Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hova tűnik a jól kereső...

Hova tűnik a jól kereső munkatársaim pénze?

Figyelt kérdés

Értem, hogy aki 1-200 ezer Ft-ot visz haza, annak elmegy a nagy része, főleg ha albérletet is kell fizetnie.

Viszont az nem fér a fejembe, hogy annak, aki keres 5-600 ezret, hova a fenébe tűnik a pénze. Tény, hogy nem kerestek mindig ennyit, csak az utóbbi 1 évben, de előtte is tuti megvolt a nettó 300, mert elárulták.


30 évesek, lakhatásért nem kell fizetni és mégsem tudtak a párjukkel együt összetenni egy ház önerőjére valót, kb 10 millió forintot. Elárulták, hogy 4M saját pénzük van.


Nem akarom tőlük megkérdezni, de nem fér a fejembe, hogy akkor az a rengeteg fizetés hova tűnt az évek során? Én csak 24 vagyok, pár éve dolgozom és mégis sikerült 9-et összekaparnom, pedig nem otthon élek és megveszem magamnak a jó minőségű ételeket is, ha erre elmegy 100 ezer havonta, akkor is marad még félretenni 500.


Szerintem egyébként felélik, csak nem tudom elképzelni, hogy hogyan. A kajarendelés vihet el ennyit?


2022. jan. 14. 08:16
1 2 3 4
 21/34 A kérdező kommentje:

Ja, egyébként a kérdés nem is rám vonatkozott... :D


Köszi mindenkinek a válaszokat! Ment a zöld kéz.

2022. jan. 14. 10:24
 22/34 anonim ***** válasza:
93%

Egy időben én is csodálkoztam rajta, hova tűnik sok jól kereső kolléga pénze, főleg, mikor külföldön éltünk és ott ketten dolgozva-lakva brutál pénzeket félre lehetett tenni havonta, az alapvetően ugyanolyan élethelyzetű kollegáim meg egymástól kértek kölcsön hó végén. De nyilván itthon is ugyanez a helyzet, csak kisebben.


A válasz az, mint láthatod, hogy felélik. Az emberek nagyon minimális része képes tudatosan kezelni a pénzügyeit, ha holnaptól duplaannyit keres, akkor duplaannyit költ ahelyett, hogy félretenne.


A mi baráti körünkben is van két ilyen pár, akiket bár kedvelünk, a pénzügyi szokásaikon kicsit meg vagyunk rökönyödve, mert velünk egykorú majdnem harmincasok, és kb. semmijük sincs, pedig velünk ellentétben még családi segítséget is kaptak. Régóta együtt van mindkét pár, jól keresnek, a szülőknél laktak, nem kellett albérletet fizetniük sosem, még otthon sem kértek tőlük pénzt, lakást is örököltek végül, aztán mégis mindig megy a panaszkodás, hogy nekik sosem lesz pénzük családi házra, mint nekünk, meg még mindig az anyagiakra fogva nincs gyerekük, velünk ellentétben.


De közben állandóan megy a kajarendelés, a műköröm, a hétvégi buli, a konditerem, a milliónyi szir-sz*r vásárlása még a nem tudom, mi. Komolyan, még ha Hawaii-ra járnának évente, azt mondanám, legalább élnek, de nem, tulajdonképpen sok felesleges kis hülyeségre megy el a pénz.


Nyilván én sem azt mondom, hogy aszkétaként kell élni, mi keményen spóroltunk, de azért voltunk néha nyaralni vagy étteremben, vagy rendeltünk kaját, de mértékkel. És pl. most azért ezt a kajarendelést hozom fel, mert arra szerintem sokan kidobnak havi 30-50 ezret is, ami évek alatt iszonyatos összeg. Meg a cigi ugyebár.


Na, mi igen, keményen spóroltunk, de van is 30 évesen családi házunk meg gyermekünk és nem érzem, hogy olyan sok dolog kimaradt volna az életemből, mert nem rendeltem heti kétszer kaját, hanem föztem vagy mert nem jártak manikűröshöz és minden héten valamerre.


