Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Milyen tanácsot adnátok...

Milyen tanácsot adnátok valakinek, aki a párjához tervez költözni, melyeket ti saját magatok tapasztaltatok meg az odaköltözés / együttélés terén, amit hasznosnak véltek?

Figyelt kérdés
2021. dec. 21. 13:07
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Adjarok időt magatoknak összeszokni. Különböző szabályrendszereket követő hattér van mögöttegek, akár takarítás, háztartásvezetés, budipapír felhelyezés tekintetében.


Idő kell amig kialakulnak a közös szokások, új szabályok. És ha valami nem tetszik, akkor beszéljétek meg.

2021. dec. 21. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Húzzátok meg a határokat, ne rendelődjetek alá a másiknak. Szerintem a legjobban itt arra kell figyelni, hogy ne szoktassátok hozzá a párotok olyan dolgokhoz, amiket később nyűg lesz csinálni. Pl főzzetek felváltva vagy ha az egyik főz, a másik mosogasson. Legyen egy dedikált nap, mikor elvégzitek együtt a házimunkát, próbáljatok nem átmenni szülő/gyerekszerepbe. Nekem az anyagi függetlenség is vesszőparipám, de vannak, akik szeretik összeömleszteni vagy teljesen a másikra bízni a pénzüket, ezzel is érdemes észnél lenni.

Ja és az, hogy a pároddal toleráns vagy és szereted, nem jogosítja fel egy rokonát meg barátját arra, hogy szemrebbenés nélkül tűrd, ha a nyakatokra jár. Nekem ilyen gondom nem volt, de azért legyen annyi tapintat egymásban, hogy nem hagyjuk anyucit meghívás nélkül randalírozni a közös lakásban meg a havert beengedni a semmiből, mikor a párunk kisbugyiban ül abban a lakásban, ami neki is az otthona. Ezek az emberek a párunknak nem annyira természetesek ilyen közelségben és ezt tiszteletben kell tartani.

2021. dec. 21. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!