Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Màs huszonévesek hogyan...

Màs huszonévesek hogyan boldogulnak Magyarországon?

Figyelt kérdés

Otthonról elkoltoztem (csaladi problémák, mérgező szülök, meg nem érettség) albérletben lakom.

Teljes munkaidős állásom van, 250. 000 et keresek egy hónapban. Fizetem az alberletet, a rezsit, a havi busz bérletet, főzök magamra, szórakozni csak ritkán járok. Igyekszem spórolni,félre tenni.

Úgy érzem, nem haladok az életemmel, és megrekedtem. Mindig ilyen marad az élet? Hogyan lesz így saját lakásom?

Érettségim van, és egy okj-s képzésem, pincérnő vagyok.

Nem szulettem gazdag családba, és nem is mentem / megyek férjhez gazdag pasihoz. Ha nincs senki aki segit nekem, vagy, tàmogat ne is almodjak jobb életről?

23 L.


2022. jan. 11. 01:05
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Hát mondanám hogy lesz jobb, de nekem 23 évesen még munka sincs kilátásban (mivel még tanulok, bár idén végzek), nem hogy albérlet meg fix jövedelem.


23F

2022. jan. 11. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
" mi leszel , ha nagy leszel"? 😄
2022. jan. 11. 01:15
 3/19 anonim ***** válasza:
57%

Rajk félre.


A pénznek van jelen és jövő értéke, azaz a most megkeresett pénz sokkal többet ér a jövőben ha normálisan befekteted. (különben megeszik az infláció)


Keress egy jobb pénzforrást.


Találj valakit, aki ha nem is gazdag vannak ambíciói. Tehát ha nem is lesz sikeres ugyan úgy küzdeni fog egy jobb életért.


Így közösen összehozhattok egy középosztály szintet, ami itthon jónak számít.

(Normális, lakás/ház, 8-10 millió körüli autó, gyerekek stb...)

2022. jan. 11. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Van baràtom 1 éve, ő sem tanult egyetemen, és nincs diplomája, de jobb helyzetben van minden téren, mint én.

Szüleivel él saját kerteshàzban. Sok kiadása nincs, csak amit magára költ, vagy ha meghiv valamire. Számlákat szülök fizetik, ételt a szülei vesznek, és mivel otthon meleg ételt kap, erre sincs gondja.

Ö is dolgozik, de ö építő iparban, és dupla annyit keres, mint én. ő most autóra gyűjt, és halad az életével. Nem irigylem tőle, csak rosszul esik , hogy nekem szinte lehetőségem sincs annyit keresni.

Néha úgy érzem ezek miatt nem ért meg engem, nem érti, hogy egyeseknek nehéz az élet.

2022. jan. 11. 01:30
 5/19 anonim ***** válasza:
90%

Diploma nélkül 250 ezer nem rossz kereset, de pincérként nem hiszem, hogy ez nőni fog.


Nem gondoltál arra, hogy valamilyen irodai munkába fogsz. Ott is kb ennyit fogsz keresni és attól függően mibe kezdesz bele lesz előre léphetősi lehetőséged ha jó vagy.


Plusz könnyebb lesz a munkád.


Nem ismeresm a helyzeted, csak egy ötlet. Lehet nem neked való...

2022. jan. 11. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim válasza:
84%

Kedves kérdező!

Én még egyetemre járok, idén kezdtem, de valószínűleg nem fogom tudni megcsinálni mert nagy szükségem lenne pénzre. Szeretnék végre elköltözni itthonról, mert nem bírom ezt itt így.

Sajnos még nincs elég pénzem, hogy elköltözzek.A városban ahol lakom nincsenek jó lehetőségek, alig lehet munkát találni.

Nekem is a barátaimnak az egyiknek saját lakást vettek a szülei, a másiknak fizetik az albérletet és mindent állnak nekik a szüleik. Én sem irigylem tőlük, de amikor kérdezik hogy én miért nem költözök fel Pestre, vagy hogy miért nem oda mentem egyetemre, nem értenék meg a helyzetemet. Mintha két külön világban élnénk.

Szóval én nagyon is megtudlak érteni.

Nagyon gondolkodom rajta, hogy mitévő lehetnék, milyen úton kéne elindulnom.

Egyre inkább az a kép él bennem, hogy otthagyom az egyetemet, mert ha végig csinálom 25-26 éves leszek ha végzek, az esetleges csúszást is beleszámítva, és mit kezdek egy diplomával, ha még egy albérletet se tudok kifizetni.

Úgyhogy én is nagy bajban vagyok

20/L

2022. jan. 11. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Minden lehetőséget szàmba veszek 🙂
2022. jan. 11. 01:45
 8/19 anonim ***** válasza:
81%
Ja meg szabadidőben ha nagyon kell a pénz elmehetnél ételfutárnak (ha Budapesti vagy), sok nő csinálja munka mellett.
2022. jan. 11. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
85%
Persze ez csak egy ideiglenes sebtapasz lenne a problémára, ami nem fentartható :D csak tipp hátha mondok valami számodra jó ötletet.
2022. jan. 11. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

6os válaszoló.

Nagyon sajnálom a helyzeted , remélem idővel minden jobbra fordul!

Én is arra jutottam, hogy ebből a helyzetből csak tanulással kerulhetek ki. Igen àm. De miből fizessem az egyetemet, ha nincs senki, aki egy forinttal is támogatna !?

Így érettségi után elvégeztem egy okj képzést, és még be sem fejeztem a tanulást , de már dolgozni kezdtem. Gyakorlatra vettek fel egy kis kávézóba , nem is kerestem sokat, de igyekeztem félre tenni. Itt lehúztam másfél évet, akkor tudtam csak elegendő pénzt félre tenni. Azóta meg az a helyzet, amit a kérdésben felvázoltam.

Valamivel jobb, mint korábban volt , de továbbra is arra törekszem, hogy ebből is kitörjek valahogy.

Bárhogy is döntessz, sok erőt és kitartást kívánok neked, tudom min mész keresztül. 🙂

2022. jan. 11. 01:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!