Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogy lehetnének elfogadóbbak...

Hogy lehetnének elfogadóbbak az emberek?

Figyelt kérdés

Neharagudjatok, egy kicsit ingerült vagyok... Túl sok ez már nekem, nem tudom mit tehetnék, hogy egy kicsit jobban elfogadóak legyenek az emberek, a romákkal szemben.

Hogy hívjam fel erre a figyelmet?

Nem akarok folyton ezen rágódni, s közben semmit se tenni az ügy érdekében!

Igen, tudom, néhányan arra gondolhattok, hogy a roma származású emberek "putriban" élnek, és nem dolgoznak, a segélyből élnek, és rabolnak, mely szegénységbe gyereket vállalnak...igen,igazatok van, vannak ilyen emberek is, bár nem hiszem hogy azért élnek így mert roma származásúak..

Inkább azért élnek így, mert lusták és tanulatlanok.

Én őket se ítélem el, az ő dolguk, de való igaz, hogy kerülöm őket.

(azt,aki csak szegény de jó lelkű, nem rabol, és ilyesmik, nekik igazán tiszta szívvel segítek)

Most nem róluk lesz szó, hanem azon roma származású emberekről, akik habár roma származásúak, tanult, dolgos emberek. Akik ugyanúgy szeretnének beilleszkedni a tarsadalomba, mint más emberek.

Őket miért kell elítélni? Én félvér vagyok, de latszik rajtam.

Most nem kifejezetten rólam van szó, bár lehetnék én is a példa, engem is elítélnek, holott egy normalis családból származó, jó tanuló, normális viselkedésű, lelkiismeretes lány vagyok...

Egy csomó erre irányuló kérdés is van itt a gyk-n, hogy ha pl" Tetszik egy férfi, de a volt felesége roma származású és van is egy közös gyerekük, akkor ti összejönnétek vele? " és jön egy ilyen válasz rá hogy :NEM, zsigerből undorodom a cigányoktól.." vagy "nem, hétvégén jönne a gyerekkel a nagy putri család"

Nem is ismerik az anyát, lehet egy teljesen normális nő, vagy akar lehet nem, de miért egyértelmű az, hogy ha cigány valaki akkor már "putris" is?!


És butaság az, hogy az ilyen roma embereket nem ítélik el (pl én) mert elítélnek. Engem, és a testvéreimet, és a barátainkat, és még egy jó pár emberrel beszéltem már akik ugyanígy ezt élték át. Anyukám, a világ legszebb teremtése...annyira jó lelke van, pedig állandóan bántották,mégse engedte be oda a rosszat.


Azt se értem, akit megtámadott, kirabolt egy roma származású ember, miért a romákat utálja, miert nem a személyt aki csinálta?

Velem is történt már ilyesmi.

Nem tudnek elitélni emiatt egy egész társadalmat...


Neharagudjatok, ha túl ingerülten írtam. Csak egyszerűen sajnálom a sorstársaimat, sajnálom a családomat, fáj ez az érzés, jó lenne tenni ellene, jó érzés kiirni magamból még akkor is, ha támadás ér miatta.


Köszönöm, ha végig olvastad. Hálás lennék, ha kifejtenéd a véleményed, és megvitathatnánk ha nem egyezik az enyémmel, szívesen meghallgatlak.


További szép napot Mindenkinek!



2018. júl. 30. 16:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan hagyjad a rizsa szöveget. Aki tisztességes roma, azzal senkinek sincs baja, csak az elvakultaknak a rossz tapasztalatok miatt. Amíg a többség a romák közül ilyen marad, mint most, addig nem lesz más a közvélemény. Évszázadok alatt nem sikerült beilleszkedniük, csak élősködtek. A lusta embereket senki nem szereti, az érdemjegyek pedig csak a továbbtanulásnál számítanak. Mindenki magasról leszarja egyébként a jegyeidet.


Mutasd meg, hogy te más vagy, mint a többi, méghozzá a tisztességes élettel és az egészséges, normális viselkedéssel.

2018. júl. 30. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Én megmutatom, hogy normális vagyok. De ettől függetlenül érnek engem is a szarmazásom miatt negatív előítéletek.

Akkor miért érnek, ha azt állítod, hogy a normális romákat nem érik?

Én nem tehetek róla hogy más romák olyanok amilyenek. Akkor miért kell nekem elszenvednem ebből kifolyólag a lenézést? És nem csak nekem.

