Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mégis mitől lenne "ajándék"...

Mégis mitől lenne "ajándék" az élet?

Figyelt kérdés
Egyesek váltig állítják hogy ajándék, ezt persze a naív boldogság buborékjukból. Mi van azzal aki tolószékes, süket, vak, deformált vagy rákos? Nekik ez milyen ajándék? Szerintem azok amiket felsoroltam felérnek egy átokkal.
2022. febr. 12. 23:19
 1/8 anonim ***** válasza:
28%

hmm, ha mondjuk te telefont szeretnél karácsonyra és zoknit kapsz, akkor az mi? egy rossz ajándék a te szemszögedből


az ajándék jelentése nem az, hogy egy boldog dolog amit kapsz


ha egy idegen, vagy olyan ember akit utálsz ad neked valamit az is ajándék

2022. febr. 12. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Minél többet gondolkodom, annál inkább arra jutok, hogy elbaszott egy dolog a létezés.
2022. febr. 12. 23:26
 3/8 Adammaister ***** válasza:
35%
3# Butaság
2022. febr. 12. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nyugati kultúrkörből szemléled a dolgot, pedig ez az életfelfogás inkább keleti vallási alapokon nyugszik. Taoista szemlélettel nézve minden tapasztalás, és semmi nem jó és rossz, a tapasztalás viszi előre a lelket, tulajdonképpen eszerint a felfogás szerint egy életnyi szenvedésből rengeteget profitál a lélek, és mivel nemc sak egy élete van egy nem számít...(ez most nem az én hitem, hanem az ahonnan az ajándék felfogás származik)
2022. febr. 13. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Én pont hogy ateista vagyok, talán agnosztikus? De nonstop egzisztenciális nihilizmusban vagyok, kva értelmetlennek hat minden. Megcsinálok mindent mint egy droid mert azt meg "Kell", vagyis nem csak én döntök úgy hogy megcsinálom. Általában az van a fejemben hogy amit felépítettem az a végén értelmetlenné válik.
2022. febr. 13. 01:16
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem attól ajándék ( bár bevallom nehéz lesz úgy ezt z álláspontot megvédenem úgy h néha még magam is nehezen hiszem el... :D ) mert valamilyen ok (nevezzük ezt istennek,evoluciónak, szellemnek,léleknek tökmindegy) miatt úgy teremtődtünk meg ,hogy az akaratunk teljesen szabad tud lenni. ÉS EZ AZ A PONT ahol én úgy gondolom hogy a teljes szabadság egyszerre a nihilizmus és maga a lehetőségek tárháza is egyben. Elvégre az élőlények közül mi tudjunk igazán érteni egyszerre Mozartot,élvezni egy Csontváry képet és mindemelett eljutni a holdra is.DE ugyan úgy lehetünk kétkezi munkások akik elektronika nélkül a szabadban a saját akaratára hajlítva a természet erőforrásait a saját meggyőződésünk szerint élhetünk. HA akarod kikutathatod a csillagok titkait ,vagy te lehetsz a napelemes vakondriasztó technikai zsenije,de segíthetsz fogyatékos embertársaid életén, önként lehetsz egy kulcsfontosságú,sőt élet és halál felett döntő személy egy eldugott afrikai faluban.


A LÉNYEG amit akarok mondani hogy szerintem azért ajándék az élet,mert mi emberek vagyunk azok akik ha akarják megélhetik az élet minden percét. Szerelemmel,gyengédséggel,vadsággal,versenyszellemmel,békével,harmóniával.Élhetünk magunkért ,élhetünk másért,és KÉPESEK VAGYUNK ezen értékeket megbecsülni,követni vagy meghalni érte.


Egy szó mint száz,szerintem a lehetőségek miatt ajándék a végessége miatt "értelmetlen".De én úgy gondolom hogy mivel ezen lehetőségek súlyát mi emberek meg tudjuk érteni ezért többek vagyunk egy "átlagos földi élőlénynél"

2022. febr. 13. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Hát az ajándék nem attól ajándék, mert az amit te magadnak adnál. Attól az, hogy nem kéne, hogy legyed éa mégis van. Attól az, hogy egyáltalán van, valami. Ez így ide huppant és te benne vagy. És most itt kérdezes, hogy de hát wtf? Hát nem hihetetlen?
2022. febr. 13. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
hogy az akaratunk teljesen szabad tud lenni - aha, persze. Lsd Észak-Korea v Oroszország.
2022. febr. 13. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!