Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Külföldre menekülő embereknek...

Külföldre menekülő embereknek pontosan mi a bajuk?

Figyelt kérdés

Nem csak az aki mondjuk mindig közmunkásként dolgozott hanem aki mondjuk több diplomás, keresett szakterületen dolgozott.


De van bennük egy közös: "Elege van ebből az országból."


Közben több millió ugyanolyan körülmények közt itthon maradó ember köszöni szépen boldog, felépíti a kis házát, életét, családját?



2022. jan. 13. 13:19
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak anyagilag lehet elege valakinek az itteni helyzetből, hanem mentálisan is. Az a légkör, utálkozás, anyázás, gyűlölködés....., amit a mostani politikai helyzet kihoz az emberekből, nem mindenkinek tesz jót. Egyszerűen besokall.


Egyébiránt én elég ritkán látok itthon boldog és elégedett embereket - sajnos -. Nemhogy több milliót, mint ahogy írtad, de több ezret sem.

2022. jan. 13. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az ismerőseim szinte egytől egyig a szakmai kihívás vagy egy új kultúra kipróbálása miatt mentek, nem menekültek semmi elől.
2022. jan. 13. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

- ha lesz egy barátnőm, nem lehet gyerekünk

- lehet hogy (majdani) diplomás ápolóként jól fogok keresni, de külföldön legalább tripla olyan jól

- voltam Ausztriában... egész mások az emberek, sokkal kultúráltabbak, szépek az utcák szemét és graffiti nélkül, a mezei jegyszedő is kedves, mosolygós

- Megbecsülik az embereket. Okj képzéses masszőrként írtam 5 csillagos hoteleknek, kevés nyelvtudással, tapasztalat nélkül. A legalja minimum volt hogy kedvesen visszaírtak, jobb esetben leírták hogy miért nem felelek meg. De volt olyan is hogy elhívtak próbanapra, az útiköltséget én álltam, de próbanap előtt ingyen használtam a wellnest, kaptam szobát, ételt. Itt nálunk nem szokás visszaírni, ja meg konkrét szolgának kezelnek, nettó 1.100 ft órabérért (és ez csak egy terület). Itt MO.-n minden interjún hülye fiatal picsænak néztek, akinek a 150K-s fizetést jónak akarták eladni, és még sorolhatnám...

- pénzhez kapcsolódik ugyan, de ha csak egy ápolót nézünk, pénze és szabija is van annyi, hogy félévente elmehet nyaralni. Nekem most 6 nap szabim van.

- szintén pénz. Nem mindegy hogy megélsz a pénzedből, vagy tudsz félretenni, jövőt tervezni, biztonsággal gyermeket vállalni, nyugdíjra gondolni, stb. Erre 300 ezer ft nem elég...

- iszonyat buták és nagyon betegek az emberek. Konteók, vírustagadás, Dunning-kruger effektus minden területen, ráadásul fizikai és pszichés betegségekben is rengeteg statisztika elején vagyunk...

- szétbarmolt oktatás és egészségügy. Ha lenne gyerekem, beirathatnám egy olyan suliba, ahol 5 éve nincs kémiatanár. Ha rutin vérvételen kiderülne hogy valami hormonbajom van, várhatok fél évet endokrinológusra. Természetesen ezek megoldhatók magánba, de itt megint a pénznél vagyunk, hogy most a PCOS-emnek csak a megállapítása 50 ezer forintomba került. Nem volt nyelvoktatásunk, ahhoz hogy németül megtanuljak, 4 ezret adok tanárnak óránként (és ez olcsó).

Soroljam még? Lezüllesztett szemétdomb, ahol buszon nem látsz mosolygós embert, és a vezetők szerint akár meg is dögölhetsz, legalább nem kell nyugdíjat fizetni neked.

21N

2022. jan. 13. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen elvonatkoztatva a pénztől, ez az ország egy szellemi dögkút.


Abszolút megérthető ha valaki a felvilágosult nyugat kultúrájára vágyik, mint erre a mélysötét balkánra ami nálunk van.

