Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Huszonéves fiatalként melyik...

Huszonéves fiatalként melyik a jövedelmezőbb irány?

Figyelt kérdés

2021. dec. 27. 20:16
A kérdező szavazást indított:
Egyetemre menni és elhelyezkedni
Külföldön tőkét szerezni saját vállalkozáshoz, lakáshoz
Idehaza dolgozni és gyűjtögetni
Teljes mértékben kiköltözni egy másik országba
49 szavazat
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
87%
Válassz egy szakot egy egyetemen, ami teszik, végezd el és keress munkát. Szerintem ez a legjobb. Tudom, hogy ezt úgy mondtam (írtam), mint ha könnyebb lenne, mint amilyen, de én úgy vagyok vele, hogy ez még mindig egyszerűbb, mint pl a külföldi költözés.
2021. dec. 27. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
74%
Igazából erre nem lehet jó választ adni. Egyetem csak akkor éri meg, ha piacképes és viszonylag jól fizető szakot tanulsz ki. Sok szakmunkás jobban keres, mint én fogok diplomával a közigazgatásban. Szerintem Ausztriába v Németországba mindenképpen megéri kimenni legalább 3 évre, hogy lakáshoz, házhoz legalább önerőd legyen és minél kevesebb hiteled. Szerintem ma MO-n a legnagyobb probléma a lakhatás, főleg ha egyedülálló vagy.
2021. dec. 27. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
78%

Attól függ, hogy mit tanulsz egyetemen. Ha egy jó szakmát választasz, akkor megérheti, de nem minden esetben. Idehaza gyűjtögetni szar szakmával / alkalmazottként nem éri meg.


Vagy saját vállalkozás / jó szakma vagy külföld.

2021. dec. 27. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Milyen tapasztalatot tudsz szerezni külföldön vegzettseg nelkül?
2021. dec. 27. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
44%
Tanyermosogatasból nem lesz se lakas, se vallalkozashoz alaptudás...
2021. dec. 27. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Külföldön van biztos munkahelyem, félre tudok tenni de nem szeretnék hosszútávon beleragadni a robotmelóba sem. Egyszóval gondolkodom továbbtanulásban, ami akár vállalkozáshoz is hasznos tudás lehet.


Csak úgy érzékelem hogy a korombeliek nagyrésze inkább megy tanulni, aztán gondol a lakhatás és egyéb kérdésekre. Én pedig úgy érzem, mintha ezzel kifutnék az időből vagy nem is tudom... pedig hát egy diploma nem garancia a stabil anyagiakhoz. Idehaza kilátástalanabbnak érzem a helyzetem, nincs mögöttem családi támogatás sem. Így mindent nekem kell előteremteni, csak jól akarok sakkozni az éveimmel és a pénzemmel.

2021. dec. 27. 20:38
 7/14 anonim ***** válasza:
78%
"Teljes mértékben kiköltözni egy másik országba" ha ebbe beletartozik az egyetem is!
2021. dec. 27. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
80%

Én külföldre tervezek menni és ott vállalkozást alapítani. Tudom nagy hátrányba leszek minden téren, nyelv, törvények, meg alapból, hogy bevándorló vagyok az ottaniak mindig előnyben lesznek részesítve mindenben. Sajnálom is, hogy Magyarország nem valami jövőképes ilyen szempontból és kénytelen vagyok itthagyni.


Mondjuk még tini vagyok, de nem alkalmazottként képezelem el magam, de még úgy is jobb lenne szerintem külföldre menni.

2021. dec. 27. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Ez emberfüggő. Mehetnél te az orvosira és csinálhatnál magánpraxist, amivel a világ összes pénzét megkereshetnéd, ha egy csepp vértől elájulsz...

A személyes kompentenciáid, érdeklődési köröd, kitartásod, stb stb. határozza meg, hogy miben lehetsz jó, és utána lehet csak eldönteni merre indulj

2021. dec. 27. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
45%
Egyetemmel vagy anélkül, de mindenképp külföld. A magyar cégkultúrába beilleszkedni még egyetemmel sem egy jó életcél szerintem.
2021. dec. 27. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!