Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Akik egyedül tanulnak nyelvet...

Akik egyedül tanulnak nyelvet otthon, hogyan csináljátok? Milyen az időbeosztásotok, milyen eszközöket használtok?

Figyelt kérdés

Mikor, miből, mennyit tanultok?

Milyen nyelven és milyen eredménnyel?



2018. aug. 29. 14:06
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Bármit ami elérhető..

Netes tanuló kártyák, tesztek, youtube, netes rádió (bbc4 leginkább), netflix, face és más közösségi oldalak.


Nem tudom besorolni magam, mert bár vannak tesztek ahol c1 körül vagyok, az aktív tudásom nem olyan biztos.

2018. aug. 29. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Én például különböző appok segítségével tanulok. Angol videókat nézek, próbálok lefordítani angol nyelvű zenéket
2018. aug. 29. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Konkrét időbeosztásom nincs angolból, amikor éppen tudok gyakorlok nem csak közvetlenül. Ezt úgy értsd, hogy pl.: olyan videókat nézek youtuben, ami érdekel, olyanokat olvasok interneten, ami érdekel, ezzel is fejlesztve magamat. Meg próbálok nagyon sokat kommunikálni interneten (chaten, játékokban) angolul, mert itthon nem nagyon van partnerem, akivel tudnék segíteni.

Angolból a hallott szövegértésem borzalmas volt (nem suliban tanultam az angolt, magántanárral, de azt is pár évig csak), de mostanra sikerült elérnem a normális szintet.

2018. aug. 30. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

#1-es vagyok, még annyi, hogy amikor olvasok pl: cikkeket, akkor kis egyben is használható mondatrészeket is ki szoktam írni magamnak, nem simán szavakat.

Ha ilyeneket tudsz, akkor könnyen el tudod kezdeni a mondandód, vagy összekapcsolni a mondataidat.

2018. aug. 30. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
A BBC magyaroknak szóló nyelvleckéi szerintem nagyon jók. A hétköznapi angol tanulásához könösen. Rövidek, napi 15-20 perc elég hozzá. Kis lépésekkel is messzire lehet jutni, ha katartó az ember.
2020. okt. 31. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!