Szóval nem teljesen értek egyet ezzel a "most kell élni" dologgal, mert az embernek nem csak a húszas évei vannak, aki családot és gyerekeket akar, annak bizony gondolnia kell a jövőre is. Ez van, senki nem kaparja ki helyettünk a gesztenyét, el kell dönteni, mi a fontosabb, elverni a pénzt huszonévesen vagy megalapozni a harmincas éveket.


Na, a legtöbben előbbit teszik, és csak harmicasként jönnek rá, hogy elcseszték, de akkor már nem lehet visszacsinálni.

2022. jan. 14. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
100%
Van egy kollégám aki folyton sír, hogy milyen keveset keres. Nem keres keveset. Ugyan annyit keres mint a másik hasonló pozícióban lévő alkalmazottak. Csak ez a kollégám nem tud bánni a pénzzel. Házat vett hitelre mert neki nagyobb kell. 0 km-es autót vett hitelre mert a használt az nem jó. A felesége nem dolgozik, mert nem. A fia már nem tanul, még nem dolgozik. Azt csodálkozik hogy kevés a pénz. 3-an 1 fizetésből, 2 hitellel. Persze hogy kevés. Csak nem kellett volna ilyenekbe belevágni.
2022. jan. 14. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
100%
Jo de nem mindenki akar gyereket.. sot egyre kevesebben. Nekem tokmind1 h albit fizetek 20 evig vagy torlesztoreszletet. Sot az elsonel konyebb koltozni.. nem akarom egy helyen leelni az eletem es megvarni se mig faj mindenem es kezdek meghulyulni
2022. jan. 14. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
100%

Ha az utóbbi 1 évben keres lényegesen többet, akkor azért az is benne van a pakliban, hogy most érzi végre azt, hogy kicsit élhet. Mármint, megvehet olyan dolgokat, amire eddig nem igen volt pénz, kicsit szabadabbra engedheti magát és nem kell azon aggódnia, hogy sajnos kicentizve lesz meg minden a rossz fizetés miatt.

Ilyenkor könnyebb lenne félretenni, meg a jövőre gondolni, de ha valaki sokáig irtó alacsony bérért dolgozik és pénzhiány miatt szenved, és ekkora ugrás lesz a fizujában, akkor nem mindig ez az első gondolata.

2022. jan. 14. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:

"Jo de nem mindenki akar gyereket"


Jó, akkor az költse a pénzét, ahogy akarja, de ettől még a gyereket akarókra igaz a dolog.

2022. jan. 14. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
100%
500-600 ezer egyáltalán nem sok manapság, étel, ruházat, szolgáltatások, szórakozás is simán elviheti, de nyilván az ilyen emberek más dolgokra is elköltik a pénzt, pl mondjuk 1-2 évente új telefon, számítógép bővítés, 1 új konzol, valami egyéb kütyü ami nem feltétlenül lenne szükséges.
2022. jan. 14. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
52%

nàllunk:

-120.000 ft hitel

-70.000 ft vagyonszerzès (de 200.000-t fizetek be, így màr csak a januarban kell fizetni)

30.000:2 db telefon

10.000 Internet

30.000 kb maradèk rezsi.

Tankolas havi 30.000

(szerlès egyèbet nem írok le)

Kb 100.000 ft cigi. (napi 1.5 doboz.

Erre ràjön a kaja, (rendelès nasi, innivaló) heti 1 ètterem

2022. jan. 14. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
100%

Nekem pl oda tűnik el a pénzem, hogy eddig a régi és az új bérem különbözete ment megtakarításba. Vagy a nyugdíjas anyámnak kiegészítésként.


Ezenfelül meg semmi közöd hozzá. 😘

2022. jan. 14. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
47%

A cigi is 2 ezer körül van már. Aki csak egy dobozzal szív el napiba, az is már vagy 60 e.

Lehet vesz valami minőségi italokat (pl bort) az is havi szinten 50-100.

Nincs kizárva hogy ébrentartó porokat is használ, vagy az it szektorban elterjedt kokaint. A kóla csak grammonként 30-30 ezer, és baromi gyorsan elvisz bármennyi pénzt.

2022. jan. 14. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!