Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Jól érzem, hogy kihasználnak?

Jól érzem, hogy kihasználnak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A nővéremmel költöztünk valamikor össze, jó volt, mert testvérek vagyunk, így nem kellett senkit se kerülgetni. Azóta persze ő bepasizott és a barátja folyton nálunk van. Ez még tök okés is lenne, de egyszerűen képtelenek maguk után elmosogatni, rendet rakni, kukát levinni, vagy bármit megcsinálni, ami evidens lenne. Minden dolgot, amit meg kell ide venni, egyedül veszek meg, soha nem kérdezik, mit adjanak bele.

Őszintén szólva már unom a mocskukat eltakarítani és dolgokat megtenni, de ha főzni szeretnék a konyhában, mivel számukra ez nem alapvető, folyton meg kell tennem. Ráadásul engem nagyon zavar, ha minden szét van hányva körülöttem, zavar a mocsok, amiben ők élnek.


Beleuntam és teljesen elfáradtam. Próbáltam ezt lekommunikálni és közölni velük, de azóta semmi sem változott.


Kihasználnak igaz?



2019. dec. 6. 17:29
 1/8 anonim ***** válasza:

Hááát így a leírasbol úgy hangzik, hogy igen kihasználnak.


Mert ha anyagilag besegítenének, mert a munka miatt nem sok idejük van takarítani, úgy még érthető, de ha elgondolkozik az ember, ha csak ketten lennének akkor a takarítást is meg kéne oldaniuk. Szombat vasárnap heti takarítani tudnának, ha nem dolgoznak szombaton. Nem tudom milyen a munkarendjük, de hogy semmibe nem segítenek be anyagilag, úgy, hogy dolgoznak, se a rezsibe, se az albérletbe? Ez így furcsa.


Lehet jobb lenne külön nem?

2019. dec. 6. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Csak a nővérem ad a rezsibe, a srác nem.
2019. dec. 6. 17:36
 3/8 anonim ***** válasza:
Leírásból úgy tűnik: igen. Kísérlet volt, hogy megbeszéld velük?
2019. dec. 6. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Fejedre nőttek. A legelső alkalommal már szólni kellett volna, kialakítani egy rendszert és ahhoz igazodni, utólag nehéz lesz hozzászoktatni őket.
2019. dec. 6. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Teljesen mindegy, mert el szeretnék költözni innen. Úgy gondolom ez az egyetlen megoldás létezik. Sokkal idősebbek nálam.. felnőtt emberek, én nem értem ezen mit kell elmagyarázni.
2019. dec. 6. 17:53
 6/8 anonim ***** válasza:

Szerintem se kéne ezt elmagyarázni, ennek természetesnek kéne lennie.


Drukkolok a jó albérlet találáshoz és a stresszmentes élethez.

2019. dec. 6. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nem is az, hogy stresszmentes élet.... csak nem értem, ilyen alapvető dolgokat felnőtt embereknek miért kell elmagyarázni. Nővéremmel még egy helyen is szocializálódtunk, szerintem nem igazán látta ezt otthon, hogy ezt így kell, így csináljuk.
2019. dec. 6. 18:31
 8/8 anonim ***** válasza:
Ezért írtam a stresszmentest. Már az is stressz neked hogy a testvéred változott, de nem az előnyére. Az is elgondolkodtató, ha a barátja dolgozik és ott lakik neki is ugyanúgy kéne a közösbe rezsire és kajára adni, bár nem tudom hogy vagytok de ha mindenkinek külön kaja akkor is a rezsi és az albérlet amire kéne adnia pénzt.
2019. dec. 6. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!