Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Külföldön élő magyarok! A...

Külföldön élő magyarok! A munkahely nálatok is megszabhatja az oltást?

Figyelt kérdés
Továbbá érdekelne, hogy a külföldi kórházakban is kötelező-e az eü dolgozóknak az oltás.

2022. jan. 28. 16:01
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Erdély, hivatalosan nem és nem.

Nem hivatalosan elég sokan csak azért veszik fel az oltást, hogy ne rúgják ki, mint állami mint privát szektorban.

2022. jan. 28. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Németországban élek. Igen, megszabhatják. Itt akarsz dolgozni? Igen. Van oltásod? Nincs. Akkor viszontlátásra.

Gyakorlatilag még van olyan cég, aki nem kér oltást, de kevés, és akinek nincs oltása, annak minden nap a saját pénzén kell utaznia tesztcentrumig, időt ott eltöltenie stb.

Tömegközlekedés nuku.

Szolgáltatások 2G+, vagyis nem elég az oltás, teszt is kell, és oda vissza, teszt magában nem elég, kell az oltás. Ne hogy azt hidd, ha külföldre menekülsz ott majd másabb világra találsz...

2022. jan. 28. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ausztriában kb. egy hét múlva már kötelező az oltás.

Ide sem tudsz jönni oltások nélkül!

2022. jan. 28. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

USAban cegtol fugg. Az kormanyhivatalokban dolgozoknak kell oltas, egeszsegugyiseknek kell. Viszont ismerek olyat aki a varoshazan dolgozik es nincs beoltva tehat nincs akkora szigor. Voltam olyan postan is ahol a dolgozokon sem volt maszk.

En egy csaladi vallalkozasnak dolgozok, nem kell beoltatnom magam, se teszt, se maszk. Alvallalkozokent is szoktunk dolgozni es a fovallalkozo sem ker se maszkot, sem oltast, semmit. Az ugyfelek is maszk nelkul jonnek-mennek. Sot a megyenek az alkalmazottjai is kijarnak maszk nelkul.

2022. febr. 3. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Franciaországban - jogosan - igen, dacára a tegnapi engedményeknek.

Az egészségügyieknek - ha belegonolsz, ez logikus - október közepe óta kötelező a vakcina.

Más se hiányozna, mint hogy a "gyógyító személyzet" fertőzze meg a rábízott betegeket, legyenek azok Covidosok, vagy bármilyen más bajjal jelentkezők!

2022. febr. 3. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
De a vakcina nem zarja ki h ne fertozzon az illeto
2022. febr. 3. 09:31
 7/8 anonim ***** válasza:

Semmi sem zár ki semmit.

De az egyik ikerlányom, aki a vakcinák ellenére is elkapta az omikront az iskolában, egy kétnapos náthával megúszta a betegséget, és senkinek nem adta át a családban annak ellenére, hogy mindannyian otthon voltunk.

Igaz, hogy minden elővigyázatos szabályt "bölcsen" betartottunk.

Rosszabbul is elsülhetett volna, mert pl. én még 3 vakcinával is veszélyeztetett vagyok egy másik betegség miatt.

2022. febr. 3. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Én is karanténban vagyok most itthon az omikronnal. Másodszorra vagyok covidos.

Nincs oltásom sem.

Nekem olyan, mintha semmit nem érne ez a vakcina 🤔

2022. febr. 3. 14:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!