Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Kommunikációs, szociális...

Kommunikációs, szociális szorongás?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Egész kiskorom óta nagyon szorongós vagyok. Utálom, hogy például az emberekkel való kommunikációt is megnehezíti. Ha olyanokkal kell beszéljek akiket nem ismerek, vagy éppen csak egy kicsit akkor nagyon nehéz megnyílnom, és szorongok, nem adom önmagam. Főleg ha egyszerre sok ember van. Ha pedig szóbeli vizsgám van egyenesen káosz lesz. Hiába vagyok maximálisan felkészülve a gyomorideg és szorongás miatt nem tudom magam úgy kifejezni ahogyan szeretném, kihagyom a felét annak amit mondani szeretnék, nem beszélek olyankor választékosan, szépen, cikáznak a gondolataim, és tök ostobának tűnhetek... nagyon szeretném ha ez változna, ha bármilyen helyzetben magabiztosan ki tudnék állni emberek elé úgy, hogy megértetem velük magam, úgy, hogy nem félek, és ha szépen tudnék kommunikálni, nem nyomna el a pánik. Vagy már csak annak is örülnék, ha a szorongás nem menne a rovására a dolgoknak. Hiszen rengeteg ember jár hasonló cipőben, viszont nem mindenkinek okoz ilyen szinten problémát, és attól még tegyük fel összeszedetten, szépen beszélnek. Mit tehetnék?

2022. jan. 14. 21:21
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Legkönnyebb orvostól segítséget kérni, mert egy csomó dolog állhat a hátterében.

Az remek, hogy változtatni akarsz, de ez úgy a legkönnyebb, hogy tudod, hogy mi is a probléma tényleges forrása.


Addig is talán a legjobb, ha minden nap belekényszeríted magad ilyen kellemetlen helyzetekbe. Nekem személy szerint akkor a legrosszabb a szociális fóbiám, ha egy ideig magamba fordultam, és "elfelejtettem" hogy hogy is kell normálisan beszélgetni.

2022. jan. 14. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nekem mindig segít ilyen esetbe ha nézek valami olyan sorozatot/animét/bármit amiben egyezik az én problémámmal. Ott többnyire értik a dolgot és szép lassan meg is oldják. Ha nem is segít, de legalább tudod, hogy lehetne rosszabb is.

Ha érdekel akkor a: Komi-san wa, Komyushou Desu - című anime is erről szól, hogy az illető nem tud beszélni társaságba.

2022. jan. 14. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szociális fóbia, én is pont így, pszichológus segíthet.
2022. jan. 14. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!