Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A szociopaták és a pszichopatá...

A szociopaták és a pszichopaták ellen mit lehet tenni? Hogyan lehet tőlük véglegesen megszabadulni mielőtt teljesen tönkretesznek? Segítség, valaki remélem tud valamit.

Figyelt kérdés

köztudomású, hogy a patologikus személyiségek pusztítóak, erre lettek beprogramozva, nem állnak le amíg el nem pusztították az áldozatukat (akinek volt/van tapasztalata, azt tudja miről beszélek)


én ebben a helyzetben vagyok


mit tegyek, hogy megszabaduljak tőlük, hogy ne tegyenek tönkre, hogy ne öljenek meg???


nem az otthoni környezetben, de az életem része egy vagy több ilyen ember,

akkor mit tehetek, hogy megvédjem magamat?

szavakkal nem lehet semmit tenni elenne, nem értik meg,

valakinek van tapasztalata?

hogyan lehet őket legyőzni? (akár olyan értelemben is, hogy megfosztom őket attól, hogy tovább romboljanak ami nekik életszükséglet)

segítsen valaki!!!!!



2018. szept. 28. 11:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
85%

"nem az otthoni környezetben, de az életem része egy vagy több ilyen ember,"


Ez esetben simán meg tudnál tőlük szabadulni: válts munkahelyet vagy válts párkapcsolatot, "barátokat" (ismerősöket)!

2018. szept. 28. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
80%
Le kell őket szarni. Ha érzelmileg teljesen függetleníted magad tőlük és többé nem érdekelnek, akkor nem tudnak bántani. Egyébként pedig semmi nem tart vissza, hogy ezeket az embereket egyszerűen kizárd az életedből.
2018. szept. 28. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
81%

Azt se tudod, miről beszélsz..

Nekem volt pszichopata ismerősöm és nem maga a gonosz megtestesülése, nem az okoz neki örömöt, hogy tönkretesz embereket..

Nem kell elhinni minden sületlenséget, amit a femina.hu-n olvasol.

Amúgymeg ha eddig nem volt számodra elég egyértelmű: aki g*ciskedik veled, azt kerüld el...ennyi.

2018. szept. 28. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

nem lehet őket leszarni, mert napi szinten aláznak meg és lehetetlenítenek el


és nem a femina vagy egyéb oldalakon olvasom, hanem sajna tapasztalom napi szinten

mint írtam: akinek volt/van tapasztalata, azt tudja miről beszélek


kihasználnak, megaláznak, és ebben a legnagyobb élvezetet lelik, és sajnos még azt is próbálják ellehetetleníteni, hogy otthagyjam őket (de eddig csak próbálkoznak)

2018. szept. 28. 12:17
 5/14 anonim ***** válasza:
73%

"nem lehet őket leszarni, mert napi szinten aláznak meg és lehetetlenítenek el" Dehogynem lehet, tapasztalat.

Mi tart vissza, hogy megszakíts velük minden kapcsolatot?

2018. szept. 28. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
20%

4 Isten tud neked ebben segíteni. Senki más, mert a szellemvilág előtt nincsenek titkok. Viszont a Szent Lélek az aki leleplezi az ilyen embert és a mögötte lévő szellemiséget, aminek a fejére te fogsz tudni taposni a Lélek kardjával.


Aztán ahogy az Ige mondja:


5Móz 28,7

Az Úr megszalasztja előtted a te ellenségeidet, a kik reád támadnak; egy úton jőnek ki reád, és hét úton futnak előled.


Láttam már és tapasztaltam én is ilyet:D

2018. szept. 28. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem még nem volt ilyen tapasztalatom, ezért csak azt tudom javasolni, hogy olvasd el Robert Hare Kímélet nélkül c. könyvének 13. fejezetét, a Túlélési útmutatót. Fenn van a neten pdf-ben (kupdf.net…) – keresésnél a harmadik.


Azért egy kis részt bemásolok:


„Ismerje fel, hogy nincs egyedül! A legtöbb pszichopatának sok áldozata van. Biztosra vehető, hogy a pszichopata, aki önnek fájdalmat okoz, másokkal ugyanazt teszi. Ezeknek az embereknek a felkutatása s a tapasztalatok és az információk kicserélése segítheti önt, hogy kezelje a problémát, ha másként nem, hát azzal, hogy világossá teszi: nem önben van a hiba. A pszichopatáknak mindenki ki van szolgáltatva, és nem szégyen az áldozatukká válni.... meglepődve látná, szűkebb környezetében még hány ember lett rászedés áldozata.”

2018. szept. 28. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
85%
Mindig van mód teljes kapcsolatmegszakításra. Én is botlottam már ilyen emberekbe, de szakítottam, felmondtam, megszakítottam a "barátságot". Senki nem kötelezhet téged sem ennek elviselésére, hacsak nem vagy kiskorú és a szüleid a téma.
2018. szept. 29. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Alain Delon ***** válasza:
41%
Nem vitatom, hogy problémáid vannak, mert akkor nem tettél volna ki kérdést, de azért bánj óvatosan a pszicho-, szociopata kifejezésekkel. Azért ez elég ritka jelenség, pláne meg hogy még több ilyen is legyen körülötted. De ha valakivel bajod van, tényleg a legjobb megoldás, ha lerázod őket. Ne szégyellj emiatt másoktól segítséget kérni.
2018. szept. 29. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
54%
Nem energiavámpírra gondoltál? Használj taszítö, az eddigitől eltérő személyiséget. + Legyél szűkszavú, sőt, ha lehet, ignoráld "feltűnően" (pl a mondatuk közepénél hagy ott őket).És intézd el, hogy kikerüljenek onnan. Nekem ez használt
2018. nov. 3. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!