Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Féltek a haláltól?

Féltek a haláltól?

Figyelt kérdés
és ha nem,akkor miért nem féltek?

2022. febr. 3. 19:37
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
58%

Sosem féltem.Amióta pedig nincs párom,azóta még inkább nem érdekel.

Jön, amikor jön, nem futok el előle.

2022. febr. 3. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
84%

Nem. Én úgy nőttem fel, hogy nem volt tabu, az élet része. A nagymamám gyakran vitt magával a temetőbe is sétálni, sokat mesélt, szinte mindegyik sírban tudta, hogy ki nyugszik, kinek a rokona.

Elég hamar elvitt magával egy ismerős bácsi temetésére is. Ő minden ismerősére elment, hogy megadja a tiszteletet.

Elsős lehettem, amikor rokon gyerek temetésére mentünk, még csak haza sem tudták vinni a szülei a kórházból.

A mi temetőnkben is voltak (vannak) gyerek sírok.

Hamar megtanultam, hogy meg fogunk halni, de azért szerencsés vagyok,hogy a közvetlen hozzátartozó elvesztését felnőtt fejjel tapasztaltam meg először.

2022. febr. 3. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
87%

Megnyugvás hoz a halál.


29/F

2022. febr. 3. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
81%

Nem. Az élet része, nem lehet kikerülni, nincs felette hatalmam, akkor miért idegeskedjek rajta? Miért agyaljak vagy stresszeljek valamin amin nem tudok változtatni?

Én abban hiszek, hogy a halál után nincs semmi, megszűnik a tudatunk és azzal együtt megszűnik minden. Nem nekem fog fájdalmat okozni a halálom, hanem azoknak a szeretteimnek, akiket hátrahagyok. Viszont ez is az élet része és el kell fogadni. Bizonyos szempontból a halál adja az élet értelmét, az ad neki keretet, engem motivál az, hogy csak egy rövid életem van és abbóül kell kihoznom a lehető legtöbbet.

2022. febr. 3. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
83%

Olyan szempontból igen, hogy mi lesz utána az állataimmal? Hova kerülnek majd,mi lesz velük? Hogy viselik majd a dolgot?

Ha nem lennének akkor nem tartanék a haláltól. Nem szeretném hogy valami tirpák paraszthoz kerüljenek bio egérfogónak.

2022. febr. 3. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
68%
Attol nem, de a korhaztol igen. Remelem egybol meghalok vagy lesz erom kinyirni magam mielott bekerulok
2022. febr. 3. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Nem.
2022. febr. 4. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
58%

Amióta meghalt a legtöbb hozzátartozóm,szinte várom is.

A halál semmivel sem lesz rosszabb,mint az élet.Sőt! Ott már nem lesz fájdalom és szenvedés.

2022. febr. 4. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
én az élettől félek!
2022. febr. 7. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem félek a haláltól, az élet természetes velejárója.

Tehát az eltávozástól nem félek, nem tölt el aggodalommal.

Úgy gondolom eddegi életem tartalmasan telt. Fiatal koromban sem gondoltam a halálra félelemmel, sem miszticizmussal.

Szeretek élni, szeretem hogy létezem. Ha eljön majd a pillanat amikor menni kell, azt hiszem nem fogok tiltakozni.

2022. febr. 7. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!