Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hova érdemes egyedül elvonulni...

Hova érdemes egyedül elvonulni egy hétre? Hatalmas szükségem lenne egy hetes elvonulásra, nem spirituális okokból. Részletezem a leírásban.

Figyelt kérdés

Sziasztok. 28 éves férfi vagyok.

Sok koffeint fogyasztok és munkamániás vagyok. Nem tudok fokozatosan leszokni a koffeinről. Régen mindig úgy szoktam le hogy pár napig semmit nem csináltam csak pihentem. 1 hónapon belül mindig visszaszoktam. Mikor 12 koffein tablettáról szoktam le akkor napokig hánytam, szédültem, fájt a fejem, mégis megcsináltam.

Évek óta csak napi 4 koffein tablettát fogyasztok, de nem tudok 1 napra se leálni. Itt már nem olyan durvák az elvonási tünetek, de egyszerűen mindig van valami sürgős teendő ami fontosabb.

Júniusbiusban véget ér egy tanfolyamom. Beszéltem a pszichiáteremmel hogy akkor kivennék pár szabadnapot és lejönnék a benzókról (Frontinról, Rivotrilról).

Alapból rohadt szélsőségesen fáradékony vagyok, könnyen túlhajszolom magam mégsem tudok aludni. 2 féle antidepit, 2 féle benzót és időnként Sanvalt (altatót) szedek.

Egészségügyi problémáim is vannak.

Segítene ha egyedül elvonulnék valahova egy hétre. Tavaj nyáron 2 év halogatás után elmentem egyedül a Hajdúszoboszlói fürdőbe, a kempingbe. Nem sikerült a koffein mentesség. A kempingezés nem egy kikapcsoló tevékenység a számomra. Kellemetlenül is éreztem magam mert a többség a családjával, a párjával vagy barátaival volt. Nem volt alkalmas a környezet az elvonulásra. 1 nap után hazajöttem, nem éreztem jól magam.

Tudtok olyan helyet ahova egyedül el lehet vonulni egy hétre? Saját fürdőszobára, wc-re és térre mindenképp vágyom. Sajnos érzékeny vagyok a puritánnabb körülményekre mint a sátrazás vagy bungalók ahol hajnalban hűvös van. Az sem élvezem ha szánakozva vagy értetlenül méreget a személyzet vagy a többi nyaraló. Van esetleg kifejezetten erre a célra kialakított hely?

Még azon is gondolkoztam hogy olyan helyre megyek ahol külső segítséget is kapok. Viszont nem egy meditáliós fegyelmezett Vipassana szerű elvonulásra vágyom. Fáradaékony és feszült leszek ezekben a napokban + van pár napi rutinom (egészségügyi okokból) amit meg akarok csinálni, szóval nem egy csoportos tevékenységre lenne szükségem.

Most nagyobb összeget szánnék a dologra mint tavaly. Tavaly pár 10 ezerből meg akartam úszni. Még soha nem voltam szálladás utazós nyaraláson. Barátaimmal már 12 éves koromtól jártunk sátrazni, mindenfele blicceltünk, szedtünk terményeket a földeken. Most viszont már boomer vagyok. Most már nem bírom azokat a puritán körülményeket. Lassan kezdem megérteni miért költenek pénzt az emberek a nyaralásra. Idáig csak valami divathullámnak tartottam. Most már látom hogy egy jó nyaralás kikapcsolja az embert, más módon nem nagyon lehet megszabadulni a mindennapi teendőktől. 100k körüli összegben gondolkodom.

A közösségi médiáról, általábana a netről is le kéne jönnöm. Viszont a termál víz, a szauna, a tv (jesszusom nem is emlékszem milyen a tv), ha már jobban vagyok akkor az olvasás jöhetnek.

Előre is köszönöm a tippeket. Pusszantok mindenkit.



