Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Milyen irányba vigyem tovább...

Milyen irányba vigyem tovább az életemet?

Figyelt kérdés

Kicsit hosszú lesz, ezért elnézést! :)


Először picit az eddigi életutamról, szakaszokban:


A kocka :)


Alap iskolás koromban rabul ejtettek a számítógépes játékok és maga a számítás tehnika, kb 10-12 éves koromban raktam össze első számítógépemet, hogy minél jobb grafikával játszhassam kedvenc játékaimat! Minden szabadidőmet a gép előtt töltöttem.


A zenész


Középiskolás koromban rátaláltam a zenélés élvezetére. Magamtól megtanultam gitározni és szabad időm kb felét gitározással töltöttem, alapítottam egy zenekart, egy idő után már fellépni is jártunk, jó vissza jelzéseket kaptunk és imádtam csinálni! :D Szabad időm kb. negyedét továbbri játékokkal töltöttem, másik negyedét pedig bulizással.


A szerelmes


Zenész karrierem alatt megismerkedtem egy lánnyal, akivel összejöttünk és szabadidőm 60-70%-át vele, 30-40%-át pedig zenéléssel töltöttem. (Itt már elhagytam a PC-s világot) A lánnyal mai napig együtt vagyunk és nagyon szeretem. :)


Az üzlet ember


Iskola után pénzügyi tanácsadónak áltam, nagyon tetszett az elegáns öltözködés,inteligens emberek között dolgoztam és felnyitották a szemem, hogy bármit elérhetek az életben, csak rajtam múlik! Időm 70%-át önmagam fejlesztésével, iskolázásokkal, megbeszélések leszervezésével és megtartásával töltöttem. Majd később előadások tartásával és embereim képzésével. A maradék időt pedig 25% barátnőmmel és 5% ismét PC-n való játszással töltöttem. (Úgy éreztem a karrier és minél előbbi passzív bevétel kiépítése fontosabb a zenélésnél, a játszás pedig kevesebb időt emésztett fel, így több időm maradt a kapcsolatomra)


Az életmód váltás


3 és fél év után csődbe ment a vállalkozásom, lelkileg ezen a ponton kicsit megtörtem, azonban megigértem magamnak, hogy leszek én még anyagilag független, lesz akkora házam és olyan kocsim, amit én szeretnék, csak egy másik vállalkozásból (A pénzügyekből kiszerettem).

Fél év alatt 7 alkalmazotti munkahelyem volt, folyamatosan kerestem a jobban fizető állásokat és amint volt lehetőségem, váltottam. Napi 8 óra munka után azonban sokkal több szabadidőm lett,mint azelőtt és anyagilag is stabilabb lett minden hónap. Megkértem a barátnőm kezét, szeretnék majd vele a jövőben családot is alapítani, azonban előtte még úgyérzem kiszeretném élni magam...még egy kicsit önzőnek lenni és foglalkozni magammal, mielőtt az egész életemet, szabadidőmet a gyermekemnek szentelném jó pár évre.

Újra összeraktam egy PC-t és neki keztem játszani, jelenleg szabad időm 30%-a játék,30% barátnőm és 30%-a a mindennapi élethez szükséges elintézni valókból áll. Azonban piszkosul hiányzik a zene, úgy érzem több értékes időt is eltudnék tölteni a barátnőmmel és kevesellem a játékra maradó szabad időmet.


A karrierista


Ez a jelenem, több mint fél éve vagyok stabilan egy cégnél (gyári minőség ellenőrzés), jól keresek (szinte mindet megtudok magamnak engedni, épeszű keretek között, semmiből nem szenvedek hiányt, lett egy szuper kocsim, ami bár még nem az álom autó, de köztes autónak bőven megteszi és probléma nélkül fent is tudom tartani).

Nemrég előléptettek csoport vezetővé, természetesen nem véletlenül, keményebben és többet dolgzotam, mint mások és tudatossan építgettem a rólam kialakuló véleményt főnökeim szemében.A pénzügyeknél szerzett tudásom és tapasztalataimat használva értem el alig fél év alatt. Hozzáteszem, hogy most először élvezem is a munkámat, minden nap más kihívások és megoldandó feladatok vannak, emberekkel dolgzohatom és irányíthatom őket, az ötleteimet meghallgassák főnökeim és adnak a véleményemre... :)


Tehát abban biztos vagyok, hogy bármibe fogok, akkor abban sikeres leszek (pénzügyekben is az maradtam volna, csak már nem szerettem csinálni). A probléma csak az, hogy kevés a 24 óra mindenre! :D


Nem igazán tudom eldönteni, hogy mivel foglalkozzak, milyen irányba vigyem tovább az eletemet?

1.

Dönthetek úgy, hogy karrierileg és anyagilag itt megelégszem és koncentrációmat áthelyezem a munkmáról pl. egy vállalkozás beindítására, mert bármilyen pozíciót is érek itt el, csak egy alkalmazott maradok és mindig lessz felső határa a bevételemnek, míg vállalkozóként ilyen nincs. Tehát válasszam a minél több pénzt?

