Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Tudom, mit kell tennem, de...

Tudom, mit kell tennem, de nem tudom, honnan merítsek erőt hozzá. Olyanokhoz szólnék, akik egyedül dolgoznak nagy célokért: Ti hogy csináljátok?

Figyelt kérdés

2022. jan. 6. 08:00
 1/7 anonim ***** válasza:
42%
Te vagy az Gattyán? Máris kimerültél?
2022. jan. 6. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Sajnos nem ő vagyok. :)
2022. jan. 6. 08:33
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A cél lebegjen a szemed előtt.
2022. jan. 6. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt ha én nem dolgozok érte, akkor helyettem senki sem fog.


Másrészt meg nem a célra fókuszálok, hanem arra, hogy minden nap tegyek érte egy kicsit. Nem 1 nagy tett fog nagy eredményeket hozni az életedben, hanem az a rengeteg kicsi amit konzisztensen megteszel minden nap. Kezdjed kicsiben.

2022. jan. 6. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Én adtam neki időt bőven. Dolgoztam érte több évet már. És még fogok is. 30 éves koromra akarom, hogy sikerüljön.

Ha van egy célod amit jól átgondolták akkor kűzdj is érte. ^^


23/f

2022. jan. 6. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha el akarom érni, és tudom, hogy el tudom, akkor teszek érte. Szerintem nem bonyolult. Minden más csak lustaság. Vagy még mi lehet? Ha a lustaság miatt nem éred el a célt, akkor meg is érdemled.
2022. jan. 6. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

#6-os teljesen igazad van, ahogy a többieknek is, csak nagyon sok embernél a szavaidból hajlamos becsípődni a "tudom, hogy el tudom érni" rész. Sok a bizonytalan és téves helyzetértékelésű ember, aki még abban sem hisz, amit tényleg képes elérni. Sokakat nem első sorban lustaság tart vissza, a tanult tehetetlenség sokkal veszedelmesebb ellenfél. Elaltatja az ember józan ítélőképességét és még azokat a lépéseket sem meri, talán még csak nem is igazán akarja megtenni miatta, amikre akár könnyű szerrel is képes lehetne. Akinek túl sokat mondogatják, hogy "te erre nem vagy képes", az egy idő után hajlamos tényleg el is hinni, hogy úgy van. Ebből az állapotból pedig nagyon irtó nehéz kimozdulnia, mert minden helyzetben igazolást keres rá és akár még önszabotázzsal is képes lehet megteremteni azt magának.


Kérdező: Kellően általánosan tetted fel a kérdést, hogy semmi konkrét tanáccsal ne lehessen szolgálni rá. Próbálj meg abból erőt meríteni, hogy nagyon el akarod érni a célodat. Illetve érdemes mindig azoknak a szempontoknak a mentén haladni, hogy milyen lehetőségeid vannak, mi az, amire képes vagy hatást gyakorolni és mi az, ami tőled függetlenül alakul, nincs rá hatásod. Amin nem tudsz változtatni, azt legfeljebb elfogadni tudod. Panaszkodni nem érdemes miatta. Viszont az mindig a te döntésed marad, hogy mit kezdesz vele.


Ryan Holiday: Az akadály maga az út című könyve nagyon sok inspiráló történetet és bölcs gondolatot összegyűjt, szerintem neked is segíthet erőt meríteni belőle.


A legtöbb esetben egy pszichológus, vagy coach is nagyon sokat tud segíteni, hogy a helyzeted konkrét részleteinek ismeretében együtt könnyebben kielemezzétek, hogy mik a lehetőségeid és mi hogyan tudna segíteni neked. Így már nem csak általános bölcselkedést kapnál, hanem konkrét kérdésekre konkrét válaszokat és megoldásokat.

2022. jan. 18. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!