Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Több gyerekes édesanyák hogy...

Több gyerekes édesanyák hogy csináljátok?

Figyelt kérdés

2-3esetleg 4 gyerekkel?

Hogyan tudtok mindent megcsinálni? Megvagytok eléggé becsülve?

Tiszteletre méltóak vagyto helyr állni éjjel nappal. Meséljetek! ☺



2018. jan. 4. 09:14
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
78%
3 gyereket neveltem fel munka mellett. Nem kényeztettem el egyiket sem, tudtak egyedül játszani, amikor nagyobbak lettek segíteni. Nem vártam el különös megbecsülést ezért és tiszteletre méltó sem akartam lenni. Fontosabb volt az egymás iránti szeretet, egymás segítése.
2018. jan. 4. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
75%

Kinek a szemében akarsz tiszteletre méltó lenni?

Miért kellene egyedül helyt állni?

Van a gyerekeknek apjuk is.

2018. jan. 4. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Birlak 2es válaszoló. 😂
2018. jan. 4. 09:34
 4/14 anonim ***** válasza:
53%

Ha nem lennék megbecsülve, eleve nem vállalok három gyereket.

Nem mondom, hogy annyira egyszerű, de nincs benne semmi különös. Amikor a gyerekek nagyobbacskák, őket is rá kell szoktatni a házimunkára. Úgyhogy bizonyos szempontból még könnyebb is a dolgom, mint annak, akinek egy pici gyereke van.

Természetesen a férjem is végzi itthon a maga dolgát, nem csak a kanapén sörözik.

Nem mindig sikerül mindent megcsinálni, megtanultam elengedni, hogy minden zugban patika rend legyen. Nem ez a legfontosabb.

Úgyhogy részemről nem tartok igényt a szentté avatásra. ;)

2018. jan. 4. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
72%

2 gyerekes anya vagyok, mégis úgy gondolom hogy az anyaság túl van misztifikálva. Hülyét kapok az idióta reklámoktól ahol "ha anya beteg, apa disznóóllá változtatja a lakást és úgy viselkedik, mint egy bolond". A férfiakat gyakran ábrázolják gyereknevelési analfabéta baromként, és sajnos barátnőim egy része is úgy beszél a férjükről mint egy irányításra szoruló lúzerről, holott jó apák.

Nem gondolom magamat pápának amiért kezelni tudok 2 gyereket, ez az élet természetes velejárója. Pedig karierem is van, első gyerek mellett csináltam 5-ös államvizsgát, tehát nem "csak" háztartásbeli vagyok, megis úgy érzem, az anyaság úgy van beállítva manapság mintha a rákkutató osztag szuperképességű agysebész atomkutatója lenne egy ANYA. De lehet hogy csak én veszem könnyedebben az akadályokat, nem tudom.....mindenesetre tény hogy FB ismerőseim is naponta osztanak meg olyan anya-"igazságokat", hogy egy anya azt sem tudja mi az alvás, meg az apuka anya nélkül egy balfax. Szerintem szimplán jó nekik nyafogni...

2018. jan. 4. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem itt a kérdező azt érti, hogy megbecsüli-e a család az ő munkáját, és jogos.


Hiszen sok családban (habár mindenki tagadja, mintha csak a családon belüli erőszak lenne) a női munka (háztartás, gyereknevelés munka mellett) nincs megbecsülve. Ha a belét kidolgozza még betegen is, az tök természetes, és senki nem dob érte egy köszönömöt sem. Ezért is van annyi elkényeztetett gyerek a nagyvilágban, és otthon semmiben nem segítő férfi, aki azzal letudja az egészet, hogy ő ledolgozta a napi 8 óráját, otthon már csak pihenni szeretne. Igaz, hogy fogynak, de azért még szép számmal vannak.

És mivel minél több a gyerek, annál nehezebb helytállni és több felé szakadni.


Gondolom, valami ilyesmit érthetett alatta.


Amúgy nekem csak egy gyerekem van, de ha nem érezném azt, hogy a férjem megbecsül és szeret, és a kölcsönös tisztelet nincs jelen a kapcsolatunkban, akkor úgy otthagynám, mint eb a sz---t, akárhány gyerekünk van (vagy hozzá se megyek). Már bocsánat.


Szóval igen, szerintem fontos, hogy egy kapcsolatban a pár becsüljék, szeresség, tiszteljék, segítsék egymást, különben az csak egy egyszemélyes kapcsolat, amiben nagyon nem jó benne lenni, akár van gyerek, akár nincs.

