Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi ez a buszjegyre tarhálásos...

Mi ez a buszjegyre tarhálásos módszer?

Figyelt kérdés
Miért pont buszjegy? Az emberek azt hiszik, hogy bárki elhiszi, hogy egy másik városból valahogy idekerült, de arra nem gondolt, hogy hazamenni már nem tud? Én nem értem esküszöm, valaki magyarázza már el.

#kéregetés #tarhálás #buszjegyre kell
2022. jan. 24. 15:17
 1/10 A kérdező kommentje:
Na, tehát ha valaki nem ismerné a módszert, ez egy szokás bizonyos körökben, hozzám sok fiatal srác odajött már, hogy buszjegyre kéne neki ennyi, meg annyi száz forint, mert nem tud hazajutni. Volt, aki több hét elteltével többször is odajött, gondolom elfelejtette, hogy nálam már járt hetekkel korábban.
2022. jan. 24. 15:18
 2/10 anonim ***** válasza:
92%
Ne legyél naív. Természetesen nem buszjegyre kell, hanem piára, biofűre, meg egyéb szarságokra.
2022. jan. 24. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
1: a kelenföldi pályaudvarnál 8-10 éve ugyanaz a srác tarhál, mindig vonatjegyre... :))))
2022. jan. 24. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Mert már nem tudnak mit kitalálni.

Felénk mindenki "éhes" és "ételre kell". Én ilyenkor szoktam felajánlani, hogy menjünk be az első boltba, és veszek kaját.

Akinek tényleg arra van szüksége, elfogadja a segítséget.

Idáig egyszer hagytak csak ott, illetve indultak más irányba, mint a bolt, és amikor utánuk szóltam, hogy most akkor mi van, hát nem is éhesek, hanem a fülkés telefonhoz kellett volna pénz, hogy fel tudják hívni a gyerekeket.

2022. jan. 24. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

-Volt, aki több hét elteltével többször is odajött- látod, nem adtál neki szegény hetekig nem tudott hazamenni, remélem legközelebb látod már adsz neki pénzt, hogy végre haza érjen. :D


Amúgy nem tudom, mi mást lehet még mondani?

Van a buszjegy/vonatjegy/ nálunk elég gyakori, hogy egy receptet lobogtatnak, hogy nem tudják kiváltani, ha felajánlod, hogy bemész és kiváltod az úgy nem jó csak pénzzel lehet segíteni,

illetve még kérhet ételre.


Pályaudvar környékén passzol a jegyre kell a pénz szöveg, más kérdés, hogy nem hihető.

2022. jan. 24. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Az egyik ismerősöm bepróbálkozott olyannal, hogy "na gyere, megvesszük együtt a jegyet, hová mennél..." El is kódorgott azonnal a jegyre tarháló... :)
2022. jan. 24. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Metionin ***** válasza:
100%
Debrecenben egy pasas mindig a nagyállomáson koldul 200-ft-ot, mert nem tud a lányához hazamenni Nánásra :D ugyanezzel a szöveggel és már vagy 2 éve 8 éves a lánya. De jó ideje már a "gyerekeimnek ételre" kéregetők többen vannak, sokszor ugyanaz az illető tök más gyerekek fotóival.
2022. jan. 24. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Tőlem még rákos beteg gyerekek alapítványra kért egyszer egy cigányasszony Debrecen főterén, meg a Nagyállomáson, és a Buszvégen szoktak ugye a jegyes sztorikkal előjönni leggyakrabban.
2022. jan. 24. 19:13
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Az "alapítványosdi" már szervezettebb dolog, általában többen vannak aláíró ívvel és próbálnak meggyőzni, hogy ha megveszed a naptárat/matricát/akármit egy szent ügyet támogatsz, de ha nem akkor egy szívtelen rohadék.

Én meg sem állok nekik, vagy rögtön számlaszámot vagy csekket kérek, de valamiért sosem adnak.

Nem mondom, hogy minden adomány gyűjtő csaló, de az ismeretlen alapítványokkal fenntartásaim vannak.


Egyszer vasútállomáson láttam egy családot, apuka tisztára ki volt akadva, belefutottak egy ilyenbe, csak egy ezrea, meg a jó ügy meg a stb. Aztán mire észbe kaptak, több ezer forintot ott hagytak a pár száz forintos matricákért, mert ahány gyerek volt, mindnek kellett, és a jó ügy ugye...

2022. jan. 24. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Én ha koldulok repülőjegyre gyüjtök, nem szabad alább hagyni :D
2022. júl. 12. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!