2018. júl. 30. 16:38
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Engem is érnek, hidd el, pedig nem vagyok sem félvér, sem roma.

itt ilyenek az emberek, sajnos. A te döntésed, hogyan reagálod le mások butaságait. Meggyőzni úgysem tudod őket, majd tanulnak belőle idővel.

2018. júl. 30. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

És akkor ezt úgy kell értelmeznem hogy ha azok a romák nem valtoznak meg, ne csodálkozzak azon ha engem elitélnek?

De ennek nem így kéne működnie... Alapból nem szabadna valakit ezért elitélni, és ha talalkozik valaki egy roma származású emberrel, ha már mindenkeppen ítélkezni akar akkor tegye ha tett érte a viselkedésével.. Na azért mert roma!

2018. júl. 30. 16:41
 5/14 anonim ***** válasza:
86%

Nem. Ezt úgy értelmezheted, hogy ne vedd magadra a szemétkedéseiket. Félnek, ennyi.

Megértem, hogy fáj, nagyon szemetek az emberek egymással, sokszor ok nélkül is.

Más nincs, mint magasról tojni rájuk. Aki fontos lesz az életedben, az nem így áll hozzád.

2018. júl. 30. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Kedves 3.valaszoló!


Sajnálom hogy elitélnek téged. Mindenkit sajnálok aki ebben a helyzetben van.

Viszont elfogadni nem tudom, ezen a problémán is változtatni kéne, mint a homofóbián, nem kellene nekem emiatt rosszul érezném magam, de higyjétek el, vannak ennél is érzékenyebb emberek, akik pl emiatt is lehetnek öngyilkosok.

2018. júl. 30. 16:45
 7/14 anonim ***** válasza:
Eddig csak én írtam neked, Kérdező. Mindegyik az én válaszom volt. :) Majd akkor most várok, mást mit ír, ne csak az én válaszom legyen mérvadó ez ügyben.
2018. júl. 30. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Kedves 5.valaszoló!


Nagyon kedves vagy! :) Igen ez igaz, akik szeretnek, úgy szeretnek ahogy vagyok. De mégis igazságtalannak érzem ezt a helyzetet.

2018. júl. 30. 16:48
 9/14 A kérdező kommentje:
Jaj bocsi, oké, köszi, akkor én is várok. :D
2018. júl. 30. 16:49
 10/14 anonim ***** válasza:
63%

Kérdező, akkor haladjunk sorban. Én magyar vagyok Magyarországon élek. Olyan magyar szó, hogy roma nincs. Ti cigányok vagytok. Pont. Ez a romázás tipikus liberális polkorrekt baromság, a cigány egy becsületes magyar szó, az pont a te népcsoportod általános magatartásának és primitívségének köszönhető, hogy pejoratív lett. Szóval aki cigány, s romázza magát, az már nem szimpatikus, a polkorrektkedő idiótákat ugyanis még kevésbé szeretem, mint a cigányokat.


Ennyit a szóról. És akkor előítéletek. A te népcsoportoat tudtommal a kutya nem kérte, hogy jöjjön ide indiából, de ti jöttetek. Mi befogadtunk titeket, ti viszont bő 300-400 év alatt sem voltatok képesek normálisan integrálódni. És integrálódás alatt nem azt vártuk el, hogy dobjátok el a kultúrátokat ide hanem csak annyit, hogy dolgozzatok és ne bűnözésből éljtek.

Ma Magyarországon ha erőszakos bűncselekmén történik szinte 100 százalék, hogy cigány az elkövető. Ezen nincs mit szépíteni.

Egyik legjobb barátomat csupán azért szúrta le egy cigány, mert meg merte orvosként jegyezni, hogy talán a földön fekvő, eszméletlen embert nem kellene rugdosni...


Kedves kérdező igenis tisztázni kell, hogy ma Magyarországon a cigányok több mint a fele bűnözésből él, és a magyar lakosságon élősködik. Innentől kezdve nem kell csodálkozni azon, ha a magyar lakosság rühelli a cigányokat. Ó vannak normális cigányok? 300 év alatt lett egy-kettő normális? Remek. akkor a liberális romázás helyett nézzetek magatokba és értsétek meg, hogy miért utálnak titeket. Nem nem azért, mert barna a bőrötök, hanem azért, mert nins olyan magyar ember aki nem élt át valami sérelmet miattatok. És a társadalomnak kezd elfogyni a türelme.

Nem tetszik? El lehet költözni, vagy lehet normális életet élni és példát mutatni! Azt viszont ne várjátok, hogy nem lesznek előítéleteink, mert lesznek. Ó és még egyszer ne romázz, mert csak fokozod az előítéleteket!

2018. júl. 30. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!