Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért ilyen nehéz 30 fölött...

Miért ilyen nehéz 30 fölött barátkozni?

Figyelt kérdés
Mindenki elköltözött, mindenkinek családja lett, kollégám meg csak idősebb férfiak. Volt 1-2 gyerekkori barátom, de az évek alatt egyre távolodunk, ami nagyon fáj. Megvagyok lőve jelenleg barátügyileg, magányosnak érzem magam. Van 1-2 haver, de ennyi. Beiratkoztam edzőterembe, jógáztam is, de ott sem volt sikerem. Tényleg ennyire nehéz barátkozni 30 felett?
2022. jan. 20. 15:53
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy korosodik az ember egyre előítéletesebb lesz és egyre inkább zárja be a kapuit. 30 felett már kevésbé alkalmazkodó is az ember, így nem tűrnek el egymásnak olyanokat, amiket mondjuk 10 éve még eltűrtek volna, mert fiatalon még rugalmasabb az ember személyisége általában. Tehát sokkal könnyebb nézeteltéréseket találni, konfrontálódni ennyi idősen. Erre rásegít, ha van már családja az embernek akikkel jól el van. Munka és család mellett meg már nem igazán érzi a szükségét másnak az ember.


Nyilván vannak kivételek, akik nagyon társaságkedvelők azok felnőtt korukban is azok lesznek.


De ez csak nagy általánosság amit leírtam. Természetesen ha vannak még olyanok, mint akik hasonló helyzetbe vannak hozzád képest, akkor biztosan nyitottabbak barátság kialakítására. Nekem is van olyan hozzátartozóm, aki bőven 30 felett tett szert életre szóló barátságokra. Úgyhogy ne keseredj el, csak sajnos ilyenkor már ritkábban találni ilyet.

2022. jan. 20. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy vagyok vele hogy a barátok jönnek mennek. Sokszor tényleg csak az történik hogy elköltöznek egy másik városba vagy többet kell dolgozniuk vagy a családjaikkal lenniük. Mindig légy nyitott új barátságokra, nem tudhatod hogy kivel hoz össze az élet. Aztán hogy meddig maradnak, vagy éppen fordítva - hogy te meddig maradsz - az kiszámíthatatlan.

Vannak mindenféle programok (itt Bp-en legalábbis), amikre elmehetsz.

meetup.com, közös túrázás, bumble bff, társasjátékozós helyek, introvert találkozó, reddit találkozó, stb

2022. jan. 20. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
50%

Sokaktól olvasom itt ezt és én nem így tapasztalom.

A gyerekkori barátaiddal meg ne távolodjatok el, hanem ha igényed van rá, te keresd őket! Magamon is tapasztalom, hogy lustulok, vagy fáradt vagyok és úgy kell kirángatni a tespedésből. Utána már élvezem a programot, csak elindulni nehéz.

Minden barátság először ismeretség, majd haverság, utána mélyülhet el barátsággá. A te 1-2 haverodból nem lehet kihozni barátot?

Egyébként a barátokat, pont úgy mint a szerelmeket, az élet hozza az utadba, általában olyankor, amikor a legkevésbé keresed.

2022. jan. 20. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Mert eddigre már majdnem mindnenkinek van családja, baráti köre.
2022. jan. 20. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nekem azért, mert nincs igazán szabadidőm. Munka után futás haza, főzés, pakolás, előkészülés a következő napra, este tanulás, olvasás, zuhanás az ágyba.

Ha fizikailag nem lennék kimerült, talán kajtatnék programok után, de így esélytelen, fizikai munkát végzek, estére fáj mindenem.

2022. jan. 20. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"A gyerekkori barátaiddal meg ne távolodjatok el, hanem ha igényed van rá, te keresd őket!"


könnyű azt mondani.

ezzel a tanáccsal az a gond, h legtöbbször annyi változunk pár évtized alatt, hogy alig van már közös pont a gyerekkori barátokkal.


egyébként meg igen, rohadt néz, főleg 30 felett, nekem mág nehezebb (nem vagyok hetero). zárkózott is vagyok, és elég sokat is csalódtam, így már alig vagyok nyitott ismerkedésre.

de most végiggondolom, kik barátkoznának velem...talán a korombeli nők, viszont nekik családjuk van, vszínűleg rá se érnének.

2022. jan. 21. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Teljes mértékben megértelek, hasonló kérdést már tettem fel korábban, csak én huszonéves vagyok.


Én arra jutottam, hogy könnyebbé teheted a barátkozást, ha fiatalabb korosztályt célzod meg, ők még szabadabban élnek, nincs család, komoly párkapcsolat stb.

2022. jan. 23. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én most 25 évesen azt tapasztalom, hogy azért nehéz barátkozni, mert ilyen idősen ritkán fordulunk a másik ember felé feltétel nélkül. Már nem igazán érdekel minket a másik ember, már nem érdekel a másik véleménye, hobbija, eseményei. Vagyis, engem jobban érdekel, de falakba ütközök én is. Ez van 🤷🏻‍♀️ Majd biztosan találunk hozzánk illő barátokat, de azokból kevés van.
2022. jan. 24. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!