Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért félek ennyre vagy...

Miért félek ennyre vagy hogyan győzhetném le a hulláktól és a patologiával kacsolatos dolgokoz fűződő félelmem?

Figyelt kérdés

Meg fiatal egeszsegugyis tanulo voltam amikor a gyakorlatot korhazba elkezdtem ,sajnos videken laktam igy a buszom nagyon hamar beert,fel 5 re ert be es reggel 6 ra kellett az osztalyra felmenni az oltozo az alagsorba volt ahol a patologia is volt igazabol mellette szo szerint. Eleinte nem forditottam ra nagy figyelmet ilyenkor egyedul mentem le es altalaba egyedul ultem ott lent...

Aztan ahogy teltek a napok egyre kezdett zavarni a hely es elkezdtem felni,ott kezdodott hogy setaltam reggel az oltozobe es hallotam h valaki jon,hatraneztem es toltak utanam a hullat a kocsin egy lepevel letakarva,az alagsor eleg rossz allapotba volt valamin attoltak es a kocsi "megugrott" ekkor a hulla keze a lepedo alol kicsuszott...es innentol indult el a felelmem.

Aztan volt hogy mar atoltoztem mentem volna fel az osztalyra es eszrevettem hogy valamelyik dolgozo nyitvahagyta az ajtot es az egyik hullakocsi ottvolt kitolva es belehetett latni a hullatatoloba (a dologozot nem lattam de biztos ottvolt valahol,mert amugy zarva tartottak a helyet)

A felelmem tovabb fokozodott.az osztalyon hullat is lattam el,ez megrosszabba tette a dolgokat

Par nap alatt eljutottam oda hogy mar nem mertem az oltozobe lemenni,mar reggegtem ha az osztqlyon olyan beteg volt aki haldoklott

Már feltem a lifttől és mindenről (volt hogy szaltam volna be a liftbe es pont szallitottak le a hullát(altalaba ilyenkor a liftet kulcsal lezarták es nem ált meg mas szinteken,de ekkor pont nem zartak le a kulcsal es kinyilt)

Gyakorlati idom beteges rettegesbe toltottem.

Elkezdzem dolgozni a szakmaba de a felelmem odaig fokozodott hogy mindenhol a parologia feliratot keresem es ha meglatom teljesen elvesztem az onkontrolom,panikba esek,sirok es remegek annyira felek

Sajnos a szakmamba nem tudok dolgozni igy eleg hamar veget is ert a palyafutasom


Mit tudnek tenni,mi lehet ennek az oka?


Azóta penzugyi palyara leptem amit imadok


Az egeszsegugybe nem kivanok mar visszamenni viszont szeretnem a felelmem legyozni ugyanis van hogy szakrendelesre kell mennem a korhazba es a panik vegig bennem van ,ha latogatoba megyek ugyszint.


2022. febr. 7. 10:24
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
52%

Menj pszichológushoz. Ott lehet dolgozni mindenféle fóbián, a póktól a hullákig.


Az nem fog segíteni, ha lassan 4 napja veled van tele az oldal...

2022. febr. 7. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
76%

Huh sajnálom! Elsőre rögtön az ugrott be, hogy esetleg van valamilyen rejtett traumád ezzel kapcsolatban, de még az is lehet hogy nem neked, hanem egyik felmenődnek.


Érdemes lehet elmenni egy családállításra, hátha kiderül valami.

2022. febr. 7. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Kutyaharapást szőrével....idővel biztos megszoktad volna. De ahogy olvasom, a fő baj az, hogy mindezt egyedül próbáltad feldolgozni.
2022. febr. 7. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Menjél pszichológushoz.

Egészséges lelkű embernél pont fordítva történt volna. Először megrázó az élmény neki, aztán ha egyre többször találkozik vele, megszokja. A tudatot is, hogy mellette van a patológia, meg azt is, hogy tolják vele szemben (vagy mögötte) a holttestet. Ill. azt is, hogy meghal valaki azon az osztályon, ahol dolgozik.

Szinte biztos, hogy gyerekkorodban került beléd ez a fóbia ettől a helyzettől. Ezt pszichológus tudja felszínre hozni belőled.

2022. febr. 7. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Így hogy többenis írtátok a pszichologust mert valami regi trauma lehet

Eszembe jutott hogy lehet annak koze hogy amikor kicsi voltam ilyen 10 ev alatti!

Mama szobajaba megtalaltam a regi kepeket meg az o szuleirol es a halott anyjarol volt rengeteg kep

Es nezegettem

Anya mindig elvette tolem h ezt ne

De akkor mar keso volt,addigra mindet vegigneztem

2022. febr. 7. 10:58
 6/17 anonim ***** válasza:
Ezt nem értem. Mindenki nézeget régi kèpeket, az őseit akik meghaltak. Ez normàlis, ettől nem lehet bajod. Hisz nem a hullaházi képeket nézted 10 évesen.
2022. febr. 7. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 Metionin ***** válasza:
100%

6. Régen fotózták az elhunytakat is, szerintem olyat látott a kérdező. Nekünk is volt de a szüleim külön tartották egy borítékban és nem adták ide.


Kérdező, ez olyan dolog, amihez tényleg szakember kell. Trauma ért, amikor megláttad először és azóta sem dolgoztad fel. Mi hiába írjuk ide neked, hogy a halott nem bánt, stb. az nem fog segíteni. Sajnos sokan szereznek így traumát, nem tudhatja az emberelőre, hogy hogy fog ilyesmihez viszonyulni. Mikor ÁOK-ra jártam, sokan az első pár boncolásnál eldöntötték, hogy nem akarják tovább csinálni és ezért semmi negatív nem érheti őket. Egyszerűen nem mindenki bírja.

2022. febr. 7. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Ugy ertem hogy a kepen már holtan voltak lefotózva
2022. febr. 7. 11:48
 9/17 anonim ***** válasza:
Soha nem hallottam ilyet, de ez egy borzasztó rossz szokás, főleg hogy ott hagyták ahol egy gyerek is hozzáfér. Az meg hogy nem is egyszer fordult elő. Mert azt írtad anyud mindig elvette. Hát felelőtlen egy anyád van. Most neki kellene a pszichológusod fizetni mert az ő hibája.
2022. febr. 7. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is beteg szokás a halottról fényképet készíteni.

Olyat láttam már (mostanság), hogy a temetésen volt hivatásos fotós, hasonlóan, mint egy esküvőn. Én azt is furcsának éreztem, bár nyilván a gyászoló család dolga.

2022. febr. 7. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!