2.

Karrierileg szintén maradok ott, ahol vagyok és újra elkezdek a zenével foglalkozni. Idővel készítek magamnak egy stúdiót, vagy alapítok zenekart és abban próbálok sikeres lenni, amíg nem jutok el arra a szintre, hogy megéljek a zenélésből.

3.

Folytatom a karrier építést a munka helyemen, idővel újra előléptetnek, amivel még több pénz, de nagyobb stressz és kevesebb szabad idő is jár. Véleményem szerint, ezt is élvezném, mert managerként újra elegáns ruhát hordhatnék, még változatosabb lenne a munkám, nagyobb befolyásom lenne, céges kocsi,stb. De akkor is csak egy alkalmazott lennék, korlátokkal és a főnökeim döntenék el mikor mit tehetek és mikor kell dolgoznom, mikor mehetek szabadságra, mennyi időre.


4.

Minden marad a jelenlegi szinten, maradok csoport vezető, szabad időm nagy részét szórakozással töltöm, pl. PC játékok,bulik,barátnőm, addig amíg el nem jutok oda, hogy "kiéltem magam, jöhet a baba".


A legnagyobb problémám talán az, hogy megtehetném, hogy rámegyek a pénzkeresésre,karrirer, vagy vállalkozás kiépítésére és minél gyorsabb passzív bevétel kiépítésére, azonban közben ismét nagyon háttérbe szorulna minden hobbi és mire oda jutnék, hogy megengedhetem magamnak a több szabad időt, már abba a korba érünk a barátnőmmel, hogy családot szeretnénk alapítani. Ekkor megintcsak nem lenne túl sok szabadidőm magamra és a szórakozásimra! :D


Ha valaki volt már hasonló helyzetben, vagy tudna tippeket adni, hogy mi alapján döntsek, az nagyon megköszönném! :)


25/F



2017. dec. 19. 22:28
 1/6 anonim ***** válasza:
Felsoroltál egy csomó lehetőséget, megvannak mindennek az előnyei, hátrányai, oké. Egy dolgot azonban kifelejtettél: melyikre vágysz igazán? Leírhatjuk mi a véleményünket, de semmit sem fog jelenteni. Az a fontos, hogy te mit szeretnél igazán, melyik életre vágysz leginkább.
2017. dec. 19. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
52%
Engem megtanított az élet, hogy sokszor bármennyire akarok, küzdök, hajtok, bizony nem rajtam múlik, hogy sikerül elérnem a célt. Mi csak statiszták vagyunk egy nagy játszmában, a szerencsésebbek, mint te is beleélik magukat az irányítás illúziójába, pedig sajnos nem mi irányítunk, csak gyalogok vagyunk egy nagy sakktáblán. én csak abban reménykedem, hogy néha a gyalognak is van szava.
2017. dec. 20. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A kérdésedre visszatérve, ha lehet választani, akkor válassz egy olyan utat, amit a legjobban szeretnél, nem könnyű összehangolni de megoldható:


Erősödj meg anyagilag a jelenlegi munkahelyeden, közben tervezd meg a céges karriered utáni vállakozásod profilját, tudat alatt is egyre jobban kialakítod a vállakozási profilt, hogy hogyan lenne a legjobb. Ha megvan minden az induláshoz, mind anyagilag, mind szellemileg, akkor legyél vállalkozó, fusson be a vállakozásod, közben elég idő fog jutni a barátnődre és a zenélésre is, mert itt a magad ura vagy, nem függsz céges főnököktől, hierarchiától.

2017. dec. 20. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Sikeres enber ilyen helyen ilyet nem kérdez: )
2017. dec. 20. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Lol mi ez a kérdés..:D álomvilágban elsz gyerek
2017. dec. 20. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"egy kicsit önzőnek lenni és foglalkozni magammal, mielőtt az egész életemet, szabadidőmet a gyermekemnek szentelném jó pár évre. "


Ezt fiatal apukaként (32) mondom, hogy te mert még nincs gyereked ezt nagy tehernek látod, de egyáltalán nem arról szól a gyerek, hogy feladod az életed, szabadidőd hobbid... nem kell hozzá előbb "kiélni" magadat... 12 éves kislányom a main healerem warcraftban... :)

Az első fél -1 év az éjszakai sírás miatt valóban kemény, de az élet javarészébe gond nélkül beilleszthető egy gyerek...


Amúgy a pontjaid közül a 2.teljesen lutri... ok valamilyen szinten gitározol, de ezen kívül semmit nem tudsz a zenéről, zeneiparról... én is gitároztam, nekem is volt együttesem, mi is jártunk fellépni, hatalmas pogok valtak a színpad előtt mindenki imádta a zúzós zenénket... az egy ik számunk teljes szövege: szeretem a sajtot, sajt sajt sajt


Vállalkozóként a legjobb szerintem, persze attól függ, milyen ágazatban... én ezt szeretem, annyi pénzem van, amennyit dolgozom, de én osztom be mikor dolgozom, senki nem szólhat rám semmiért (asztalos)

2017. dec. 20. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!