Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Más hogy éli meg hogy a kaszt...

Más hogy éli meg hogy a kaszt rendszer legalján van?

Figyelt kérdés

Engem főleg az visel meg hogy értéktelennek érzem magam. Vannak pl. Egészségügyi problémám. Az orvosom nagyon kedves és sokmindent megtesz értem. Ilyenkor azt érzem hogy nem vagyok erre méltó, pizza futárként nem teszek túl sokat az emberekért. Udvariasnak tartom magam, de nem vagyok olyan kedves és figyelmes mint pl. Az orvosom. A barátaim is sokkal sikeresebb, tanultabb emberek nálam. Sokmindent tesznek értem pedig nekem kellene kompenzálnom. Bennem tényleg megvolt a szándék és a képesség hogy vigyem valamire, de brutális hátterem volt. Most már késő, sok a problémáim.

Ráadásul többnyire azok kerülnek közel hozzám és azok figyelmesek, segítőkészek akik sikeresebbek mint én. Az a baráti köröm akiknek inkább kompenzálni kellett volna meg csupa rosszindulatú arcból állt. Velük már nem is tartom a kapcsolatot.

Más is szokta érezni hogy nem méltó a körülötte levő emberekhez? Nem méltó az orvosi ellátásra vagy ingyenes felnőttképzésre? Mármint én ezeket nem tudnám viszonozni. Nem is fizetek sok adót hiszen most KATA-s vagyok. Régen meg keveset kerestem.

Az orvosokkal szemben érzem ezt a leginkább. Erőn felül segítenek. Pedig rengeteget küzdöttek hogy orvosok legyenek. Van néhány kiemelkedően kedves, szinte szent orvos. Ha velük beszélek főleg zavarba jövök. Én egy senki vagyok, mégsem szoktam ennyire gondoskodó lenni másokkal, nem is tudom hogyan kell az ilyet.


2022. febr. 4. 12:48
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

"Ilyenkor azt érzem hogy nem vagyok erre méltó, pizza futárként nem teszek túl sokat az emberekért."


Ne idegesíts!

Nekem ti vagytok a megmentőim.

A társadalom leghasznosabb tagjai vagytok, ti cipelitek fel a kajámat a negyedikre. Több önbizalmat!

2022. febr. 4. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
1: XD Köszönöm, ez nagyon cuki volt. 🥰
2022. febr. 4. 12:54
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem rosszul fogod ezt fel. Minden munkának megvan a fontossága, valamilyen szinten. Persze, nem vagyunk egyenlőek, de a világhoz szinte mindegyik munka hozzátesz valamit. Felesleges így kategorizálni őket.
2022. febr. 4. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha mindenki orvos lenne, akkor elég hamar összeomolna a társadalom :) Pont az viszi előrébb a világot, hogy mások vagyunk, más képességekkel, mást teszünk hozzá a világhoz. Kicsit több önbizalmat, a te munkádnak is megvan ám az értéke! Nem jó kiindulási alap az élethez, ha folyamatosan másokhoz hasonlítod magad.
2022. febr. 4. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

3: Úgy tűnik én szerencsés voltam. 4 évig voltam egy lánnyal. Visszatérő motívum hogy hogy ő is orvosira járt. Az szerintem a legfelsőbb kaszt. Sajnos őt elcsábította a pénz, elment az USA-ba 2 éve. Egy szent a lány, de nem mehettem vele. Akkor még haldoklott a mamám. Azóta nem is nagyon próbálkoztam.

Talán motiválhat engem az én esetem. Elég csúnyácska vagyok, kicsit el is engedtem magam, nincs sok pénzem, egészségügyi és érzelmo problémáim is vannak. Mindennek ellenére amikor keredek kapcsolatot akkor általában találok is. Magam sem tudom miért. Bár mióta exem lelépett tudatosan nem akartam kapcsolatot.

Gyerekeket akartunk, megrázott hogy felrúgta a terveinket. Azóta már utasítottam vissza egy remek lányt.

Ha van olyan akinek én kellek, akkor biztos te is találsz valakit.

2022. febr. 4. 13:09
 6/17 A kérdező kommentje:
Upsz kozben a 3-as hozzaszolas eltunt
2022. febr. 4. 13:10
 7/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hozzászólásokat. Kedvesek vagytok. :-)
2022. febr. 4. 13:11
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Elsőkből lesznek az utolsók és az utolsókból az elsők. Az ilyen kasztrendszerek sosem a valódi belső értékek mentén jönnek létre, hanem mesterségesen, álságosan, sőt hazug módon. Ezért ezen nem érdemes keseregni. Koncentrálj a saját belső, emberi értékeidre, azokat fejleszd magadban autodidakta módon. Ezzel felül tudod múlni azokat is, akik a kasztrendszer belül lépegetnek felfelé a lépcsősorokon.
2022. febr. 4. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
hat engem konkretan baromira frusztral a helyzetem (bolti elado vagyok jelenleg), de ettol fuggetlenul soha eszembe se jutott hogy "nem vagyok melto" az ingyenes orvosi ellatasra vagy az emberi kedvessegre. en is fizetem az adot, nekem is jar a tb, en is kedves vagyok az emberekkel, ezert ok is kedvesek velem
2022. febr. 4. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Jobban tennéd, ha felkeresnél egy pszichológust, mert komoly problémáid vannak.

Súlyos önbizalomhiányban szenvedsz, aminek az első oka az, hogy mindig mindenkihez hasonlítgatod magad, pedig ez téves. Senki se tökéletes, nincs ilyen, hogy felsőbb kaszt, meg kasztok. Önutálatban is szenvedsz, és azt hiszed, hogy nem vagy méltó a szeretetre, törődésre. Pedig ugyanolyan értékes és szerethető ember vagy, mint bárki más.


Nem lehet mindenki agysebész. Minden munkának meg van a maga fontossága.


[link]

2022. febr. 4. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!