Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Aki nulla egzisztenciális,...

Aki nulla egzisztenciális, szociális és anyagi háttérben nőtt fel, csodának számít ha egy szorongó, életképtelen felnőtté vállik?

Figyelt kérdés
Még azt se engedhettem meg magamnak jó lelkiismerettel, hogy azt mondjam a szüleimnek:szevasztok, megyek a dolgomra. Én ásom a gödröt a... A felújításra nem érdemes házunk idővel csak bontásra alkalmas. Lassan egy évtizednyi munkaviszonnyal se tudtam annyit megspórolni, hogy magabiztosan belevágjunk a kölzözésünkbe. Utálok magyarázkodni, de olykor-olykor megtalálnak. Jönnek a felkóstolások meg a miértek. Sokan röhejesnek, viccesnek, találják a leplezett kétségbeesésemet. Közhelyre közhely a válasz és cinizmus. Tisztában vagyok vele, hogy a lőtéri kutyát nem érdeki mik a problémáim, de legalább ezzel a cinizmussal bevédem magam, ugyanakkor elutasítok magam mellől mindenkit. Olyanok akaranak kioktatni enegem, akik hozzám képest aranykalitkába születettek. A szégyenérzet és alacsonyabb rendűség érzésnek köszönhetően fokozatosan sikerült leépítenünk a rokoni és baráti kapcsolatokat.

2022. febr. 3. 21:43
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
91%
Nem igazán értem, hogy most mi is a kérdés. Azt értem, hogy olyan családban nőttél fel , ahol állandó pénzhiány volt, nem kaptál sem anyagi sem más segítséget. Nem tudtál egyetemre menni, mert ebben sem támogattak sehogy. Ezt értem, hiszen jó magam, és velem együtt a 2 nővérem is így éltünk. ( 2 alkoholista szülő, gyerekként volt, hogy utcán is éltünk anno a 80-as években) De utána mi a kérdés? Lehet szemrehányást tenni, hibáztatni a szülőket a gyerekkor miatt. De egy bizonyos kor után, ami a felnőttkor már nem. Onnantól mi magunk vagyunk a felelősek a sorsunkért.
2022. febr. 3. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
#1 Egyszerű a kérdés ami legfelül van megfogalmazva. A válasz az hogy igen. Én is egy pélsa vagyok rá.
2022. febr. 3. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

1#

Ha csak az én sorsomért lennék felelős már lehet jobb lenne. Rosszul hangzik, de inkább jött volna egy hasonló mélypont, mint nálatok. Nem szeretném részletezni a mi problémáinkat. Csak azt nem értem, hogy egy 4-5 éves gyerek miről tehet? A szokásos közhelyet olvasom vissza. Mindenki önszántából olyan amilyen?

2022. febr. 3. 22:31
 4/17 A kérdező kommentje:

2#

Igen?

Mindeni a saját szerencséjének a kovácsa. Értem. Tulajdonképpen meg se kellett volna születnem, de legalább nyomot hagytam benned, hogy válaszoltál a nyomorult kérdésemre.

2022. febr. 3. 22:58
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Én a saját helyzetemet nem így gondolom, hanem úgy hogy nem azokhoz az emberekhez kellett volna születnem akik képtelen felnevelni egy második gyereket. Engem az tett ilyenné, hogy mocskosul mérgező környezetben nőttem fel és egy mentális pokol volt, mégegy kicsit mostis az, hisz az amiben felnő egy gyerek annak egyrészét nem fogja tudni csakúgy eldobni magától. Lehet itt gondolni a rasszizmusra vagy a homofóbiára. Ha ezekben nősz fel akkor valószínűleg ez megis marad felnőtt korodra. A felfogásra gondolok itt. Ha csak nem kerül át az illető egy gyökeresen más környezetbe ahol rá van kényszerülve, hogy változtasson valamit.
2022. febr. 3. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Amit írsz a kérdés alatt, arra vonatkozóan annyit tudok mondani, hogy a mai napig nem tudok bízni emberekben, de néha megpróbáltam esélyt adni másoknak azzal, hogy valami személyeset megosztottam vele. Nem jött be és ezzel egyúttal tudatosult is bennem, hogy én vagyok az a ritka kivétel aki nemigazán az átlagba tartozik a problémájával, családi kapcsolataival és gyerekkori kűlsőbenyomásokkal. Ezért már inkább nemis mesélek senkinek semmit mert nincs is igazán mit és tudom, hogy akárkinek akármi baja volt gyerekkorában az úgysem fogja megérteni annak a súlyát ami velem történt, akkor sem ha neki rosszabb volt ha egyáltalán lehet ezt így tekinteni, tudom sokak ebből versenyt űznek. És nemis várhatod el másoktól, hogy egyáltalán felfogják azt neked milyen volt, nemhogy még átérezzék azt.
2022. febr. 3. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

6#

Remekül kiegészítetted amit gondolok. Beskatulyáznak. Jönnek azzal, hogy nézd meg ezt, meg azt. Nem is tagadom, sőt elismerem. Némelyik 20 éves akiknek tulajdonképpen senkijük és semmilyük nem volt, többet értek el 30 éves korukra, mint én.

2022. febr. 3. 23:33
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem azzal kell törösni, hogy másnak sokkal jobb. És ha a te problémáidat kezelik le azzal, hogy másnak rosszabb, azzal sem kell foglalkozni.
2022. febr. 3. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

1#

Még egy viszontválasz. Talán az is egy probléma volt, hogy ugyan szerezzek már egy magasabb fokú képzettséget, de erre már alapvetően nem voltam alkalmas. Tulajdonképpen elhajítottam 4 évet az életemből. Mondjuk azt sem tudom mit kezdtem volna 14 évesen, azzal a sebezhetősségel a szakiskolában.

2022. febr. 3. 23:52
 10/17 anonim ***** válasza:
Nem számít csodának. Én is hasonló lettem.
2022. febr. 4. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!