Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ez hogy van? Most kezdtem el...

Ez hogy van? Most kezdtem el dolgozni nemrég egy helyen és nagyon sok roma munkatársam van, életemben nem mozogtam olyan környezetben ahol a romákat akár szóban is degradálták volna, de itt igen.

Figyelt kérdés
Csak 1 példa a sok közül vásárolni akartam autót, mondtam is kollégámnak aki roma és kérdezte hogy kitől, Ő reflexből vágta rá hogy: jajj ne vedd meg tőle, cigánytól venni? Hülye vagy. De ez tényleg csak 1 példa, a saját nemzetiségügek tiporják földbe nap mint nap, ez olyan mintha én állandóan büdös magyaroznék napi szinten, ezt most hogy? Nem értem.
2022. jan. 28. 09:39
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
ismerik ok is a sajatjaikat, nincs ebben semmi meglepo. aki dolgos, becsuletes az elhatarolja magat a lusta, ingyenelo, netan bunozo retegtol. de ez feherek kozott is igy van. te nem hatarolod el magad a lusta, tanulatlan, koszos feherektol? dehogynem
2022. jan. 28. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
96%

Cigótól én se vennék semmit, ami műszaki cikk, max kézműves terméket.

Hidd el ismerik a fajtájukat a normálisabbja nem keveredik az aljával, és vannak olyan környékek, ahova ők se mennek be hiába romák.

2022. jan. 28. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

#2 vagyok. egyébként szerintme ott csúszik itt el a dolog. hogy az egy dolog, hogy azt mondják, hogy pl nem érdemes cigányoktól venni ilyen cuccot, mert esélyesebb hogy trükköznek. De szerintem ezt lehet simán úgy is érteni, hogy nem a fajra vonatkozik, hanem arra, ahogy most élnek, amilyen helyzetben vannak most. És ezt ők tudják.


Ez pont olyan, mint a dühös, esetleg fél őrült nyugdíjas nénik. Ott szerintem világosan látszik, hogy tényleg olyanok és az is, hogy ez a körülményeken múlik nagyban, hogy milyen életet toltak le, és most milyen helyzetből tolják. Itt is lehetne azt mondani, hogy a magyar nyugdjasok milyenek, milyen feszültek meg minden. Ez egyrészt igaz. másrészt meg jó ha tudja az ember, hogy ez nem a magyarságukból ered. Hanem ebből amiben itt élünk.

2022. jan. 28. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
13 Viszont az is érdekes, hogy a cigányokat sehol nem szeretik világszerte, pedig nem csak magyar állampolgárságú cigányok léteznek...Az is nagyon érdekes, hogy az okok amiért nem szeretik őket ugyanaz, mint Magyarországon.
2022. jan. 28. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

Az autóvásárláshoz egy kis illusztráció... Nem véletlen, hogy a kollégád is azt mondta, hogy NE!


[link]

2022. jan. 28. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!