Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha közmunkásként havi 200000-é...

Nyaszad kérdése:

Ha közmunkásként havi 200000-ér lakásbérlek, és havi 100000-ér állandó használatra autót, mindkettőt ugye a nevemre szóló szerződéssel, és ők ugye bevallják a NAVnál, akkor a Nav megkérdezheti tőlem hogy honnan volt rá pénzem vagy ezt már nem látja?

Figyelt kérdés
2021. nov. 18. 07:30
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%

Ha valami miatt a szemük elé kerülsz, akkor bizony, hogy megkérdezik,

De a bevételedet és a kiadásaidat nem fésülik össze. Végülis fizetheted a bérlést a megtakarításaidból is..

2021. nov. 18. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
Úgy értem hogy a szemük elé kerülhetek e azért mert a másik félnél ott van a nevemre szóló számla. Ha pl. Őket vizsgálják át.
2021. nov. 18. 08:00
 3/27 A kérdező kommentje:
Fordítva még érdekesebb. Ha engem vizsgálnak rálelhetnek másnál levő számlára amit én fizettem?
2021. nov. 18. 08:01
 4/27 anonim ***** válasza:

Ha őket vizsgálják át, akkor csak azt vizsgálják, hogy fizettek/nem fizettek adót a bevételükből. Hogy az kitől származott a pénz - pláne, ha szerződés is van mögötte -, az nem érdekli őket.

Ha téged vizsgálnak, azt nézik, hogy adózott pénzből vagy feketén szerzett pénzből fizettél-e. Az nem érdekli őket, hogy kinek adtad oda pl. bérleti díjként.

Ez alól - úgy gondolom -, akkor van kivétel, ha valamiféle bűncselekmény történik (lopott a pénz, vagy fedezetelvonásból/csalásból származik, stb), de az már rendőrségi, bírósági ügy.)

2021. nov. 18. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
Nem számít. Megmondod örököltél 10 millát, és ennyi. Pl a mamád adta kp-ben, és te meg elástad az erdőben :)
2021. nov. 18. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
Vagy kertet ástál, és találtál egy láda aranyat. Az is jó :D
2021. nov. 18. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:

Nem jó :) Aranyat be kell szolgáltatni az államnak. Öröklést bizonyítani kell hagyatéki végzéssel :)


Kérdező, ha megírnád, mi van a háttérben, hatékonyabb segítséget kaphatsz.

2021. nov. 18. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:
Azt nem értem hogy ha engem vizsgálnak akkor honnan fogják megtudni hogy béreltem egy lakást és egy autót? Magánszemélyként úgy tudom nem kell megtartanom semmilyen olyan számlát ami arról szol hogy vásároltam valamit...
2021. nov. 18. 09:13
 9/27 A kérdező kommentje:
(ha veszek egy lakást vagy egy autót oké azt értem hogy megkérdezhetik hogy honnan van, de hogy tudhatják meg hogy béreltem egy lakást vagy egy autót ha a bérlő számláit nem nézik át ilyen szinten?)
2021. nov. 18. 09:14
 10/27 A kérdező kommentje:
Az nyilvánvaló hogy feketén szerzek pénzt fizettem ha egyszer nincs annyi pénzem bár megtakarításom valóban lehetett volna és bizonyos felfogás szerint az is volt de a NAV szerint szerintem nem az lesz kérdés hogy rájön e hogy megtörtént a fizetés igen akkor miből?
2021. nov. 18. 09:19
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!