2018. jan. 4. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
22%

Én sem gondolnám, h nagy titka lenne, de azt sem gondolom, h túl van misztifikálva.

Én a környezetemben azt látom, h a legtöbb anyának lóg a bele munka és gyerek mellett, és nem feltétlen 3 vagy több gyerekről beszélek. Ami szerintem a legnagyobb kihívás és egyben áldozat is, h olyan munkát találj és végezz ami tolerálja a gyerekkel kapcsolatos feladatokat. Ezalatt gondolok arra, h hánytól-hányig kell bent lenni, elegendnek-e az anyáknapi, karácsonyi stb. műsorra, húzzák-e a szájukat a sokadik gyerekbetegség miatt. Ezek miatt a legtöbb nő, nem azt a munkát végzi, amit szeretne, hanem azt ami ezekkel a szempontokkal összeegyeztethető. Mert hiába mindkét szülőé a gyerek, a legtöbbször ezek az anya nyakába szakadnak. Továbbá a férfiak többsége (tisztelet a kivételnek) úgy érzi, h ő ledolgozta a munkahelyén az adott óraszámot, haza meg csak pihizni jár. A nők meg folytathatják egyedül otthon a robotot. Természtesen ez nem általános, de a legtöbb családra még mindig ez a jellemző.

2018. jan. 4. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
38%
2 gyerekem van, a férjem pedig nem egy életképtelen véglény! Mind a két gyerek 2-3 hetes korától végig aludta az éjszakát, alapvetően jó alvók. A kicsi este fél 8-tól reggel 9-ig alszik, délután pedig beiktat 2 óra alvást (15 hónapos), a nagy 3,5 éves 8-fél9 körül megy aludni, ovikor fél8 hétvégén 9-kor kel, délután kb 2 órát alszik. Azért ez így elég jó szerintem, így mi felnőttek is kipihentek vagyunk. Minden nap takarítok kicsit, így mindig tisztaság van. Beszereztem egy robotporszívót, így igazán egyszerű a helyzetem, bár így is van mit csinálni, a ház 150 négyzetméter, de nem kell beleszakadni. Hétköznap valami egyszerű főtt kaja van, hétvégén jöhet a pepecselősebb, de van, hogy étterembe megyünk (nem minden hétvégén :D)Fodrászhoz és körmöshöz is eljutok, van apjuk is. A férjem megbecsül, de én is megbecsülöm Őt :)
2018. jan. 4. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
52%
Utolsó, nem akarok kötekedni, de az sem mindegy, ha valaki még otthon van egy kicsivel, vagy már dolgozik. A Gyedes/Gyeses anyáknak azért jóval könnyebb a helyzete, teljesen rugalmasan, szabadon alakítja a napját, ő ossza be az idejét, nem kell bejárással bajlódni, napközben eltolja a babát a boltba vásárolni, és még sorolhatnám. Így persze, h könnyebb.
2018. jan. 4. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
27%

Szerintem ez az egész gyereknevelősdi ott kezdődik, hogy jól válassz párt. Ha a párod már a gyerekvállalás előtt végigtrappol a frissen felmosott padlón sáros cipővel, meg nem képes beletalálni a koszos gatyájával a szennyesbe attól a gyerekes időbe sem várhatsz túl sokat. Millió kérdés van itt erről a gyk-n, hogy mióta gyerek van megváltozott a férjem. Mi történt? Én ebben nem hiszek.

Persze sok férj elkényelmesedik úgymond, hogy otthon van a feleség a gyerekkel úgysincs más dolga egész nap. Ez egy fokig rendben is van. Csak amikor a feleség visszamegy dolgozni valahogy úgy maradnak, mert megszokták. És felsem tűnik nekik, hogy valami probléma van.

Nálunk két gyerek van, még itthon vagyok, a gyerekkel kapcsolatos dolgokat, meg a háztartást nagyrészt viszem, itthonlét alatt tanultam, államvizsgáztam, nyelvvizsgáztam én is. De nem tudtam volna, ha a férjemre egy cseppet sem számíthatok.

Tavasszal tervezek munkába állni, ráadásul teljesen új munkahelyet kell keresnem. Mivel az új munkahelyen nem tehetem majd meg, hogy már az elején táppénzekkel indítok ha a gyerekek betegek lesznek, tök természetes, hogy a férjem ezeket átveszi majd például.

2018. jan. 4. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!