandó cseszegetés ilyen helyzetben?
2021. dec. 16. 11:48
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Neked mi a véleményed?

Én már kiraktam volna otthonról.

Akkor is ha ez gáz.

Ez a legtöbb,amit megtehetek érte,hogy rákényszerítem a felelősségvállalásra és az önállóságra.

Nyilván nem egyik napról a másikra, időben szólnék,hogy mire számíthat.

A csesztetés nem jogos.

Fölösleges és következetlen, ráadásul ahogy te is látod, eredménytelen is.

2021. dec. 16. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Jogos, vagy sem, ezért érthető reakció. Kívülről nézve tényleg egy haszontalan, naplopó, élősködő életet folytató férfiról van szó, aki még vissza is él a helyzetével, esze ágában sincs változtatni én még azt is megkérdőjelezném, hogy valóban bántja a helyzet, inkább csak nyavalyog a saját helyzetén, megpróbálja sajnáltatni magát.

Inkább azon kellene elgondolkodni, hogy miért is ilyen: csak elkényeztetett, lusta, hálátlan, vagy van valami baja esetleg, ha az utóbbi akkor minél hamarabb kezeltetnie kellene magát, ha az előbbi, akkor felkészülni arra, hogy a szülei, szerettei ki tudja mit fognak csinálni végső elkeseredésükben.

2021. dec. 16. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, jogosan csesztetnek, kapd össze magad és kezdj valamit az életeddel.
2021. dec. 16. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Sosem értettem az ilyen élősködő típusú embereket, a hideg kiráz tőlük.... Brrr... 😬 Ennek az illetőnek meg kellene keresnie a probléma gyökerét, majd gyakorolni a célkitűzések és egyéni felelősségvállalás művészetét.. Különben egyre mélyebbre süllyed ebben a gödörben. Sajnos ismertem ilyen embert...
2021. dec. 16. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én a leírásból azt érzem, hogy lelki gondjai is lehetnek, nem kizárt a depresszió sem, ezen a házból kirakás még többet rontana. Cseszegetés meg kritizálás helyett talán érdemesebb lenne segíteni a gyerekükön egy szakember felkeresésében például, mert ha igaz a sejtésem (ergo depressziós az illető), abból egyedül nagyon nehezen fog kimászni. Persze megértem a szülők álláspontját is, nem akarják hogy a felnőtt gyerekük rajtuk lógjon, de ezen aligha fog segíteni az, amit most csinálnak. Ez az időszak most a gyereknek sem lesz egyszerű, de még fiatal, és könnyebben ki tud emelkedni ebből a gödörből, és új életet kezdeni.
2021. dec. 16. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
5. Csak az ilyenek nem hajlandóak szakemberhez menni. Biztos mondták már neki azt is hogy menjen el orvoshoz. Ha ki rakják akkor viszont kénytelen dolgozni, valamit tenni, csinálni.
2021. dec. 16. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én valahol megértem azt, hogy még nem dolgozott sosem. Én is ilyen elveszett voltam, aztán lett egy barátom, aki mondta, hogy ugyan már diákmunkázzunk együtt, mert tök jó és még pénzt is keresünk. Ha akkor nem fognak kézen és dobnak bele a munka világába, akkor még mindig bennem lenne az a gátlás, hogy biztos nagyon béna lennék. Közben meresztettem a seggemet egyetemeken elég sokáig, pont most jelentkezem egy állásra, amivel végre a tudásommal elhelyezkedhetek, remélem összejön :). Amit mondani akarok, hogy az érettségi, diploma sajnos önmagában nem elég, hogy felkészítsen az önálló életre. Legalábbis nekem ugyanannyira kellettek a tapasztalatok, a kudarcok, munkák, a külön élés ahhoz, hogy most függetlennek mondhassam magam. Tudom jól magamról, hogy ha a sors nem mozdít ki a komfortzónámból olyan sokszor, mint ahogy az történt, bizony én is simán otthon ülnék 26 évesen, munkatapasztalat nélkül. Úgyhogy azt mondom nem, nem jogos, hogy csesztetik, vagy legalábbis nem látom hasznát. Szerintem igen is, szüksége van arra, hogy kézen fogják és segítsenek neki, együtt nézzenek albérlet, munka után a szüleivel vagy a barátaival. Esetleg kérdező, te felajánlhatod a segítségedet.

24/L

2021. dec. 17. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!