2022. jan. 30. 11:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
71%
Az orvosoddal megbeszélted? Egy het alatt letenni az antidepit??
2022. jan. 30. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Nem az antidepit. Csak a benzókat. És még átbeszélem az orvosommal. Lehet egybe lerakom, csak a felére cökkentem. Nem nagy mennyiségben szedem őket. Elsősorban a koffein az amiről nem tudok leállni vagy 15 éve. Azt nem is tudom fokozatosan abbahagyni, csak egyszerre. Egy nagy pihenéssel lazán össze lehetne kötni. Csak nem tudom rávenni magam hogy kikapcsoljak. Konstans épp van valami sürgős meló vagy feladat már 15 éve.

Most néztem és Júniusban, Egerszalókon, a Solaris Resortban 160-ból kijönne 4 nap. Addig szétlazsálom az agyam.

2022. jan. 30. 11:53
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Egy hét alatt semennyire nem fogsz leszokni a benzókról, csak mondom. A koffein semmi ahhoz képest.
2022. jan. 30. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
3: Lehet, de mint mondtam kis mennyisében szedek benzókat. Azt viszont rendszeresen. Napi 2* 1/2db 0,5-ös Rivó nap közben. Este 1db 0,5-ös Frontin. Ünnepek közt próbáltam elhagyni őket. Annyi volt hogy rosszabbul aludtam, én hülye meg még akkor is melóztam szóval ez nem fért bele. Viszont ha a koffeint is abbahagyom akkor jobban alszom. Meg ha nem tudok aludni akkor sincs semmi ha épp nyaralok. Akkor fáradt leszek, de nem lesz semmi dolgom szóval belefér. Ezekben a napokban ki lesz kapcsolva a telóm az rohadt élet. Semmilyen kütyüt nem viszek. Így nem lesz semmi ami frusztrálna vagy fársztana. Nekem jó kezdőlökésnek tűnik a dolog.
2022. jan. 30. 12:22
 5/12 A kérdező kommentje:
A terv konkrétan az hogy a rivotrilt elhagyom, a 0,5-ös frontinból csak felet szedek este, a koffeint ful elhagyom és 4 napig csak döglök a hotelben meg a jó kis termál vízben. Ha nem vagyok hulla fáradt akkor olvasok, van vagy 4 könyven amit már nagyon szeretnék elolvasni. Ha van tv akkor azt is nézem, az internet világa után az is egy nagyon lightos inger.
2022. jan. 30. 12:58
 6/12 anonim ***** válasza:
Na erre céloztam amig a #3 ír! (#1)
2022. jan. 30. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a véleményeket. Értem amit írtok, de beszéltem már erről az orvosommal. Júniusban mikor aktuális lesz alaposabban átbeszéljük. Napi 2*fél szem leggyengébb rivotrilt már nem nagyon lehet hova csökkenteni. Valószínű az esti 1 szem 0,5-ös frontin csak csökkenteni fogom a felére. Valamikor el kell hagyni. Én akarok az első lenni a családban aki megéli a nyugdíj korhatárt. Szóval még sok év van hátra, nem szeretnék végig szereken lenni. :-)
2022. jan. 30. 13:56
 8/12 anonim ***** válasza:
69%

Tudom hogy le fogtok pontozni, de én ajánlanám neked az egyházat. Vannak ilyen több napos bentalvos lelkigyakorlatok, ahol lehet beszélgetni mindenféle témáról.

Pl. Mátraverebély-Szentkúton van zarándokház, nyugodt helyen, szép és jó környezetben.

2022. jan. 30. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
8: Köszönöm a tippet. Utánanézek, bár így elsőre nem tűnik az esetemnek. Biztos furcsa élmény lenne, főleg mivel az őseim kemény kommunisták voltak. Nem sok közöm van a valláshoz. Azért ki tudja.
2022. jan. 30. 14:12
 10/12 anonim ***** válasza:

Ez konfliktuslehetőség, én inkább kihagynám.

Nem fogod tudni kipihenni magad.

2022. jan. 30. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!