Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Megszabhatja egy munkahely,...

Megszabhatja egy munkahely, hogy a dolgozó milyen szavakat használhat? Valamint ez milyen állás végülis: semmi szabadidő, szabadnap, alkalmi bejelentés?

Figyelt kérdés

A két ünnep között voltam állásinterjún (ahol azt mondták, hogy csak azért menjek be az üzletbe, hogy lássam milyen stílusú, közösségi médiával foglalkozásra jelentkeztem mert választhattam az eladó és ez között)

Feladatom volt hogy a (saját telefonomra) lementsek egy csomó fotót, megosszam a facebook oldalukra fél óránként, szöveggel, amiben meg volt szabva milyen szavak lehetnek, bizonyos stílusú legyen.

Bejött az üzletbe egy vevő, köszöntem, hogy Jó napot! abban a másodpercben ott volt nála az eladó csaj, aki felügyelete a facebookos dolgokat. Amikor kiment, elköszöntem én is, hogy viszont látásra.

Erre kioktatott, hogy nem simán jó napot és viszont látásra, hanem Jó napot kívánok és viszont látásra, szépen napot! és a következőnél én is legyek aktív.

Eközben persze figyelnem kellett egy másik fb oldalt, ha valami új jelenik meg, azonnal lementeni és feltenni az ő oldalukra (árral, névvel, stb).

A következő vevőnél aktív voltam úgy köszöntem ahogy kell, megkérdeztem van-e elképzelése stb, de 2. nem köszönömnél békén hagytam.

Erre a csaj megint lecseszett, hogy nem hagyjuk békén, nem mehet ki úgy hogy nem vesz semmit (de hát ha 50ezer egy blézer...?!).

4 órát voltam ott és közölte a főnök, hogy nem voltam elég aktív, nem vesz fel. Mondtam hogy de én nem eladónak jelentkeztem. Erre kiderült, hogy DE! Eladó (napi 12 óra, heti 5nap + szombaton 8óra) + fb felelős (ez heti 7 nap, reggel 7től este 11ig fél - 1 óránként posztolás, figyelni a másik oldalt, amíg nem megyek dolgozni addig otthonról, amíg bent vagyok a boltban eladó, addig onnan és hétvégén, ünnepnapokon is)

3 órát voltam ott, kb 20képet töltöttem le a telefonomra, reggel 100%-kal indultam, 40el indultam haza...

3 hónapig alkalmi bejelentés, 8 órával, a próbaidő alatt is megy a szabadság, mintha rendesen lennék bejelentve (kettős könyvelés végülis) de tb-t nem ad.

Hogy létezhet egyáltalán ilyen? Van aki elvállal ilyet?? Eléggé felháborított!


2016. jan. 1. 18:11
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A szóhasználatot megszabhatja és abban igaza is van, hogy a szimpla "Jó napot!" nem udvarias forma.
2016. jan. 1. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
melyik üzlet ez? (jöhet privibe is)
2016. jan. 1. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
67%
amúgy szerintem semmi baj a "jó napot"-tal, szerintem a "kívánokkal" együtt már olyan finomkodó vagy kisiskolás
2016. jan. 1. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nekem sincs bajom a Jó napottal ha így köszönnek egy üzletben. (van ahol ennyit se mondanak)Ezért köszöntem én is így.
2016. jan. 1. 20:49
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
ez nem munka, hanem fäszság, kerüld el messzire!
2016. jan. 1. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Kicsit se sajnáld, hogy nem vettek fel egy ilyen trágyadombra.
2016. jan. 1. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
50%

"Nekem sincs bajom a Jó napottal ha így köszönnek egy üzletben."


Attól ez még nem udvarias. Megszabhatja, illetve - minthogy a kereskedelemben dolgozó emberként alapvető udvariassági formákkal nem vagy tisztában - megtaníthatja, hogy hogyan kell a vevőkkel beszélni. Gondolom 30-on már túl vagy, ezért érzed kioktatásnak, amikor rámutatnak a hiányosságaidra.


Az erőszakos tukmálás meg lehet hatékony, bár engem nagyon zavarna ha a 2. "nem köszönöm" után is tovább ostromolnának. Persze ha a tulajdonos ezt kéri, ezt kell csinálni. Bár a tukmáláson kívül szerintem mással is vásárlásra lehet bírni a potenciális vevőt.


A fizetésről nem szóltál, de a feladatokhoz mérten azt érzem, hogy különösebben nem járnál jól. Szerintem összességében ne sajnáld, hogy nem vettek fel, de kérdés, hogy találsz-e olyan munkát belátható időn belül, ahol megbecsülnek és meg is fizetnek.

2016. jan. 2. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

23 vagyok, pályakezdő, aminek a kedvezményét akarta is a főnök. Az a csaj aki elvileg segített, ő is tudta, hogy első munkahelyemet keresem (mégis úgy oktatott ki, mintha tudnom kéne, főleg, hogy nem is eladónak jelentkeztem).

Fizetés kérdésére a főnök csaj annyit mondott, hogy akkor tud mondani valamit, ha már dolgozok, addig nincs miről beszélni ezzel kapcsolatban.


A tukmálás azért nem volt jó vagyis érezhetően, mert a néni aki bejött, azt mondta hogy csak keresgél az unokájának, 3000ft van rá.

3 óra alatt amúgy két vevő jött be, ennyin szerintem nehéz tesztelni valakit.

2016. jan. 3. 19:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!