Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Féltek a haláltól és az idő...

Féltek a haláltól és az idő múlásától?

Figyelt kérdés

Én rettentően, gyermekkorom óta.

40-es éveim közepén járok, túl egy nagyon súlyos betegségen, jelenleg maximálisan rendben vagyok.

Mégis, egész életemben, amióta csak az eszemet tudom, szinte napi szinten jön ez nekem elő.


Szeretném tudni, hogy csak én vagyok ilyen és pszichológus kéne, vagy más is érez hasonlóan.


2015. ápr. 11. 21:54
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:

Akkor én az ellenpólusod vagyok.:)

Egyáltalán nem érzem az időt, az örökkévalóságot érzem, és az itteni életet nem érzem életnek ebben a testben.

2015. ápr. 11. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
En is felek. Nekem pszichiatriai oka van. Itt nem irnam le, hogy pontosan mi valtotta ki ezt.
2015. ápr. 11. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
Ahogy öregedni fogsz, egyre rosszabb lesz. Szerintem érdemes lenne szakemberhez fordulni. A legegyszerűbb, ha nem foglalkozol ezekkel a gondolatokkal. A 40-es évek tájékán már teljesen normális, ha az embernek eszébe jut, de mivel változtatni nem lehet rajta, ezért agyalni sem érdemes róla. Carpe diem, keresd a vidám dolgokat és akkor nem fog eszedbe jutni. Ha magányos vagy, az is lehet az oka.
2015. ápr. 11. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 piriiiii ***** válasza:

A haláltól nem igazán félek, de az idő elmúlásától nagyon-nagyon félek. Nálam azért napi szinten nem jön elő, de azért gyakran... és borzalmas érzés. :(

Igazából attól félek, hogy észre sem veszem, és eltelik az idő, eltelek én, anélkül, hogy tettem volna valamit, ami számít (nekem), vagy igazi élményeket szereztem volna, igazi tudást...

És attól is félek, hogy hiába érzem mindezt, csak tehetetlenül nézem majd, hogyan öregszem meg. Nem az idős korral van a problémám, sőt. Csak azzal, hogy lejár az időm.

Attól még, hogy más is érez hasonlóan, én nem tartom ezt igazán természetesnek...

2015. ápr. 11. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
Félek. Nagyon. Pedig még csak 22 éves vagyok. Ha nem is naponta, de hetente többször jut eszembe, hogy nemsokára vége. Ez a 22 év is észrevétlenül elmúlt, a maradék 40-50 (ha az átlagéletkort veszük alapnak) is ilyen gyorsan véget ér.
2015. ápr. 11. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 Ensam skog ***** válasza:

Úgy kezdtem az életemet mikor megszülettem, hogy kérdéses volt megmaradok-e mert túl sok magzatvizet nyeltem. Lehet, hogy emiatt vagy más miatt de én pl ha nem érzem azt, hogy meghallhatok nem érzem, hogy élek. Lehet azért mert mindig is egyedül voltam és nem tudom milyen mikor egy ember szeret a családomon kívül és ezzel próbálom kompenzálni.

Szóval nem, nem félek. Azt mondják az egyik legcsodálatosabb mikor meghal az ember. A fájdalomtól annál inkább. Meg, hogy elrabolnak az idegenek és élve felboncolnak de már dolgozunk ezen is a pszichológusommal.

25f

2015. ápr. 11. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:

Bármivel is rukkolnak elő az emberek, bárhol a világban, nincsenek egyedül. Senki sincs egyedül.


Talán enyhíthet a kínon, ha összeírsz egy bakancslistát, mit akarsz mindenképp elérni a halálod előtt. Szépen-lassan teljesíted a felsoroltakat, csak lenyugtat kissé idővel!

2015. ápr. 11. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:

Olvastam itt egy 22 éves válaszát.


Nekem erről az jut eszembe, hogy régen egyszer azt álmodtam, hogy 24 múltam, és a víz vert ki, mikor felébredtem, és örültem, hogy még csak 20.


Most vagyok 47. SZóval ez nekem a 40 éveimnél jött elő, már a 10. szüli napomon bexartam, hogy 2 jegyű az évszam :(


Amúgy nagyon fiatalosan élek, pont ezért is zavar, mert a lelkem nem változik, és rettegek, hogy a külsőm igen.

2015. ápr. 11. 22:31
 9/26 piriiiii ***** válasza:
Ez azért talán egy kicsit erősebb helyzet... mármint a Te helyzeted.
2015. ápr. 11. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:

@piriiiii


Dettó. Én mindig tervezek, csinálok valamit, és azt nem tudom elfogadni, hogy eygszer eljön az az idő, amikor már nem lehet tervezni, tenni, mert vége. "Szerencsés" esetben a végelgyengülés miatt.


És szabályszerűen rosszul leszek, mikor olyanokat olvasok, hogy milyen lesz az élet 100, 200 év múlva, és nem lehet ott :(

2015. ápr. 11. 22:35
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!