2022. jan. 13. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
93%

Ha Magyarországon maradtam volna, bizonyos szempontból elég könnyű életem lenne. Felújítva várt volna rám egy budapesti lakás a Mikszáth Kálmán téren, lett volna egy biztos állásom, ahol lehetőség lenne fejlődni, és egy másik helyre is könnyen bekerülhettem volna, mert van hozzá végzettségem és protekcióm. Mégis hagytam ezeket mind és két éve (remélhetőleg végleg) elhagytam Magyarországot.


Az elköltözésemnek alapvetően kulturális okai voltak. Egyszerűen más országok, más kultúrák gyerekkoromtól kezdve sokkal szimpatikusabbak voltak, így felnőttként miért is ne költöztem volna ezen vonzó országok egyikébe? Már gyerekként imádtam Olaszországot, az Egyesült Királyságot és a skandináv országokat, és akár Erasmus+ ösztöndíjjal voltam kint, akár csak simán utazni, bebizonyosodott, hogy ezek mindegyikében jobban érzem magam, mint Budapesten. Nem azt mondom, hogy Budapest egy rossz hely (bár lenne min javítani), egyszerűen bizonyos szempontok szerint nem nekem való.


Szeretnék majd családot alapítani, de Magyarországon nem láttam semmi előnyét azon kívül, hogy a szüleim be tudnának segíteni. Mind az oktatás, mind az egészségügy vállalhatatlan állapotban van, miért is tenném ki a leendő gyerekemet ennek? Mind a leendő gyerekemnek, mind a jövőbeli énemnek több és jobb lehetőséget látok Magyarországon túl.

26/N

2022. jan. 13. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Az anyagiak röviden, nem fogok 600ft-1000ft-os órabér között dolgozni (igen legutoljara 600 valahány ft jött ki egy órára), úgy hogy szarnak se vagyok nézve, és úgy beszélnek velem mint egy kutyával, hát anyádat ennyiért! 3x annyiért beszélhetsz velem úgy, bár külföldön is leginkább magyar főnökkel jöhet ez elő, azok a tetvek ott is magyar vezetői mentalitásúak maradnak, nem elég itthon tönkre tenniük az emberek életét.
2022. jan. 13. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
85%

#6

Komolyan? Három éve diákmunkával kerestem óránként 1250 forintot. Nyilván a diákmunka és a 'rendes' munka nem ugyanaz, de ez így is elkeserítő.

26/N

2022. jan. 13. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Igen komoly, nem Pesten lakom, egyetlen egy hely volt ahol komolyan megfizettek, állami építőipari segedmunkánál, lehültem amikor felhivtak hogy vállalom e bruttó 600 ezer ft-ért 8 órában, sajnos csak 1 hónap volt. Utána gondolhatod milyen lehetett 10-12 órázni 600 ft-os órabérben (ugynais kevesebbre voltam bejelentve), kinek van ahhoz kedve?
2022. jan. 13. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Random úton menj már végig kedvenc járműveddel, vagy akár csak gyalog! Amikor főúton az a javítás, hogy kirakják neked a 60-as táblát, és az eredménye annyi, hogy ez a sok csodálatos géniusz ugyanúgy 120 körül pattog, csak akkor lassít, amikor a waze rendőrt ordít, hát, gyönyörű és biztonságos kis kultúrkör, balkáni senkiházi csürhe. Nem, nem ők mennek ki, hanem a maroknyi értelmesebb.
2022. jan. 13. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
87%

"Nem, nem ők mennek ki, hanem a maroknyi értelmesebb."


Ha látnád nap, mint nap azt a barom állat csürhét akik mennek ki Ausztriában és én is velük miket művelnek... Kilométeres sorok mennek órákon keresztül, közben élet-halál harcok mennek már csak azért is, hogy 1 autóval előbbre kerüljenek.

Inkább vállalják a hajszál hiján múlt dolgokat csak, hogy egy kamiont megelőzzenek stb.

Minden egyes nap látni több ilyet is. Ellepik az osztrák utakat ezek a barmok aztán, mint az állatok.

2022. jan. 13. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!