Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hova érdemes egyedül elvonulni...

Hova érdemes egyedül elvonulni egy hétre? Hatalmas szükségem lenne egy hetes elvonulásra, nem spirituális okokból. Részletezem a leírásban.

Figyelt kérdés

Sziasztok. 28 éves férfi vagyok.

Sok koffeint fogyasztok és munkamániás vagyok. Nem tudok fokozatosan leszokni a koffeinről. Régen mindig úgy szoktam le hogy pár napig semmit nem csináltam csak pihentem. 1 hónapon belül mindig visszaszoktam. Mikor 12 koffein tablettáról szoktam le akkor napokig hánytam, szédültem, fájt a fejem, mégis megcsináltam.

Évek óta csak napi 4 koffein tablettát fogyasztok, de nem tudok 1 napra se leálni. Itt már nem olyan durvák az elvonási tünetek, de egyszerűen mindig van valami sürgős teendő ami fontosabb.

Júniusbiusban véget ér egy tanfolyamom. Beszéltem a pszichiáteremmel hogy akkor kivennék pár szabadnapot és lejönnék a benzókról (Frontinról, Rivotrilról).

Alapból rohadt szélsőségesen fáradékony vagyok, könnyen túlhajszolom magam mégsem tudok aludni. 2 féle antidepit, 2 féle benzót és időnként Sanvalt (altatót) szedek.

Egészségügyi problémáim is vannak.

Segítene ha egyedül elvonulnék valahova egy hétre. Tavaj nyáron 2 év halogatás után elmentem egyedül a Hajdúszoboszlói fürdőbe, a kempingbe. Nem sikerült a koffein mentesség. A kempingezés nem egy kikapcsoló tevékenység a számomra. Kellemetlenül is éreztem magam mert a többség a családjával, a párjával vagy barátaival volt. Nem volt alkalmas a környezet az elvonulásra. 1 nap után hazajöttem, nem éreztem jól magam.

Tudtok olyan helyet ahova egyedül el lehet vonulni egy hétre? Saját fürdőszobára, wc-re és térre mindenképp vágyom. Sajnos érzékeny vagyok a puritánnabb körülményekre mint a sátrazás vagy bungalók ahol hajnalban hűvös van. Az sem élvezem ha szánakozva vagy értetlenül méreget a személyzet vagy a többi nyaraló. Van esetleg kifejezetten erre a célra kialakított hely?

Még azon is gondolkoztam hogy olyan helyre megyek ahol külső segítséget is kapok. Viszont nem egy meditáliós fegyelmezett Vipassana szerű elvonulásra vágyom. Fáradaékony és feszült leszek ezekben a napokban + van pár napi rutinom (egészségügyi okokból) amit meg akarok csinálni, szóval nem egy csoportos tevékenységre lenne szükségem.

Most nagyobb összeget szánnék a dologra mint tavaly. Tavaly pár 10 ezerből meg akartam úszni. Még soha nem voltam szálladás utazós nyaraláson. Barátaimmal már 12 éves koromtól jártunk sátrazni, mindenfele blicceltünk, szedtünk terményeket a földeken. Most viszont már boomer vagyok. Most már nem bírom azokat a puritán körülményeket. Lassan kezdem megérteni miért költenek pénzt az emberek a nyaralásra. Idáig csak valami divathullámnak tartottam. Most már látom hogy egy jó nyaralás kikapcsolja az embert, más módon nem nagyon lehet megszabadulni a mindennapi teendőktől. 100k körüli összegben gondolkodom.

A közösségi médiáról, általábana a netről is le kéne jönnöm. Viszont a termál víz, a szauna, a tv (jesszusom nem is emlékszem milyen a tv), ha már jobban vagyok akkor az olvasás jöhetnek.

Előre is köszönöm a tippeket. Pusszantok mindenkit.



2022. jan. 30. 11:24
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Egyik éjszaka Répáshután alszol, másnap Nagyvisnyón.Így váltogatod, ameddig meg nem nyugszol. Az út Bánkút - Dédesi váron át olyan egyenes, hogy szinte el sem lehet tévedni. Mindennap járod, ha esik- ha fúj. Üdv!
2022. febr. 28. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
11: Köszönöm, érdekes ötlet
2022. febr. 28. 15:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!