Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti mit gondoltok erről? Miért...

Ti mit gondoltok erről? Miért van ennyi gyerekes ember aki 30 fölött férjezetten is lányként hivatkozik magára?

Figyelt kérdés

2018. ápr. 9. 16:53
 1/4 anonim ***** válasza:
37%
Azért mert orbán viktor,
2018. ápr. 9. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
80%

Mert a neme attól még lány maradt.

80 felett is mondják az emberek, hogy fiúk és lányok.

2018. ápr. 9. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
27%
mert pöttyös nyuszis bugyi van rajta
2018. ápr. 9. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes kérdés, elméláztam rajta, vajon én hogyan használom a lány/nő/asszony kifejezéseket.

Nem igazán értem ebben a problémát, de megpróbáltam elképzeni, hogy mikor találkát szervezek a barátnőimmel, nem azt írom nekik, hogy „lányok/csajok találkozzunk itt vagy ott”, hanem, hogy „nők/asszonyok, találkozzunk itt vagy ott”. Kemény lenne. Mint valami kommunista plakát szövege. :)


Másrészt én magamról sosem gondolkodom „asszonyként”, számomra ez a szó egy kicsit pejoratív értelmű, mert egy szerepbe ágyazza az embert, mintha a házzasságával megszűnt volna a személyisége. Egy elhízott, kissé elhanyagolt, naphosszat a tűzhely mellett álló teremtést képzelek hozzá.


Úgy érzem, a gondolkodásomat nem változtatta meg az, hogy elmúltam 30 és férjhez mentem, ezért nem változott nagyban a kifejezésmódom sem.


Ha írsz példát arra, milyen szövegkörnyezetben hivatkoznak magukra lányként azok, akiknél szerinted ez zavaró, lehet, hogy jobb válaszom is lesz. :)

2018. ápr. 10. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!