Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Valóban nem szabadott volna a...

Valóban nem szabadott volna a GLS futárnak bejelölnie és…?

Figyelt kérdés

Szóval van egy GLS futár, ő hozza mindig erre a környékre a csomagokat, én meg viszonylag sokat rendelek. Egy idő után összeismerkedtünk, mindig váltottunk pár szót, ha találkoztunk. Meg kell hagyni, hogy elég jó pasi, de nem kezdtem ki vele (nem tudhattam pl hogy van-e barátnője akármi) meg nem is képzeltem ebbe többet, viszont rajta párszor már észrevettem, hogy nem vagyok teljesen közömbös számára.


Aztán úgy adódott pár hónapja, hogy egy lifttel mentünk le és egy közös beszédtéma kapcsán, nem sokkal ezután az eset után bejelölt facen meg rám is írt. Nem vettem rossz néven a dolgot. Ezt követően minden folytatódott úgy, ahogy eddig is. Kiigazodni rajta a mai napig nem tudok, hogy akar-e valamit, mindegy ez más téma es hosszú is. A lényeg, hogy talán múlt hónap elején hozott egy csomagot, szokásos hogy vagy-mit csináltál a hétvégén kérdések lementek és elköszöntünk. Rá 20 percre csippant egyet a telefonom, jött egy iMessage egy számomra ismeretlen számról, de olyan kérdést tett fel, amiről egyértelműen tudtam, hogy ő írta, mert mondtam neki hogy voltam egy tök jó beülős helyen és azt kérdezte: “Mi is volt annak a helynek a neve, ahol voltál?”. Meglepődtem, hogy hogy nem messengeren ír, de nem akadtam fenn rajta különösebben.


Barátnőmnek viszont mikor elmeséltem ezt, akkor elcsodálkozott, hogy jó bátor, mert nem élhetne úgymond vissza azzal, hogy tudja a nevem (és emiatt tudott bejelölni facen), a privát számommal meg pláne nem. Tényleg nem lett volna szabad neki lementenie a számomat a saját telójára és rámírni? Bár nyilván az eddigiek alapján tudja rólam, hogy meglehetősen szimpatizálok vele, tehát nem fogom kiverni ezen a balhét (sőt..), szóval szerintem ezért is mert ott írni.

Egyébként most ez lehet hülye kérdés, de ez azután történt, hogy átadta a csomagomat, amin rajta volt a számom. Utána ő honnan kereste elő, hogy rám tudott írni? Abba a kis gépbe, amivel becsipogja a csomagokat, benne vannak a címzettek nevei és telefonszámai is? Vagy lehet már előzőleg lementette az egyik csomagról, aztán most előszedte..:D



2022. febr. 5. 15:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
82%

Benne van a gépbe is és a lapon is.

Szerintem ez nem visszaélés.

Harmadik személynek nem adhatja ki.

Én is voltam futár nem egyszer írtak rám a címzettek különböző okok miatt. Tehát akkor az is visszaélés valamilyen szinten.

2022. febr. 5. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Miss Endzsi ***** válasza:
80%
Benne kell legyen a rendszerükben, különben mikor érkezés előtt felhív, hogy most fog beforfulni, akkor nem tudná hívni. Nincs idejük hátul keresgélni a csomagtérben.
2022. febr. 5. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

A Facebook még rendben lenne nálam,a magán teló már nem,legyen elég a messenger.

Bár elvileg ha a kérdés jogi oldalát nézem,igaza van a barátnődnek, nem jelölhetett volna ott sem.

2022. febr. 5. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
75%
Pdaba bennevan a szamod is. Dehogy lehet ebbol baj :) Ennyi erovel ha havernak visz csomagot es tudja a szamat akkor az is visszaeles? 😀
2022. febr. 5. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
19%

Minden oldalon, ahol rendelni tudsz meg kell adni a számodat, pont azért, amiért valaki írta feljebb, hogy tudjon hívni a futár. Egyébként meg mi is rá tudunk keresni a tájékoztató email-ek között a futár számára, ha esetleg valami változás van tudjuk értesíteni, stb.

A kérdés többi részét nem értem. Ha nem akarsz tőle semmit, miért nem mondod meg neki? Másrészt, milyen visszaélés már ez? Te írod, hogy már szinte ismeritek egymást + te jelölted vissza facebookon. Azt is megtehetted volna, hogy nem jelölöd vissza, engem minden nap ismeretlenek jelölgetnek, nem jelölöm vissza. Akkor ez is visszaélés? A facebooknak ez a lényege.

2022. febr. 5. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Hol írtam, hogy nem akarok tőle semmit és hogy ezt nem merem neki megmondani..? Egy szóval nem írtam ilyet, sőt, írtam hogy egyáltalán nem bántam és nem is zavart, hogy bejelölt, se az hogy lementette a számom. A visszaélés része sem az én fejemből pattant ki, barátnőm mondta hogy a GDPR szerint nem “élhet” úgymond azzal vissza, hogy a rendelés miatt tudja a címem, nevem, telefonszámom.


Engem csak az érdekelt puszta kíváncsiságból, hogy ha hivatalosan nézzük a dolgokat, akkor valóban be sem jelölhetett volna mondjuk facen, mert a nevemet a munkája miatt tudta csak meg? Ahogy a számomat se menthette volna le a saját, privát telefonjára, hogy aztán SMS-t írjon munkán kívüli dologgal kapcsolatban? Tehát, ha olyannál játssza ezt be, aki mondjuk kicsit sem vevő rá és az esetleges közlekedésére/flörtölésére, akkor megütheti-e a bokáját, ha addig fajulna a dolog, hogy az illető jelzi ezt mondjuk a futár főnökénél?

2022. febr. 5. 16:16
 7/13 anonim ***** válasza:
15%
Pffff...ha ennyire kattogsz ezen akkor hívd fel a GLS ügyfélszolgálatát, ők majd kioktatnak erről.
2022. febr. 5. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Igen, a futár ezt nagyon megszívhatná. Nem azért, mert bejelölt facén, az még szerintem belefér, ott ugye be tudod állítani, hogy csak barátok írhassanak neked, és legfeljebb nem jelölöd vissza.

De a telefonszámodra írt üzenet az talán még zaklatásnak is minősülhet, ha szigorúan vesszük, akkor bíróság elé is kerülhetne a dolog.

2022. febr. 5. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

7-es mit puffogsz..?? Ha nem tudsz értelmesen válaszolni, akkor nyugodtan tovább görgethetsz! Feltettem egy szimpla és normális hangvételű kérdést, miért kell egyből bunkózni? Nem értem…


8-as neked köszi a választ, azt azért nem gondoltam, hogy akár ennyire is megszívhatnak egy ilyen esetet. Mondjuk én nem éreztem zaklatásnak, hogy Messenger helyett ott írta le, amit leírt, csak kíváncsi lettem mikor barátnőm ezt megemlítette.

2022. febr. 5. 19:03
 10/13 anonim ***** válasza:
33%
A mai világban komolyan vannak emberek, akik úgy gondolkodnak mint a Kérdező? És akkor mi van, ha a munkája miatt tudta meg a neved? Ha baráti viszony vagy akármi alakul ki köztetek miért ne jelölhetne be? Te jó isten. Mit kell ezen ennyit variálni? Amúgy meg 1 üzenet a privát számodra nem minősül zaklatásnak. Vicc.
2022. febr. 6. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!