Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szociopata vagyok?

Szociopata vagyok?

Figyelt kérdés

Szociopata vagyok?

Vannak helyzetek amikor valaki felhúz és mellé még feszült is vagyok, ilyenkor kicsuszik az iranyitas a kezembol es a korulottem levoket agressziv hangnemben szavakkal bantom, amik altalaban telibe talalnak. Ilyen pillanatokban kicsúsznak a szavak ész utána percekig a megbánás legkissebb jelét se érzem és rámtelepszik egy hideg érzés, ilyenkor nem érdekel senki. Ezek csak ehhez hasonló helyzetekben jönnek elo. Régen durvabb volt ma mar alig csinalom de volt mikor mindentol fuggetlenul az idegessegemet, feszultsegemet masokon toltottem ki. Es ettol az erzestol nem akarok megszabadulni.

Magamról ami számíthat:

- Jól érvelek és sokat, kiállok az igazam mellet, de azt sokszor valtoztatom, hogy tudjak min vitazni, szeretek vitazni, nem vagyok hülye, jo tanulo vagyok, de a jegyeimen sose akadok fenn. Es ennyi nem tudok mast irni.

Ha valaki valaszol annak koszonom a segitséget. Ja es lany vagyok



2022. febr. 11. 16:59
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem, ennek semmi köze ahhoz.
2022. febr. 11. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
82%
Ennek semmi köze ahhoz hogy pszichopata vagy e vagy nem. Ezek emberi tulajdonságok, más ember is viselkedhet így, a pszichopátia meg egy személyiségzavar.
2022. febr. 11. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem, szimplán egy felelőtlen seggfej vagy
2022. febr. 11. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
79%

A szociopatákból árad az agresszió, de ameddig nem kerülsz hozzájuk közelebb, addig nagyon karizmatikusak, bókolnak, szórakoztatnak, időnként persze lecsúszhat a maszk.

Nem éreznek empátiát. Erre érdemes konkrét példákat írni: a szociális együttműködés totális hiánya miatt nem veszik figyelembe az igényeidet, pl. kirándultok és éhes vagy, de őket ez nem érdekli, csak akkor mehettek enni, miután a szociopata mindent megnézett, amit akart. Képesek hangosan kiabálni veled egy üzletben, mert nincs szégyenérzetük (legalábbis nem olyan, mint egy normális embernek). Gyorsan vezetnek, és annak ellenére sem lassítanak, ha szólsz, hogy rosszul vagy. Nem érdekli őket, nem érzik át a fájdalmadat. Persze, ha véletlenül hányni fogsz, akkor az is a te hibád lesz. Nincs türelmük hozzád, nem várnak meg, séta közben nem lassítanak, hanem előtted mennek 10-15 méterrel. Nem tesznek érted semmit, kivéve, ha kapnak értek cserébe valamit.

Az antiszociális személyiségzavar egy spektrumzavar, vannak nagyon súlyos meg kevésbé súlyos esetek is.

2022. febr. 15. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Kedves negyedik válaszoló!

Köszönöm a válaszodat, de ezek a pszichopataság “tünetei”, amelyeknek a szöges ellentétei a szociopataságnak.

2022. ápr. 22. 15:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!