Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha valaki kölcsön ad nekem...

Ha valaki kölcsön ad nekem valamit "tartós használatra" az azt jelenti, hogy örökre ideadja?

Figyelt kérdés
2022. jan. 18. 19:14
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
NEM!
2022. jan. 18. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha "kölcsön", akkor nem örökbe adja.
2022. jan. 18. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2022. jan. 18. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Lehet 20 év múlva visszakéri. Láttam már erre példát. :D
2022. jan. 18. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Csak azért kérdem, mert csomóan hasonlóképpen utalnak arra, hogy neked adom örökbe. Valahogy a tartós kölcsön alatt azt értettem, hogy nem fogja visszakérni
2022. jan. 18. 19:29
 6/16 A kérdező kommentje:
Ezt írta: ....nekem van egy, amit nem hazsnálok, vagy csak nagyon ritkán, azt szívesen kölcsön adom neked tartós használatra.
2022. jan. 18. 19:33
 7/16 anonim ***** válasza:
84%

Szoktunk ilyet mondani. Te hol nőttél fel, robotok közt?

Én is volt már, hogy mondtam, neked adom ezt a tollat örökbe.

Akkor neki adom és kész. Ezek általában kis tárgyak szoktak lenni.

De olyat nem mondunk, hogy tessék, kölcsön adom örök használatra. Hol hallottad ezt? Meglehetősen furcsán fogalmazott akkor ez a személy.

2022. jan. 18. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
6: ez csak azt jelenti, hogy hosszabb időre kölcsönadja. Nem egy-két napra.
2022. jan. 18. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

A tartós használat azt jelenti hogy nemcsak egy hétvégére adja mondjuk, hanem hónapokra, akár évekre. Nem meghatározott időtartamra, de hosszabb időre. Pl autókat szoktak tartós használatra kapni celebek, van hogy ez egy év, van hogy nem előre meghatározott időtartam, de semmiképpen nem örökbe.

Vagy ha nekem most van egy babakocsim, neked meg pont babakocsira van szükséged, akkor nyilván nem egy hétre kapod meg mert azzal nem vagy kisegítve hosszútávon, hanem tartós használatra. De nem is örökbe, mert tegyük fel, még tervezek babát valamikor a jövőben, és akkor megint szükségem lesz rá.

2022. jan. 18. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Szokták arra is használni, hogy örökbe adják, de ez sose 100%-os.

Nem tudják, hogy fog e kelleni még nekik. Bármikor visszakérheti ha úgy gondol. Viszont lehet 5 év múlva már el is felejti.

2022. jan. 18. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!