Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan lehetnék intelligensebb...

Hogyan lehetnék intelligensebb, okosabb?

Figyelt kérdés
Egyszerűen nem látom át a dolgokat megfelelően. Még külső szemlélőként se látom át a dolgokat. Mások olyan okosak, intelligensen átlátják a történéseket, én a saját véleményem mellett se tudok érvelni. Vagy ha mégis, akkor az nem rögtön jut az eszembe, hanem van, hogy napokkal később. A véleményem, éezéseim se tudom rendesen megfogalmazni
2022. jan. 21. 16:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Gyakorlás kérdése. Rá kell szánni időt és energiát arra, hogy a megfelelő szemlélet - és gondolkodásmódot elsajátítsd.
2022. jan. 21. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
96%
Írj naplót - napi ritmusban, kézzel, tollal, papírra, füzetbe. Szánj rá mindig -lehetőleg ua. időben 10-15 percet - napi gondolatok, események pár sorban. Ez a kavarodás, ami a tudatodban most zajlik, fokozatosan letisztul. És fokozatosan a véleményed, érzéseid is rendesen tudod majd megfogalmazni. Minden nagy író írt naplót, ez nem egy romantikus elévült műfaj. Tapasztalatból tudom, nagy segítség ez.
2022. jan. 21. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
60%
Intelligenciát szerintem nagyon nem lehet fejleszteni, annyi, amennyi. :( Sajnos. Ha látsz jó példákat, valaki érvelése tetszik, vagy a viselkedése, határozottsága, asszertivitása, próbálj ellesni tőle manírokat. Persze lehet, nálad nem fog működni, mert az ő személyisége kell hozzá.
2022. jan. 21. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Figyeld elöször a szűkebb környezeted, próbáld meg értelmezni, hogy mi, miért van. Aztán a tágabbat. Sajnos, le kell ülni, vagy el kell gondolkozni az ok, okozati összefüggéseken. Ha valamit nem értesz, nézz mindig utána.

Lehet, hogy hülyének néztek, de én esténként, ha van 20-30 percem, leülök és átgondolom mi volt aznap, mit csináltam jól, vagy hol követtem el hibát. Nem tartom magam okosnak, sem intelligensenk, de nekem ezek beváltak, hogy jobban csináljam a dolgomat.

2022. jan. 21. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

érvelés technika kurzusok pl szoktak lenni egyetemeken. ez is ilyesmi anyagnak tűnik:

[link]

2022. jan. 21. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

“Intelligenciát szerintem nagyon nem lehet fejleszteni, annyi, amennyi“


Igen. Ezért vagy ostoba!


Az intelligenciát pedig igenis lehet fejleszteni!

2022. jan. 21. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Érvelést lehet tanulni. Arra pedig hogy nem látod át a történéseket én olvasást javasolnék. Krimi, nyomozós, régi szépirodalom. Esetleg még a műelemzést is kipróbálhatod. Vannak fent neten kész változatok is, amivel ellenőrizni tudod, hogy rájöttél-e a mögöttes tartalomra.

Ha esetleg érdekel a rajzolás, akkor érdemes megtanulni a bal agyféltekét használni és azzal "átlátni dolgokat". Betty Edwards Drawing On The Right Side Of The Brain könyvet ajánlom hozzá, ha érdekel.

2022. jan. 21. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Olvass, nézz intelligens vitákat, és közben mielőtt kitárgyalnak egy lérdést gondolkozz el rajta, hogy te hogyan érvelnél. A szókincseddel van itt baj szerintem.
2022. jan. 21. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
6-nak +1
2022. jan. 21. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
szerintem a kitartás a fontos. elég időt adni dolgoknak, újra és újra. és sok ismétlés. ettől épülnek ki új szerkezetek az agyban.
2022. jan. 21. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!