Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Huszonéves fiatalként melyik...

Huszonéves fiatalként melyik a jövedelmezőbb irány?

Figyelt kérdés

2021. dec. 27. 20:16
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
egyetem-> gyakorlat-> saját vállalkozás.
2021. dec. 27. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
75%

Ha van konkrét célod, hogy minek akarsz tanulni egyetemen, akkor ott a lehetőség, hogy külföldön menj egyetemre. Sokkal jobban járnál vele. Csak azért viszont ne akarj egyetemre menni, mert szoktak, mert aztán ott találod magad középkorúan, belefásulva mindenbe.

Én többeket is tudok, akik kimentek külföldre, sokszor erősen hiányos nyelvtudással, és pár év "aljamunka" és nyelvbe beletanulás után elkezdtek egyetemre járni ott. Kaptak egy olyan diplomát, amit a világ minden táján elfogadnak és elismernek, nem verték magukat adósságba, és sokkal stabilabb az életük, mintha ezt Magyarországon próbálták volna meg.

Ha nem magyar-specifikus, ami érdekel, ezt ajánlanám, de neked kell tudni, hogy hol és milyen körülmények között látnád szívesen magad tíz év múlva.

2021. dec. 27. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
53%
Diploma, közben kicsit gyűjteni, majd külföld. Vagy ha olyan pályát választasz, itthonról is dolgozhatsz ki külföldre. Egy normális végzettségtől nem lesz semmi bajod, akár mész, akár maradsz, ellenben csupasz seggre kimenni a semmibe sokaknak nem jön be. Ha normálisan akarod csinálni, pár millió tartalékkal mész ki úgy, hogy már várnak a leendő munkahelyedre, nem pedig úgy, mint valami ócska mosogató, aki 3 hónap után jön is vissza, ha arra egyáltalán marad pénze.
2021. dec. 27. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
52%

Szerintem ez teljesen helyzetfüggő.

Én például a magam számára azt láttam a legreálisabb és legjobb megoldásnak, hogy itthon Magyarországon továbbtanuljak egy egyetemen. Egyelőre tanulok és még szeretnék is továbbtanulni az alapszak után, de majd értelemszerűen szeretnék elhelyezkedni lehetőleg a végzettségemnek megfelelően és dolgozni. Ehhez viszont az kellett, hogy támogassanak a szüleim (tehát amíg tanulok ők fedezik a költségeimet és nem nekem kell megteremtenem a megélhetésemhez szükséges anyagi hátteret), illetve én nem éreztem úgy, hogy nekem lenne bármi esélyem itthon a munkaerőpiacon végzettség és tapasztalat nélkül... nemhogy külföldön. Ugyanúgy, semmi esélyem nem lett volna például külföldi egyetemi képzésen tanulni, mert még az itthoni élet sem 2 forint egyetemistaként, nemhogy külföldön. Anyagi szempontból nem ez a legjövedelmezőbb (bár ez képzéstől is függ, mindenesetre az én szakom nem mondható kimondottan piacképesnek), de nekem nem is az volt az elsődleges szempontom és szerettem volna tanulni, érdekelt a terület stb., emiatt nekem megérte ezt választanom még így is. Valamint nem is igazán volt más ésszerű megoldásom.

Viszont, ha valaki például nem számíthat segítségre, mindent magának kell finanszíroznia a boldogulásához akkor nyilván nem feltétlenül van meg a lehetősége arra, hogy tanuljon és ilyenkor jobb választás lehet elmenni dolgozni, akár itthon, akár külföldön. Majd esetleg később visszatérni a tanulás kérdésére. Vagy, ha valakinek például van lehetősége külföldön továbbtanulni, akkor nyilván az is egy jó döntés. Ugyanezt tudom mondani arra is, hogy valaki külföldön helyezkedjen el a végzettségével vagy vállalkozzon stb. Csak mondjuk én itt azért tényleg figyelembe venném azt, hogy az embernek mik a lehetőségei, mert azért ez nem olyan egyszerű mint ahogyan itt páran leírják, nem engedheti meg magának mindenki a külföldi egyetemet, nem fog mindenki azonnal munkát kapni külföldön és jól keresni és félretenni, nem tud mindenki minden területen vállalkozni stb., ez ennél sokkal összetettebb.

2021. dec. 28. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!